$
הייטק והון סיכון

רשות החדשנות תשקיע 139 מיליון שקל בהשמת עובדים להייטק בשנה הקרובה

התקציב יועבר ל-62 גופים שהציגו תוכניות הכשרה ויאפשר להכשיר למעלה מ-9,000 עובדים רובם במהלך השנה הקרובה, עם התחייבות להשמה של כ-80% מסך העובדים שיעברו את התוכניות השונות

הגר רבט 16:5330.12.20
רשות החדשנות אישרה מימון בסך 139 מיליון שקל להשמת עובדים להייטק. התקציב יועבר ל-62 גופים שהציגו תוכניות הכשרה ויאפשר להכשיר למעלה מ-9,000 עובדים רובם במהלך השנה הקרובה, עם התחייבות להשמה של כ-80% מסך העובדים שיעברו את התוכניות השונות. השמת העובדים תתבצע במקצועות טכנולוגיים שונים – הן מקצועות מו"פ והן מקצועות מעטפת, עם השמה פוטנציאלית בתעשיית ההייטק בפרט ובתעשייה בכלל.

 

 

בחודשים האחרונים השיקה רשות החדשנות שני מסלולי הטבה חדשים – קרן ההון האנושי ותוכנית הכשרות חירום, לטובת סיוע למבקשי עבודה המעוניינים להשתלב בתפקידים טכנולוגיים בתעשייה. לשני המסלולים החדשים קיבלה רשות החדשנות בקשות מ-180 גופים שונים, עם דרישת תקציב של כ-750 מיליון שקל. לפי נתוני הלמ"ס משבר הקורונה הביא לכ-57 אלף מבקשי עבודה בעלי פוטנציאל גבוה לשילוב במקצועות ותפקידים טכנולוגיים בתעשייה הישראלית.

 

במסלול הכשרות חירום אושרו למעלה מ-6,000 הקצאות המחולקות בין תפקידי פיתוח לתפקידים טכנולוגיים ועסקיים תומכי פיתוח. ההכשרות יערכו גם באזורי פריפריה ויותאמו גם לאוכלוסיות בתת ייצוג, בדגש על המגזר החרדי והערבי, בתקציב של 120 מיליון שקל. ההכשרות יבוצעו ע"י 26 גופי הכשרה ו-19 מעסיקים שהתחייבו לבצע הכשרה והשמה של הבוגרים.

 

קרן ההון האנושי הינה מסלול הטבה חדש שהשיקה הרשות ותומך במגוון פתרונות לשילוב אוכלוסיות מגוונות בהייטק. במסלול "קרן ההון האנושי" זכו 17 גופים בסכום כולל של כ-18.8 מיליון שקל. אלו יבצעו הכשרות והשמות בהיקף של כ-3,000 משרות בשנתיים עבור אוכלוסיות בתת ייצוג, פריפריה ושילוב עולים ותושבים חוזרים.

 

אניה אלדן, סמנכ"לית רשות החדשנות אניה אלדן, סמנכ"לית רשות החדשנות

 

למסלול הוגדרו בקול הקורא הראשון 3 תחומים מועדפים עבור תוכניות איתור פוטנציאל, הכוונה, הכשרה OJT, התמחות או השמה לתחומים הבאים: אנשים בעלי פוטנציאל שנפגעו ממשבר הקורונה; אוכלוסיות בתת ייצוג בתעשייה; עולים ותושבים חוזרים בעלי רקע בתפקידי מו"פ בתעשייה ההייטק. במסגרת המסלול יינתנו מענקים כאחוז מהתקציב המאושר להפעלת התוכניות בהתאם לתנאי המסלול.

 

אניה אלדן, סמנכ"לית רשות החדשנות, מסרה: ״רשות החדשנות רואה בתכניות החדשות להון אנושי שיתוף פעולה חשוב עם התעשייה, עם גופי ההכשרה ועם משרדי הממשלה על מנת להכניס עשרות אלפי עובדים טכנולוגיים חדשים ולקדם את הטרנספורמציה הדיגיטלית של ישראל, לצד מענה מהיר למחוסרי העבודה. עולם התעסוקה עובר שינוי והכשרות חדשניות ומהירות יגדילו את המחלקות השונות בחברות תעשייה ישראליות, יפתחו את שעריהן לעוד סוגי מקצועות ויקדמו תעסוקה בפריון גבוה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x