$
רכב

המחסור בשבבים: ג'נרל מוטורס נאלצת לבטל שעות נוספות לעובדים

יצרנית הרכב האמריקאית הודיעה כי המהלך יחול בסוף השבוע הנוכחי בשני מפעלים בארה"ב המייצרים את רכבי הפיק-אפ הפופולריים שברולט סילברדו ו-GMC סיירה; זו הפעם הראשונה שהיא חותכת את התפוקה בענף זה של הייצור, לאחר שעד כה הפחיתה פעילות בענפי הרכב המשפחתי והכביש-שטח בשל המחסור בשבבים

חדשות חוץ 12:1510.04.21

ג'נרל מוטורס חתכה את השעות הנוספות בסוף השבוע הנוכחי בשני מפעלים בארה"ב שמייצרים משאיות פיק-אפ פופולריות - זאת עקב המחסור המתמשך בשבבים מוליכים למחצה שמשפיע על תעשיית הרכב העולמית.

 

 

 

מפעלי החברה בפלינט שבמדינת מישיגן ובפורט וויין שבאינדיאנה, מייצרים כמה מדגמי משאיות הפיק-אפ של החברה, כולל שברולט סילברדו ו-GMC סיירה 1500, וכן דגמים נוספים. זוהי הפעם הראשונה שיצרנית הרכב מדטרויט חותכת את התפוקה של משאיות עקב המחסור שנמשך כבר מספר חודשים. עד כה החברה הפחיתה משמעותית את פעילות מפעליה המייצרים רכבים משפחתיים ושטח-כביש בצפון אמריקה, כדי לתעדף העברת שבבים לתחום המשאיות.

 

שברולט סילברדו שברולט סילברדו

 

בסך הכל ג'נרל מוטורס ביטלה שלוש משמרות של שעות נוספות בשני המפעלים, היום (שבת) ומחר.

 

"אנו מאזנים את זמינות החלקים ואת יכולתנו לפעול ביעילות לאורך כל השבוע", כך מסרה החברה. ג'נרל מוטורס מייצרת את דגם ה-1500 של הסילברדו והסיירה גם במפעל במקסיקו.

 

בנוסף לקיצוצי המשמרות, ג'נרל מוטורס הודיעה אתמול שהיא מבטלת את השבתת המפעלים שלה בשבוע שבין ה-28 ביוני וה-5 ביולי בארה"ב, למעט המפעל למשאיות בגודל בינוני שנמצא במיזורי. החברה מקווה שהייצור בשבוע הזה, שבדרך כלל מהווה חופשת קיץ, יעזור לה לפצות על זמן הייצור שאבד במחצית השנה הראשונה. השינוי מגיע יום לאחר שג'נרל מוטורס ופורד הודיעו על תוכניות להפסיק זמנית פעילות במספר מפעלים בצפון אמריקה.

 

מנכ"לית ג'נרל מוטורס, מארי ברה, ומנכ"ל פורד, ג'ים פארלי, צפויים להשתתף ביום שני בפסגת מנכ"לים וירטואלית עם נציגים מממשל ביידן, כדי לדון במחסור בשבבים המוליכים למחצה העולמי, המהווים רכיב חיוני בתעשיית הרכב ומשמשים למערכות בידור, נהיגה, בלימה ועוד.

x