$
הייטק בפקקים

הייטק בפקקים

לרפא את הסרטן באמצעות בינה מלאכותית

מאגרי מידע עצומים שיכולים לחסוך ניסויים ו"חלבונים חכמים" שיידעו לתקוף תאים בעייתיים - פודקאסט "הייטק בפקקים" בודק איך אפשר לרתום את הטכנולוגיה למלחמה בסרטן

שירות כלכליסט 14:2713.01.22

איך יכולה טכנולוגיה לעזור במאמץ למצוא טיפול ותרופות לסרטן? פודקאסט "הייטק בפקקים" מארח את פרופ' ינאי עופרן, מייסד ומנכ"ל ביולוג'יק דיזיין, שעוסק בתחום מרתק בשם ביולוגיה חישובית. פרופ' עופרן משלב את עולמות מדעי הנתונים והביולוגיה בכדי לעזור לאנושות להתמודד עם מחלות כמו מחלת הסרטן. 

 

 

 

 

ביולוגיה חישובית נעזרת במדעי הנתונים ובינה מלאכותית בכדי לקבל החלטות. במקום לבנות היפותזות ניסויים על סמך נתונים מעטים ואז לאמת או להפריך אותם, ביולוגיה חישובית מסתמכת על מאגרי מידע עצומים בכדי לקבל החלטות, לזהות תאים סרטניים ועוד.

 

בדיוק כמו שבאמצעות מאגרי נתונים גדולים אפשר ללמד אלגוריתם לזהות מה נמצא בתמונה מסוימת, כך ניתן לזהות גורמים למחלות שונות, לפגוע ולחסל חלבונים מזיקים וגורמים למחלות שונות. הטכנולוגיה המרתקת של פרופ' עופרן מייצרת "חלבונים חכמים" - כאלה שידעו לזהות תאים בעייתיים ולתקוף אותם.

 

דיברנו גם על ההבדלים הגדולים שבין סטארט-אפ בתחום הביוטק לבין סטארט-אפים מתומים אחרים ואיך מייצרים שם התקדמות, וגם על ההזדמנויות שקיימות בתחום הביולוגיה החישובית - שנמצא, כנראה, בחיתוליו.

 

 

כל מה שחדש, מעניין ומיוחד בהייטק הישראלי
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

 

הייטק בפקקים היא שילוב של פייסבוק לייב ופודקאסט העולה בעמודי הפייסבוק של כלכליסט ואצטדיון הסטארט-אפ.

x