$
רכב

הדלפה בטעות? פולקסווגן תקרא לזרוע האמריקאית שלה "וולטסווגן"

החברה הגרמנית להוטה להוכיח שהיא רצינית ביחס לרכביה החשמליים, וכנראה חשפה בטעות את השם החדש של חטיבת השיווק האמריקאית שלה; בינתיים היא הסירה את הפרסומים

חדשות חוץ 21:1629.03.21

פולקסווגן העולמית להוטה להוכיח לעולם שהיא רצינית במיוחד בכל הנוגע לרכביה החשמליים וככל הנראה חשפה בטעות כי היא מתכוננת לשנות את שמה של חטיבת השיווק האמריקאית מפולקסווגן לוולטסווגן (voltswagen), כך מדווחים בכלי התקשורת בארה"ב. בלועזית מדובר במשחק מילים: מ"רכב העם" ל"רכב חשמלי לעם". 

 

השם "פולקסווגן" הופיע לראשונה על גבה של החיפושית ומשמעותו, כפי שהגה אדולף היטלר, היתה להביא אמצעי תחבורה זול להמונים - "פולק" (עם) ו-"ווגן" (רכב).

 

פולקסווגן ID4 פולקסווגן ID4 צילום: ULI_SONNTAG

 

 

פולקסווגן העולמית, כך מדגישים אמצעי תקשורת בארה"ב, התכוונה לחשוף את השם החדש של חטיבתה האמריקאית בשלהי אפריל. בנוסף התכוונה החברה, אשר הסירה בינתיים את הפרסומים, לבדל את דגמיה החשמליים באמצעות סמל בצבע כחול בהיר, בניגוד לסמל בצבע כחול כהה אשר יישמר עבור דגמי היצרנית אשר מצוידים במנועי בנזין. פולקסווגן עצמה לא הבהירה באופן מקיף איזו חטיבה בדיוק תשנה את שמה, כלומר האם מדובר בכל חטיבתה האמריקאית או רק בחטיבה ייעודית לרכב חשמלי. 

 

עבור פולקסווגן העולמית, שוק הרכב האמריקאי נחשב כמה שנים לנקודת תורפה בולטת מבחינה תדמיתית, מאז פרשת "דיזלגייט" וזיוף נתוני פליטות המזהמים שביצעה. למעשה רק לאחרונה הודיעה היצרנית באופן רשמי כי תדרוש פיצויים ממרטין וינטרקורן ורופרט שטדלר, צמד הבכירים אשר עמדו בראש חטיבות פולקסווגן ואאודי, טרם משבר דיזלגייט.

 

x