$
הייטק בפקקים

הייטק בפקקים

האם חוקי המשחק של תעשיית ההייטק השתנו?

אחרי גיוסי הענק והחגיגה של 2021, הגיעו קיצוצים, פיטורים וסגירת חברות. פודקאסט "הייטק בפקקים" בודק לאן הולכת התעשייה

שירות כלכליסט 10:2822.07.22

החגיגה של 2021 הסתיימה ונשארנו עם תחושת ההאנגובר. הכותרות בעיתונים מבשרות רעות: פיטורים, סגירת חברות וקיצוצים ברחבי התעשייה. אפילו חברות רב-לאומיות, שלא חשבנו שיכולות אי-פעם לבצע קיצוצים, מודיעות על בחינה מחודשת של אסטרטגיית גיוס העובדים. הריבית עולה, מניות הטכנולוגיה נחתכו והכסף הזול שהיה זמין לאחר בדיקות נאותות קצרות מאי פעם כבר לא זמין כל כך. האם חוקי המשחק השתנו?

 

 

 

 

הייטק בפקקים מבית סטארט-אפ ניישן סנטרל בדו"ח מצב של תעשיית ההייטק הישראלית: בפרק ראשון תחת שיתוף הפעולה עם סטארט-אפ ניישן סנטרל (SNC) אנחנו מראיינים את יזהר שי, שייסד את "הייטק בפקקים" לפני שש שנים, עזב אותנו לפני 3 שנים לטובת הפוליטיקה וכיהן כשר המדע והטכנולוגיה. כיום הוא מכהן כיו"ר קרן הון הסיכון פיק ושותף בקרן דיסטראפטיב, המתמחה בהשקעות בחברות בינה מלאכותית. שאלנו אותו במה שונה המשבר מפיצוץ בועת הדוט.קום. והאם מדובר ב"מכה בכנף" או במשבר אמיתי.

 

ריאיינו גם את מנכ"ל SNC ומי שהקים וכיהן כיו"ר רשות החדשנות אבי חסון. למי שלא מכיר את פועלה של סטארט-אפ ניישן סנטרל, מדובר בארגון ללא מטרות רווח שנוסד במטרה להמשיך למצב את ישראל כמובילה עולמית בחדשנות טכנולוגית.

 

על פי חסון, היציאה מחוקי המשחק התרחשה דווקא בשנה החולפת, כאשר חלק מהחברות היו מאוד אגרסיביות בהוצאות שלהן. כשמסתכלים על הגיוסים במחצית הראשונה של 2022, הם ירדו בהשוואה לשנה החולפת - אבל עלו משמעותית בהשוואה לשנים קודמות. לכן, בהתחשב בהמשך ההתפתחות המאריכית של הטכנולוגיה בשלל תחומי החיים שלנו, גם חסון וגם שי הביעו אופטימיות להמשך.

 

 

כל מה שחדש, מעניין ומיוחד בהייטק הישראלי
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

x