נדל"ן מסחרי

תפוסה של 90% בדיזיין סיטי עם פתיחת סניפי ענק של ביתילי ו-IDdesign

נותרו עוד מספר חודשים עד ש"עיר העיצוב" דיזיין סיטי תפתח את שעריה בפני מיליוני ישראלים, אך כבר עכשיו לא פחות מ- 90% מהחנויות במתחם כבר הושכרו לעשרות מותגים מובילים

דב כהן 09:1509.11.20

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

קו הסיום כבר נראה באופק: הפרויקט המסחרי הכי מדובר בישראל, שעלות הקמתו נאמדת ב-450 מיליון שקל, נמצא כעת בישורת האחרונה לקראת פתיחתו החגיגית. בניית מתחם הענק לעיצוב הבית דיזיין סיטי, התשובה הישראלית של יזמית הנדל"ן קאס-גרופ והאדריכל שלמה גרטנר למלון ונישיאן (Venetian) בלאס וגאס, צפויה להסתיים בחודשים הקרובים.

 

נכון להיום התפוסה במתחם הגיעה ל-90% מהחנויות, כשהאחרונות להצטרף למעגל השוכרים ההולך ומתרחב הן רשתות ביתילי ו-IDdesign. בנוסף להן כבר הבטיחו את מקומן במתחם רשתות בר עמי, מודי, זאגה, פנדור, גורניה, נטוצי, הולנדיה ודה בוקס, ולצידן עוד עשרות רבות של מותגים שעד כה לא פעלו באזור ירושלים, ובקרוב יוכלו לספק מענה צרכני ל-1.5 מיליון מתושבי האזור.

 

 

"הצטרפותן של קבוצות כרמל ביתילי, IDdesign ואורבן משלימה את התמהיל המגוון במתחם, כשלפחות רשת ביתילי עתידה לפתוח כאן את אחת החנויות היפות ביותר בישראל", אומרת פנינה רווח, מנכ"לית קאס גרופ. לדבריה, "פתיחתו של המתחם 'תזעזע' את כל עולם עיצוב הבית הישראלי, והמקום ימשוך אליו כ-6 מיליון מבקרים בשנה. אין ספק שהשכרת 90% מהחללים בשלב כה מוקדם ולאחר חודשי שיווק מעטים, מלמדת על המשיכה הרבה של חנויות העיצוב בישראל לעיר העיצוב החדשה".

 

מתחם דיזיין סיטי ההולך ונבנה במישור אדומים. היעד הוא 6 מיליון מבקרים בשנה מתחם דיזיין סיטי ההולך ונבנה במישור אדומים. היעד הוא 6 מיליון מבקרים בשנה צילום: דיזיין סיטי

 

שבירת מוסכמות מסחריות

מתחם דיזיין סיטי נבנה במישור אדומים על פני למעלה מ-100 אלף מ"ר ויכלול כ-60 אלף מ"ר שטחי מסחר, כ-5,000 מ"ר שטחי הסעדה, וחניון בשטח של כ-40 אלף מ"ר, המסוגל לקלוט כ-2,000 כלי רכב. לצד חנויות לעיצוב הבית, במתחם הענק ניתן יהיה למצוא גם שלוחת משכנתאות של בנק ירושלים עבור רוכשי ומשפצי דירות, משרדי מכירות של קבלנים, טרקלין מפואר למעצבים, בית ספר מקצועי לעיצוב, מתחם ספא מפנק ואפילו בית מלון בצמוד.

 

המתחם יכיל גם אטרקציות נבחרות לילדים ומזרקות מפוארות, לצד תעלות מים עליהן ישוטו גונדולות, עצים ותאורת רחוב מיוחדת, ואף טכנולוגיה מתקדמת ליצירת שמיים כחולים בהם שטים עננים לבנים מעל המתחם לאורך כל שעות היום. כל אלו מתאגדים יחדיו לחוויית שופינג אולטימטיבית בניחוח של ונציה הקסומה. בכך מבקש דיזיין סיטי לשבור את כל המוסכמות שהיו קיימות עד היום בנוגע למרכזים מסחריים בישראל, ולאמץ מודל חדש של תכנון מסחרי.

 

המתחם החדש ייהנה ממיקום אסטרטגי מושלם, ועתיד למשוך אליו לא רק את תושבי ירושלים וסביבותיה אלא גם את תושבי שאר הארץ. "לא עוד נסיעות ארוכות אל מרכזי הקניות בשפלה או במרכז, לא עוד בכי תמרורים על חסרונה של 'איקאה' בעיר הבירה", אומרת רווח. "ירושלים, העיר המאוכלסת בישראל לפי הלמ"ס, בקרוב תהיה גם עיר העיצוב של ישראל לפי החזון של קאס גרופ".

דיזיין סיטי. מיקום אסטרטגי מושלם דיזיין סיטי. מיקום אסטרטגי מושלם צילום: דיזיין סיטי

 

חלל נוסף במתחם יבקש לתת מענה מקיף למעצבים ואדריכלים, עם חללי עבודה משותפים ומשרדים, לצד טרקלין מפואר לכנסים ואירועים, ומוזיאון עיצוב שיארח תערוכות בינלאומיות. בטרקלין תפתח גם הספרייה המקצועית הגדולה ביותר במזרח התיכון בתחום עיצוב הבית. חלל זה יאכלס בנוסף בתי ספר לעיצוב, לצד דוכני אומנות, תכשיטים ואקססוריז, וזאת מתוך שאיפה לספק אכסניה לאומנים צעירים. אטרקציה נוספת במתחם יספק מלון הבוטיק שעל עיצובו הופקד המעצב הבינלאומי דניאל חסון.

 

"תחום עיצוב הבית עומד בפני מהפכה", מכריזה רווח. "הצרכנים בישראל והעוסקים בתחום לא יוכלו להישאר אדישים לנוכח היתרונות הרבים שמספק דיזיין סיטי. התחזיות שלנו מדברות על כך ש-75% מקרב 1.5 מיליון תושבי ירושלים וסביבתה יבקרו במתחם לפחות אחת לחודש, ולצידם עוד רבים משאר חלקי הארץ, כמו גם תיירים מחו"ל. השורה התחתונה היא שאחד ממרכזי העיצוב הגדולים והמתקדמים בעולם יהיה כאן אצלנו בישראל, ומהאפקט שלו לא ניתן יהיה להתעלם".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"