$
דעות

דעה

גם עולם המעליות התאים עצמו לימי הקורונה

תא המעלית ממשיך להיות עורק תנועה ראשי, גם בתקופת המגפה, ובשינדלר מצאו פתרונות שיאפשרו המשך תנועה בעזרת מעליות ודרגנועים תוך הגברת תחושת הבטחון

ענת כהן 14:1031.01.21

העיר החכמה והבניין החכם, לא שינו את תפקיד המעלית כמסיעת נוסעים אלא הבהירו לנו את חשיבות המעלית ביכולת לייצר תנועה חלקה, ללא בזבוז זמן ומשאבים.

 

לפי הערכות של האיחוד האירופי כיום כ- 4.2 מיליארד איש גרים במרכזים אורבניים. עפ"י הערכות עד 2050, כ-6.7 מיליארד איש שיגורו במרכזים אורבניים וכי כ-15% מכלל המחיה האורבנית תתקיים ב-mega cities - הערים יספקו אזורי מגורים, תעסוקה ופנאי.

 

בישראל כבר היום אנחנו רואים חברות עתירות כח אדם שמתמקמות במטרופולין תל אביב, המסקנה היא, שככל שהערים נהיות מאוכלסות וצפופות יותר, כך הדרך היחידה להגדיל את אזור המחיה והאזורים הירוקים היא בנייה לגובה וכנגזר מכך, תנועת הנוסעים תהיה בחלק ניכר לגובה. לא מן הנמנע, שבעתיד, נמצא שמרחק תנועת האנשים לגובה (Vertical), תהיה דומה למרחק התנועה האופקית (Horizontal). המעלית הופכת למרכיב קריטי ומהווה את לב התנועה בבניין.

 

אנחנו בשינדלר, מפתחים פתרונות שיאפשרו זרימה שוטפת מנקודה לנקודה תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ושילוב המעלית עם מערכות הבניין החכם והעיר החכמה.

לכן, חדשנות מבחינתנו היא לא עוד מילה, אלא דרך חיים ואמונה, אנחנו יודעים שחדשנות מוצרית, תנועה ללא מגע יד וקונקטיביות, קריטיות לזרימה נכונה במרחב והורדת זמני המתנה בכניסה למבנים. תפקידנו לפתח מוצרים שיטפלו בתנועת אנשים באופן איכותי, תוך חיבור מלא למערכות הטכנולוגיות של הערים החכמות, בצורה בטוחה וכמה שיותר ירוקה.

 

מערכת ה Port המתקדמת של שינדלר היא מהכלים המשמעותיים ליצירת תנועה מהירה וחופשית בתוך בניינים עמוסים. המערכת משלבת את מערכות המעלית שלנו עם מערכות הבניין בצורה דיגיטלית, מתחברת לנקודות המעבר בבניין ומאפשרת שליטה באמצעות אפליקציה במכשיר הנייד.

 

השליטה עוברת לכף היד של המשתמש, באמצעותה שולט המשתמש בתנועה שלו ובתנועת אורחים המגיעים אליו בצורה מאובטחת. המערכת מזהה את המשתמש, ומאפשרת שליטה מרחוק בדלתות הכניסה לבניין ב- speed gate, בדלת כניסה לדירה או תנועה במרחבי הלובי וכן בתזמון יעיל של המעלית בדרכו של המשתמש.

 

אמצעי הזיהוי והאבטחה המשולבים במערכת, מגבירים את האבטחה בבניינים, תוך שמירת נוחות ומהירות התנועה של המשתמש ואורחיו.

 

מעלית משמעותית בזרימת התנועה בתוך הבניין

 

אנחנו מגיעים כבר בתחילת תהליך הבנייה והתכנון. שינדלר אחראית החל מחישובי Trafficלבסיס החישוב בהגדרות התקן העולמי, חישובים הכוללים אלגוריתמים מורכבים אשר מחשבים את התנועתיות האופטימלית בבניין בהתאם למספר האנשים הנעים במרחב ומייצרים אופטימיזציה וקיצור זמן קריטי לתנועה במרחב. משם אנחנו עובדים ומייצרים פתרונות שיוכלו להכיל את ההתקדמות האורבנית. אנחנו מאמינים שהמעלית היא מרכיב משמעותי ביותר בזרימת התנועה בתוך הבניין וכי זרימה טובה הופכת בניין לבניין מוצלח עם דיירים מרוצים ולהיפך, בניין אשר הדיירים בו עומדים בכניסה ללובי ממתינים למעלית הוא בניין שנכשל.

 

מערכת schindler ahead משנה את תפיסת התחזוקה של עולם המעליות בזכות השימוש בטכנולוגיות מתקדמות. היא מאפשרת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, לנטר באופן קבוע ובזמן אמת מידע על טמפרטורה, צריכת אנרגיה, מרווחי דלתות ונתונים על מצב המעליות ועוד.

 

הנתונים מנותבים בכל רגע נתון למרכז הבקרה של שינדלר, שם אלגוריתם מנתח את המידע ומאפשר איבחון מוקדם ופתרון מותאם מראש לליקויים פוטנציאליים של המעלית והכל בשקיפות מול הלקוח. התפיסה העסקית שלנו בתחום התחזוקה, נשענת על העדפת טיפול מונע על פתרון תקלות ועל שקיפות ללקוחותינו, אותה אנו מיישמים באמצעות טכנולוגיה זו.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

תפיסה זו, מלווה אותנו יום יום, בתקופות קלות וקשות וכך גם בתקופת התפשטות הקורונה. ההבנה שלנו, כי תא המעלית ממשיך להיות עורק תנועה ראשי, גם בתקופת המגיפה, הביאה אותנו למציאת פתרונות שיאפשרו המשך תנועה בעזרת מעליות ודרגנועים תוך הגברת תחושת הבטחון.

 

גייסנו את היכולות הטכנולוגיות של שינדלר למציאת פתרונות, כמו SCHINDLER ULTRA UV  PRO, המחטא באמצעות קרניים אולטרא סגולות את מאחזי היד של הדרגנועים, CLEAN AIR לטיהור אוויר תא המעלית ו- CLEAN CAR לחיטוי תא מעלית, כאשר המעלית ריקה.

 

נקודת גאווה ישראלית היא פיתוח כחול לבן שיזמנו בתקופת הקורונה עם חברת סטארט-אפ מקומית בשם onvego, המאפשרת הזמנת מעלית בעזרת חיווי קולי בלבד ללא מגע יד אדם, פיתוח שהחל כצורך בימי קורונה, וישמש אותנו גם בעולמות של פוסט קורונה שבתקווה יבואו אלינו ולעולם כולו בהקדם.

 

ענת כהן היא מנכ"לית  שינדלר ישראל. שינדלר שוויץ היא קבוצה בינלאומית המייצרת מעליות ודרגנועים, מהמובילות בעולם ופעילה כבר משנת 1874

בטל שלח
    לכל התגובות
    x