$
הייטק והון סיכון

חברת Seebo גייסה 15 מיליון דולר נוספים מהפניקס ולאומי פרטנרס

החברה המפתחת טכנולוגיה לחיזוי ומניעת בעיות תפוקה ואיכות במפעלי ייצור. בחברה הושקעו 46 מיליון דולר מאז הקמתה, כולל הסבב הנוכחי

מאיר אורבך 15:0004.03.21

חברת הסטארט-אפ Seebo, המפתחת טכנולוגיה לחיזוי ומניעת בעיות תפוקה ואיכות במפעלי ייצור, מרחיבה את סבב הגיוס מסדרה B ל-24 מיליון דולר, וגייסה 15 מיליון דולר שמתווספים להשקעה הקודמת של 9 מיליון דולר.

 

 

 

את הסבב הובילה קרן ורטקס ונצ'רס ששילשה את השקעתה בחברה, בהשתתפות קרן 10D, הפניקס ולאומי פרטנרס. בחברה הושקעו 46 מיליון דולר מאז הקמתה, כולל הסבב הנוכחי.

 

הטכנולוגיה של Seebo מאפשרת למפעלי ייצור לזהות חוסר יעילות או לחזות שיבושים בתהליך הייצור טרם היווצרותם וכך למנוע הפסדי ייצור בתפוקה ואיכות אשר יכולים להגיע לעשרות ואף למאות מיליוני דולרים בשנה. בין לקוחות החברה נמנים יצרנים מהמובילים בעולם כמו נסטלה, פפסיקו, ג'נרל מילס, ברילה, מונדלז, וחברות ישראליות מובילות כגון כי"ל, תנובה, שטראוס ואסם.

 

 

מימין: ליאור ולירן עקיבא, מייסדי Seebo מימין: ליאור ולירן עקיבא, מייסדי Seebo צילום: Seebo

 

הפתרון של Seebo מעבד מידע שמגיע מקו הייצור, בדרך כלל ממאות עד אלפי חיישנים שונים ואשר מבוזר בבסיסי נתונים שונים. לב הטכנולוגיה של החברה היא בינה מלאכותית המסתמכת על הבנה, תלוית הקשר, של תהליך הייצור הכולל. במקרים רבים ליצרנים אין כלים לאתר את הסיבות לשיבושים וחוסר יעילות בתהליך, מאחר וההקשרים מוסתרים עמוק בתוך הדאטה שנוצר בתהליכי ייצור מורכבים. באמצעות חשיפה של סיבות השורש לחוסר יעילות בתהליכים, התראות ותחזיות אוטומטיות של הגורמים לתקלות בתהליך, Seebo מאפשרת שיפור מתמשך בתהליכים ואיכות הייצור.

 

Seebo נוסדה על ידי ליאור עקביא (מנכ"ל) ולירן עקביא (COO). החברה מעסיקה 45 עובדים כולם בישראל, ההשקעה תשמש למהלך גידול משמעותי של החברה אשר יכלול הכפלת כח האדם עם תוספת של כ-40 עובדים.

 

המנכ"ל ליאור עקביא: "בעזרת הכפלת כח האדם נגדיל את השפעתנו בתעשייה המהווה שישית מכלכלת העולם ונסייע למותגים הגדולים לפעול בדרך יעילה יותר וכן ברת קיימא יותר".

 

"שילשנו את ההשקעה אחרי תשעה חודשים שהספיקו לנו לראות מקרוב איך Seebo חוסכת מיליוני דולרים ליצרני המזון והכימיה מהגדולים בעולם ואיך הם מצידם שמחים להרחיב את הפתרון לעוד קווי ייצור", אמר ינאי אורון, שותף בקרן ורטקס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x