$
30 דקות

30 דקות או פחות

כך עזרה הקורונה לצמיחה של סולט סקיוריטי: "פתאום עוד אנשים ידעו מה זה API"

רועי אליהו הסתבך אחרי שהקים אתר פיראטי כבר בגיל 12, אבל כיום הוא מוביל את חברת האבטחה סולט סקיוריטי, שמגינה על חיבורים של שירותים ואפליקציות. מה הקשר בין מלח ואבטחה ואיך זינקה החברה לשווי של יוניקורן?

שירות כלכליסט 12:2923.05.22

רועי אליהו התחיל לתכנת כבר בגיל 9, בגיל 11 הוא בנה שירותים באינטרנט שיכניסו לו כסף ובגיל 12 הוא כבר הסתבך עם החוק, לאחר שהקים אתר פיראטי להורדת סרטים. אחרי ההסתבכות הזו הוא חזר למוטב, ובתיכון החליט להתגייס ליחידת מצו"ב, אחת מיחידות הסייבר הנחשבות בצה"ל.

 

 

 

 

לאחר השחרור החליט אליהו להקים חברה משלו, עבר לעמק הסיליקון, שם התנחל בסלון של מישהו על מזרון והתחיל לעבוד על סולט סקיוריטי - חברת סייבר שמגינה על API, הממשק שמאפשר לחברות אינטרנט לחשוף ולשתף מידע עם צדדים שלישיים. היום סולט היא חד קרן עם הכנסות של עשרות מיליוני דולרים וגב של כמה מהמשקיעים הבולטים בעמק הסיליקון.

 

רועי אליהו רועי אליהו צילום: Nir Slakman

 

 

בראיון לפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מספר על הזינוק מגיוס של 10 מיליון דולר ב-2018 למעמד של יוניקורן בתוך 3-4 שנים, איך הקורונה סייעה בהאצת הצמיחה ("פתאום המילה API היתה מוכרת יותר בתוך חברות"), מסביר מה הקשר בין מלח לאבטחה וגם למה היעדים שהשיגה החברה עוד לפני הגיוסים הגדולים מצדיקים את השווי שלה כיום.

 

 

ראיון שבועי עם יזמים, משקיעים ומנהלים בעולם ההייטק
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

מראיין: אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט. 

 

x