$
חדשנות

חברת רינובו בונה פרויקט יוקרתי בהרצליה, ברוח העולם החדש

שוק הנדל"ן מגיב לשינויים בשוק התעסוקה בעקבות הקורונה, עם מודל עדכני המשלב מגורים ועבודה. חברת רינובו, מהראשונות לזהות את הצורך הקיים בשוק, מיישמת כעת את המודל בפרויקט החדש ברחוב הדר בהרצליה הירוקה. תתרגלו: דירות מגורים המתוכננות לעבודה מהבית

רונן ניב 09:1304.11.20

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

אחרי חודשים של שהייה ממושכת בבית, מחלחלת ההבנה כי עבודה מהבית היא לא רק נגזרת של התקופה הנוכחית, אלא חלק בלתי-נפרד ומתמשך מתהליך ההתפתחות של שוק העבודה הגלובלי. בסקר שערכה חברת "CISCO" בקרב למעלה מ-10,000 עובדי משרדים, 87% מהנשאלים הצהירו שהם מעוניינים להמשיך ולעבוד מהבית, או לכל הפחות לשלב במהלך שבוע העבודה ימים קבועים מראש שבהם יעבדו מהבית במקום להגיע למשרד.

 

עוד עלה מהסקר כי אוטונומיה מוגברת (63%) ופרודוקטיביות כצוות מפוזר (66%) אלו הם שני האספקטים הבולטים שאותם, על פי הנשאלים, יש לשמר במעבר למודל תעסוקה היברידי, זה שמשלב בין מגורים לעבודה.

 

 

השינויים המתגבשים והולכים בשוק העבודה כבר באים לידי ביטוי בענף הבנייה החדשה למגורים, עם מודל היברידי חדש שהולך ותופס תאוצה: יחידות דיור המתוכננות באופן המאפשר עבודה נוחה מהבית ומבלי לפגוע בתפקוד הדירה. לא בטוח שהמגמה החדשה מפתיעה בהינתן שהן החברות הגדולות והן משתמשי משרדים עצמאים מיהרו להבין כבר בתחילת המשבר כי ביכולתם לחסוך אלפי שקלים בחודש על שכירות ותחזוקה שוטפת של משרדים גדולים.

 

החניון הנבנה בפרויקט ברחוב הדר החניון הנבנה בפרויקט ברחוב הדר צילום: רינובו

  

בצורה מקצועית ונוחה

הרעיון במודל ההיברידי של שוק הנדל"ן הוא שלכל יחידת דיור יהיה גם חדר או אזור המשמשים כמשרד או חדר עבודה, ומנותקים מאזור המגורים העיקרי ומחדרי השינה. אם בתחילת הסגרים היה מי שחשב שאפשר פשוט לתפוס איזו פינה בבית ולעבוד בשקט, הרי שעם הזמן החלו לצוף הקשיים שבניהול העבודה היומיומית מתוך חלל מגורים סטנדרטי, ועלה הצורך בסביבת עבודה מותאמת.

 

עיקרון זה בדיור בלט בתכנון ובביצוע של פרויקט המגורים היוקרתי ברחוב הדר בהרצליה, של יזמית הנדל"ן רינובו. במסגרת הפרויקט נבנים בימים אילו שני בניינים אלגנטיים עם לובי מפואר, מעליות, חניון תת-קרקעי ובו שתי חניות צמודות בטאבו ומחסן לכל דירה.

 

הפרויקט ברחוב הדר הפרויקט ברחוב הדר הדמיה: ויופוינט

 

"החברה משקיעה המון מחשבה בתכנון הפרויקטים שלה והתאמתם לקהל היעד והסביבה", אומר מנכ"ל רינובו, אליאב אסייג. לדבריו, "בהרצליה מעריכים מאוד קרבה למרכזי חינוך איכותיים כמו בית הספר יוחנני הסמוך, וגישה לצירים מרכזיים כמו כביש 531 הסמוך והמטרו העתיד לקום באזור. לקוחותינו הדגישו את הצורך לעבוד מהבית ולכן יצרנו עבורם דירות עם תכנון שמייצר הפרדה בין אזור המגורים לאזור שיכול לתת פתרון לעבודה אפקטיבית מהבית, וכל זאת מבלי לפגום בפרטיות יושבי הבית". אסייג מוסיף כי "הבנו די מהר שהאפשרות לעבוד מהבית מייתרת את הצורך בשכירת משרד ומאפשרת חיסכון בהוצאות שכירות, רכב, נסיעות ועוד".

 

בבניינים החדשים נבנות 58 יחידות דיור – ביניהן דירות קרקע מרווחות בני 3-5 חדרים, דירות 5 חדרים בשטח של 131 מ"ר ועם מרפסות בשטח של 14 מ"ר. בתוך הדירות ייהנו הדיירים ממיזוג אוויר מיני מרכזי מלא, מערכת Smart House, ריצופי גרניט פורצלן, ועוד.

 

לחדרי העבודה אותם תיכננה רינובו יש מיזוג בנפרד, חדר שירותים צמוד וכמובן את כל הכנות התקשורת וחשמל הנדרשות לתפעול אזור לעבודה יעילה ופונקציונלית.

 

מנכ"ל רינובו, אליאב אסייג מנכ"ל רינובו, אליאב אסייג

 

מיקום מנצח

רינובו היא אחת מחברות היזמות המובילות בארץ, בפרט באזור הרצליה, רעננה ורמת השרון. מבין הפרויקטים הבולטים שלה ניתן למנות את 'מתחם עזרא הסופר' בהרצליה הירוקה, 'מתחם האילנות', בנייני המגורים היוקרתיים ברחוב אריאל, ועוד בנייני בוטיק הנבנים כיום ברובע הדר היוקרתי ברמת השרון.

 

בנייני המגורים הנבנים ברחוב הדר בהרצליה נמצאים במרחק הליכה לרכבת ודקות בודדות מהציר המרכזי המחבר בין כביש 4 לבין כביש 6, נתיבי איילון וכביש החוף. אל נתיבי התחבורה הללו עתיד להצטרף גם קו המטרו שכולם מצפים לו. במרחק הליכה קצרה מהבניינים החדשים נמצא המרכז הבין תחומי וכן מרכז העיר ובו שפע של חנויות, מסעדות ובתי קפה, מוזיאונים וגלריות, תיאטרון עירוני ו"הסינמטק". תחנת רכבת "רעננה מערב" ובי"ס 'יוחנני' המבוקש גם הם שוכנים בסמוך לבניינים החדשים ברחוב הדר.

 

סמנכ"ל השיווק של רינובו, גיל וולמן, מסביר שלאחרונה ישנה דרישה הולכת וגוברת מצד רוכשים פוטנציאליים לדירה עם אזור ייעודי לעבודה: "אנחנו שומעים מאנשים כי גם בעתיד הם יעדיפו להמשיך ולעבוד מהבית, כל עוד אפשר. הם ממש התאהבו ברעיון. מסתבר שיש גם דברים חיוביים שנולדים מהמשבר".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן