$
גיימריסט
הפניות גג עמוד  גיימריסט פודקאסט דסקטופ

גיימריסט

דיווח: פלטפורמת הצ'אט דיסקורד עשויה להימכר למיקרוסופט ב-10 מיליארד דולר

השירות, הפופולרי בעיקר בקרב גיימרים ומונה למעלה מ-250 מיליון משתמשים, נהנה בתקופה האחרונה מצמיחה אדירה אך טרם תירגם אותה למודל רווחים יציב. עבור מיקרוסופט, זו עשויה להיות עסקת ענק נוספת בדרך לבסס דומיננטיות בענף הגיימינג

עמית קלינג 09:5623.03.21

דיסקורד, שירות הצ'אט הפופולרי שצמח בעיקר בתחום הגיימינג, עשוי להימכר למיקרוסופט תמורת יותר מ-10 מיליארד דולר, כך דווח לראשונה באתר VentureBeat. במקביל בבלומברג דווח כי ההסכם אינו סופי ובמקביל לאפשרות המכירה עומדת על הפרק גם אפשרות של הנפקה בבורסה. בדצמבר האחרון הוערך שווי דיסקורד בכ-7 מיליארד דולר.

 

דיסקורד היא שירות חינמי שהחל כאפליקציית תקשורת קולית מינימליסטית ששימשה שחקנים שחיפשו פתרון קליל שיוכל לרוץ על המחשב שלהם במקביל למשחקים כבדים. היא צמחה לפלטפורמה מסועפת, בעלת למעלה מ-250 מיליון משתמשים, המאפשרת שיחות קוליות, וידאו וצ'אט וכוללת גם ערוצי צ'אט לפי נושאים – מה שמעניק לה גם מאפיינים מסוימים של רשת חברתית.

 

כמו רוב החברות המעורבות בתעשיית הגיימינג, גם דיסקורד נהנתה מצמיחה חסרת תקדים בשנת הקורונה. אבל בניגוד אליהן, היא התקשתה למצוא מודל מונטיזציה משמעותי: היא אמנם מציעה שירות פרימיום בשם Nitro שמאפשר עיצוב מתקדם  לפרופילים של המשתמשים היותר כבדים שלה וסטרימינג באיכות גבוהה, אבל השירות לא הפך ללהיט גדול. הרווחים שלה ב-2020 הוערכו על ידי "וול סטריט ג'ורנל" ב-130 מיליון דולר.

 

 

אם העסקה תצא לפועל, היא תצטרף לרשימת עסקאות הענק שמיקרוסופט עושה בתוך וסביב תעשיית הגיימינג בתקופה האחרונה כחלק מאסטרטגיה אגרסיבית יותר במאבק שלה להפוך לכוח המוביל בענף.

 

כך למשל, בספטמבר האחרון, זמן קצר לפני השקת הקונסולה החדשה שלה ה-Xbox Series X/S, מיקרוסופט רכשה את ענקית הגיימינג בת'סדה תמורת 7.5 מיליארד דולר, מה שהעניק לה בעלות על קטלוג משחקים ענף הכולל כותרים כמו Doom, Wolfenstein, Fallout ו-Elder Scrolls. תחת מיקרוסופט, ובממשק עם שירות המנויים שלה, הגיים פאס, דיסקורד תוכל להיות כוח משלים וקשר למאות מיליוני משתמשים ולא בהכרח מקור ישיר של רווחים.

x