$
רכב

פולקסווגן "תחשמל" אי יווני: התחבורה באסטיפליה תהפוך לירוקה

היצרנית הגרמנית חתמה על שיתוף פעולה עם ממשלת יוון, במסגרתו יוחלפו כ-1,500 מכוניות שנוסעות על בנזין וסולר באי היווני הקטנטן - במכוניות פולקסווגן חשמליות

תומר הדר 19:3705.11.20

פולקסווגן "תחשמל" אי יווני בשיתוף עם ממשלת יוון - כך מודיעה היצרנית הגרמנית.

 

 

 

במסגרת התוכנית יהפוך האי היווני אסטיפליה ל"מודל" שבמסגרתו תהפוך כל התחבורה באי לתחבורה ירוקה. פולקסווגן חתמה על מסמך הבנות עם ממשלת יוון שבמסגרתו יוחלפו כ-1,500 מכוניות אשר נוסעות ברחבי האי היווני בכוח בנזין וסולר בכאלף מכוניות פולקסווגן חשמליות שישמשו את התושבים, הן בבעלות והן בשירותי שיתוף רכב. הרכבים, כמובן, יהיו של פולקסווגן. יש לציין כי האי היווני לא נבחר במקרה: מדובר באי קטן, אשר משתרע על שטח של כ-100 קילומטרים רבועים ומאכלס כ- 1,300 תושבים בלבד. היקף התיירות באי היווני הקטן מוגבל לכ-72 אלף מבקרים בשנה והאי סובל גם מתחבורה ציבורית שכוללת שני קווי אוטובוס אשר נוסעים רק בחלק קטן מן האי, הקטן בכל מקרה.

 

פולקסווגן חשמלית פולקסווגן חשמלית צילום: פולקוואגן

 

פולקסווגן עצמה נדרשת בימים אלה להתמודד עם מצב לא פשוט: היצרנית שהצהירה עוד בשנת 2015 כי עם תום השלכות פרשת "דיזלגייט" תאמץ מדיניות סביבתית אחראית אשר תתבסס על רכב חשמלי, לא הצליחה עד כה לייצר רכב חשמלי בהיקף משמעותי. ה- ID3 החשמלית נתקלה בלא מעט בעיות טרם השקתה ואילו ID4- רכב הכביש שטח החשמלי של פולקסווגן רק הושק לאחרונה, מה שלא הותיר את פולקסווגן עם אותו שפע מובטח של מכוניות חשמליות. למעשה, פולקסווגן הודיעה ממש לאחרונה כי תידרש השנה לשלם קנס לאיחוד האירופי מכיוון שהמכוניות שלה עדיין לא הצליחו להגיע לממוצע פליטת מזהמים של 95 גרם לקילומטר, תוצאה אשר מושגת הודות למכירה של מכוניות חשמליות.

 

יוזכר כי גם בישראל הולך ונרקם מיזם שיתוף רכב בשיתוף עם יבואנית פולקסווגן לישראל צ'מפיון מוטורס ומובילאיי, במסגרתו אמורים רכבים שיתופיים אוטונומיים של היצרנית להיפרש בתל אביב כבר ב-2022.

 

 

x