$
הייטק והון סיכון

קרן YL Ventures מכרה את אחזקותיה באקסוניוס ב-270 מיליון דולר

הקרן, המתמחה בהשקעות ראשוניות בסייבר, מכרה את אחזקותיה ברווח גדול לאחר השקעה של 25 מיליון דולר בלבד; יואב לייטרסדורף, השותף המייסד של הקרן לכלכליסט: "זה אירוע של פעם בחיים, לא עשיתי אף פעם רווח של 245 מיליון דולר בשלוש שנים מחברה אחת"

מאיר אורבך 14:2309.03.21

קרן הון הסיכון YL Ventures, המתמחה בהשקעות ראשוניות בסייבר, מכרה את אחזקותיה בחברתאקסוניוס ב-270 מיליון דולר, לאחר השקעה של 25 מיליון דולר בלבד.

 

 

 

ההשקעה של הקרן ביוניקורן הסייבר החלה ב-2017 עם 3 מיליון דולר בשלב הסיד והמשיכה להשקיע בכל סבבי ההשקעה של החברה מתוך מטרה לשמור על חלקה בחברה. הרוכשות של המניות הן: ICONIQ Capital ו-Alkeon Capital 'DTCP, and Harmony Partners.

 

YL Ventures היא קרן הון סיכון ישראלית-אמריקאית המשקיעה בסטארט-אפים עתירי טכנולוגיה בשלבים מוקדמים, בדגש על תחום הסייבר סקיוריטי. YL Ventures מנהלת יותר מכ-300 מיליון דולר.

 

בשבוע שעבר חשף כלכליסט שאקסוניוס גייסה 100 מיליון דולר לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר ולמעשה הפכה להיות יוניקורן כארבע שנים לאחר הקמתה.

 

יואב לייטרסדורף, השותף המייסד של הקרן אמר לכלכליסט: "התחלנו להשקיע בהם בספטמבר 2017 בהשקעת סיד של 3 מיליון דולר ושמרנו על ההשקעה שלנו וסה"כ השקענו 25 מיליון דולר. בסיבוב הנוכחי D מכרנו את כל המניות שלנו ב-270 מיליון דולר ועשינו 245 מיליון דולר תוך שלוש שנים. על מניות הסיד הרווחנו פי 37 מהמחיר שאותו השקענו ובכללי עשינו פי 11."

 

לייטסדורף מוסיף שעבור הקרן זה אירוע של פעם בחיים "לא עשיתי אף פעם רווח של 245 מיליון דולר בשלוש שנים מחברה אחת. כסף על כסף זה ההחזר הכי גדול שהיה אי פעם אולי לא המכפיל הכי גדול אי פעם".

 

 

 יואב לייטרסדורף, השותף המייסד של קרן הון הסיכון YL Ventures יואב לייטרסדורף, השותף המייסד של קרן הון הסיכון YL Ventures צילום: יובל חן

 

ההשקעה בחברת אקסוניוס הגיעה מהקרן השלישית של YL ולדברי לייטסדורף היא החזירה עצמה בענק."זו קרן של 75 מיליון דולר שקיבלה החזר של 270 מיליון דולר". לייטסדורף מסביר שהקרן בחרה למכור את אחזוקתיה כעת ולא לחכות יותר ממספר סיבות "אקסוניוס חברה מדהימה היא חברה שאין לה ממש מתחרים, כל השוק שלה עם צוות מדהים והנהלה חזקה עם צמיחה הגבוהה ביותר שאפשר. החלטנו למכור כי אנחנו קרן סיד, בלצאת עכשיו עשינו את שלנו מול המשקיעים שלנו עלינו הרבה מעל הרף של החזר השקעה טובה לא רוצים מאיתנו יותר מזה. יגידו יכולנו לעשות יתר עם הזמן בא סיכון, וכרגע השוק במצב מטורף ו עם מכפילים מטורפים עם שוויים מטורפים בשוק הציבורי והפרטי המאוחר . אפשר להמשיך לשחק הייתי בבועה של 2000-1999 וראיתי מה יכול לקרות, בועות יכולות להתפוצץ, שוק יכול ליפול. אנחנו את שלנו עשינו למשקיעים שלנו. הגענו לביצוע מדהים. מהדולר הראשון משווי של כמה מיליוני דולרים עלינו לשווי של יותר ממיליארד ויכולנו לרשום רווח מאוד מרשים".

 

 

מייסדי אקסוניוס. מימין:  דין זיסמן, עופרי שור ואבידור ברטוב מייסדי אקסוניוס. מימין: דין זיסמן, עופרי שור ואבידור ברטוב צילום: אבישי פינקלשטיין

 

"אקסוניוס חברה מאוד חמה והמנכל רצה לגייס סיבוב D בשווי של יוניקורן ולגייס 100 מיליון כדי לא לדלל את אחזוקת המייסדים. כל המשקיעים התנפלו עליהם וחצי מיליארד דולר רצו להיכנס. הוא בחר נורא מעט כי המשקיעים הוותיקים רצו גם להישאר ויכלו לבחור רק משקיע מוביל חדש. אז אנחנו אמרנו להם עשינו את שלנו והצענו את כל המניות שלנו באותו מחיר של הסיבוב אבל אמרתי שאני רוצה שדין זיסמן, מנכ"ל אקסוניוס, יבחר למי אני מוכר את המניות הוא הלך ובדק מי הכי יעזרו לו להנפיק בעתיד ואלו שני המשקיעים שיקנו מניות בהנפקה וימצאו משקיעים טובים להנפקה עתידית. זה היה מושלם ללהביא אותם. בזה שעשינו את הסקנדרי איפשרנו לחברה להביא משקיעי איכותים מעמק הסיליקון שיעזרו להם בהנרה".

 

אינטגרציה עם יותר מ-300 פתרונות אבטחה וינהול

 

אקסוניוס היא פלטפורמה מקיפה לניהול ואבטחת מכשירים המחוברים לרשתות ארגוניות, שמעניקה לארגונים קטלוג נכסים מקיף, חושפת פערים בכיסוי של פתרונות האבטחה הקיימים, ומאמתת ואוכפת מדיניות אבטחה באופן אוטומטי. היא יכולה לבצע אינטגרציה עם יותר מ-300 פתרונות אבטחה וניהול, וניתן לפרוס אותה בתוך דקות ולשפר את כיסוי האבטחה באופן מיידי.

 

מייסדי החברה הם דין זיסמן (מנכ"ל), עופרי שור (סמנכ"ל) ומור אבידור ברטוב (סמנכ"ל טכנולוגיה) "המעבר ממשקיעים המתמחים בשלבים מוקדמים למשקיעים המתמחים בשלבים מאוחרים הוא צעד הגיוני מבחינת אקסוניוס, המכוונת כיום להנפקה, והוא מאפשר לכל אחד מהמשקיעים להתמקד בתחום המומחיות שלו," אמר דין זיסמן, מייסד-שותף ומנכ"ל אקסוניוס. "אנחנו מעריכים מאד את התמיכה והייעוץ שקיבלנו מהצוות של YL Ventures בכל השלבים המוקדמים של החברה, ומברכים אותם על המסע המוצלח הזה."

 

"אקסוניוס צמחה בזמן שיא כדי לטפל בבעיה אמיתית: לאפשר לארגונים להבין במהירות ובביטחון מהם כל הנכסים הקיימים בסביבות הארגוניות שלהם ולהתמודדות עם בעיות אבטחת מידע," אמר מאט ג'ייקובסון, שותף כללי ב-ICONIQ. "התרשמנו מאוד מהאופן שבו לקוחות גדולים ומתוחכמים דיברו על הפלטפורמה של אקסוניוס, עד כמה היא פשוטה ומקיפה, ועל כך שהחברה מובילה את השוק. כלל הצוות ורשת הקשרים של ICONIQ מתרגשים לעבוד עם אקסוניוס ולתמוך בהמשך ההצלחה שלהם."

 

"אתגרי האבטחה בכל מה שקשור לניהול ונראות של נכסים ארגוניים הפכו במהירות לנושא העומד בראש סדר העדיפויות של צוותי אבטחת מידע והמנהלים שלהם", אמר אבהי ארון, מנהל שותף ב-Alkeon. "אקסוניוס היא אחת מחברות הסייבר עם הצמיחה המהירה ביותר בשוק, ואנו מתרגשים לעבוד איתם עוד שנים רבות, ולעזור להם להוביל את שוק הסייבר עם גישה מבוססת-דאטה".

 

x