$
פרויקטים

האפליקציה החברתית החדשה שמטריפה את תל אביב

דוקא במשבר: הבמה המושלמת לכל עסק ואדם פרטי שרוצה למכור את מלאכתו לתושבי השכונה ומבקריה. ועבורכם? המקום לגלות מה מציעים השכנים!

בשיתוף tlvGenerator 15:0130.11.20
בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים עוברים לקנייה באונליין. מאז משבר הקורונה, שהשתלט על מציאות חיינו, התופעה מתרחבת ומאיימת על הישרדותם של עסקים קטנים. אפליקציה חברתית חדשה שהושקה בתל אביב מספקת את המענה ויוצרת שוק קהילתי מבוסס מיקום, המתווך בין עסקים שכונתיים ואנשים שעובדים מהבית לבין הנמצאים באיזור, הכל ללא עמלה וללא תשלום. חינם.

 

במהלך הסגר הראשון ייסד יוסי סוויד (22), את הפתרון האידיאלי לשוק הפרטי שנפגע קשות. פלטפורמה חברתית חדשה המייצרת מרחב קניות ומכירות בריא ומשתלם: "אנחנו באים לשנות. הרעיון לתת במה חינמית לכל עסק או אדם פרטי שרוצה למכור משהו״. אחד האתגרים הגדולים העומדים בפני עסקים קטנים הוא לייצר לעצמם יכולת מכירה אפקטיבית אונליין, ללא מאמץ, עלות או ידע טכני. פייבור מאפשרת זאת.

 

"מה שעמד לנגד עיני הוא איך לצמצם עלויות ועמלות עבור בעלי העסקים ועבור הצרכנים", ממשיך יוסי. "הבעיה היא שבלי כמה אלפי עוקבים ברשתות, מאוד קשה להגיע ללקוחות. גם במסעדות הבעיה רק החמירה - נכון, Wolt ותן ביס מציעות שירות משלוחים מאוד נוח, אבל העלות לעסק עצומה. אז חשבתי, למה לא לפתח אפליקציה פשוטה שתתן מענה לכולם. למסעדן שרוצה להפעיל משלוחים בעצמו, לקוסמטיקאית שעברה לעבוד מהבית או למי שתופר מסכות אופנתיות". פייבור מציעה פתרון אידיאלי לסיטואציה אליה נקלעו העסקים הקטנים, ודאי כאשר איננו יודעים להצביע מתי יחלוף המשבר הבריאותי, אפילו לאחר שיהיה חיסון.

 

מתוך פיד פייבור: ראמן מיסו ביתי, אוקטובר 2020 מתוך פיד פייבור: ראמן מיסו ביתי, אוקטובר 2020 צילום: Payvour

 

״זה בעצם בדיוק כמו כיכר השוק השכונתית של פעם. לא צריך לשלם שכירות או להקים אתר, כל מי שיש לו משהו למכור פשוט נמצא שם ומוכר ישירות לאלה שגרים או נמצאים בסביבה״

 

האפליקציה ידידותית ביותר. התהליך אורך מספר דקות, ממש כמו לנעוץ מודעה על לוח מודעות, רק בצורה דיגיטלית. כל אחת ואחד שמעוניינים למכור או לקנות משהו, פשוט מורידים את האפליקציה, נרשמים ומעלים מודעה. השירות, כאמור, ללא תשלום. ההגבלה היחידה: ניתן למכור ולקנות אך ורק דברים חוקיים! מהרגע שהמודעה עולה היא זמינה לצפייה במשך שלוש שעות ומי שנמצא באזור יוכל לצפות בה וליצור קשר. מיד בתום הזמן תוכלו להעלות מודעה נוספת, גם היא כמובן בחינם. ״אנחנו לא לוקחים עמלות. אפילו לאחר שנציע שירותים בתשלום בהמשך, עמלות לא יהיו״, מוסיף סוויד.

 

משתמשי פייבור רואים פיד מודעות המסודר לפי מרחק, כך שהעסקים הקרובים ביותר למיקומו הפיזי של המשתמש מופיעים ראשונים. המודעות עדכניות ומופיעות כאשר העסק פתוח וזמין. לחיצה על המודעה תביא את המשתמש לדף העסק המכיל תמונה, תפריט מוצרים וכפתור ליצירת קשר בווטסאפ או בטלפון.

 

״אמנם זאת אפליקציה״, אומרת אמילי קור, מנהלת ההפצה והסושיאל בפייבור, ״אבל זה בעצם בדיוק כמו כיכר השוק השכונתית של פעם. לא צריך לשלם שכירות או להקים אתר, כל מי שיש לו משהו למכור פשוט נמצא שם ומוכר ישירות לאלה שגרים או נמצאים בסביבה. אנחנו בסך הכל מאפשרים את זה לכל המוכרים ולא משנה מה הם מציעים: מאוכל ועד ציורים או באמת כל דבר, כל עוד הוא חוקי".

 

 

 

היתרון המרכזי של פייבור, פרט לתמיכה בעסקים קטנים, הינו גם הוזלת העסקה ללקוח ממש כך. למרות שהורגלנו לחשוב שלקנות מעסקים גדולים ומרשתות מפורסמות זה יותר משתלם, כאשר אף אחד לא גובה עמלה מיותרת, כולם מרוויחים יותר. רונן, סוכן ביטוח, משתמש באפליקציה שלא איבד את עבודתו בזמן המשבר מעיד: "בעזרת האפליקציה הגשמתי חלום ושילבתי בין תחביב לפרנסה. שנים שאני מעשן בשר בזמני הפנוי. החלום היה לעסוק בזה ביום יום, אך החששות להפוך לעצמאי מנעו ממני לעשות את הצעד. בעזרת פייבור הצלחתי לשלב זאת עם העבודה. עבורי השימוש בחינם, ולקונים זה מאוד משתלם - הם משלמים פחות!״

 

ובאמת צריך לפרסם מודעה בכל שלוש שעות? ״לאו דוקא,״ משיב סוויד. ״שירותי הפרימיום בפייבור כוללים פרסום מתוזמן, וגם אותם אנו מציעים ללא תשלום לפחות עד סוף מרץ בשנה הבאה. כל מה שצריך זה לשלוח לנו צילום של דף העסק כמו שכתוב באתר. שלא תבינו לא נכון, אנחנו כמובן רוצים לצמוח ומאמינים שפייבור תהיה בסופו של דבר מאוד רווחית, אבל המטרה היא קודם כל קהילתית. לכן אנחנו גם מקבלים הרבה עזרה לאחרונה, גם מגופים ציבוריים וחברות גדולות כמו ישרכארט שמבינים את הערך העצום של פתרון כזה כעת“.

 

המהפכה של payvour כבר החלה ובקרוב תתרחב גם לכל חלקי הארץ: "פייבור מביאה פתרון טכנולוגי לבעיה מאוד ישנה, כיכר השוק השכונתית בה כל אחד יכול להציע משהו ללא עמלה וללא תשלום על נקודת המכירה. זה ממש לא משהו שמוגבל לתל אביב, עוד נראה את זה בכל המדינה״, מסכם סוויד. ״השקות בערים נוספות - בקרוב!״

 

לפרטים נוספים והורדה לחצו כאן>>

 

x