$
משפט

התקבל ערעור המדינה: משה איבגי הורשע בכל סעיפי האישום המקורי

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את ערעור המדינה על זיכויו של השחקן משה איבגי מחלק מהאישומים. בשנה שעברה זוכה איבגי מחמת הספק משלושה מהמקרים שיוחסו לו, אך הורשע בשני סעיפים של מעשה מגונה כלפי אחת המתלוננות. התיק יחזור לבית המשפט השלום, שיגזור מחדש את דינו

אחיה ראב"ד, ynet 13:4911.03.21
השחקן משה איבגי הורשע בצהריים (יום ה') בכל סעיפי האישום המקורי לאחר שבית המשפט המחוזי בחיפה קיבל את ערעור המדינה על זיכויו מחלק מהאישומים. לפיכך איבגי הורשע כעת בחמישה סעיפים של מעשים מגונים והטרדה מינית כלפי ארבע נשים.  

 

את הערעור הגישו הן הפרקליטות והן איבגי עצמו, שסירב לומר דבר עם כניסתו לאולם. כעת יוחזר התיק לבית משפט השלום בחיפה, שיצטרך לגזור את דינו מחדש. מפרקליטות מחוז חיפה נמסר בתגובה: "פסק הדין היום מבטא מסר חד משמעי וברור, ולפיו גופן של נשים איננו הפקר".  

משה איבגי בבית המשפט משה איבגי בבית המשפט צילום: גיל נחושתן

 

כתב האישום נגד איבגי הוגש ב-2018 ועסק בעבירות שביצע איבגי בנשים שעם חלקן עבד. הדיונים בתיק התקיימו בבית משפט השלום בדלתיים סגורות.

 

בתחילת השנה שעברה זיכה בית המשפט השלום איבגי מחמת הספק משלושה מהמקרים, אך הורשע בשני סעיפים של מעשה מגונה כלפי אחת המתלוננות. המדינה דרשה מאסר של 15 חודשים, אולם לבסוף נקבע כי איבגי ירצה רק שישה חודשי מאסר, שיומרו לעבודות שירות.

 

באוגוסט הגיש עו"ד מיכאל כרמל, פרקליטו של איבגי, ערעור על הרשעתו לבית המשפט המחוזי. במקביל פרקליטות מחוז חיפה ערערה על זיכויו של איבגי וכן על העונש המקל. בערעור טענה המדינה כי בית משפט השלום שגה, הן בכך שלא ביסס את הרשעת איבגי בהסתמך על מהימנות כל אחת מהמתלוננות, והן בכך שבחן בקפדנות כל אישום בפני עצמו, אך נמנע מלבחון את התמונה הכוללת.

x