$
מכשירים ומדריכים

מפעל עוקף ארה״ב: וואווי תייצר שבבים בעצמה כדי לעקוף את הסנקציות האמריקאיות

ענקית הטכנולוגיה הסינית נמצאת תחת שורת סנקציות שהטיל עליה הנשיא טראמפ מעוניינת להשתחרר מהתלות בטכנולוגיות אמריקאיות ותעבור לייצור עצמי של שבבים לשלל מכשיריה

שירות כלכליסט 11:3202.11.20
ענקית הטלקומניקציה הסינית וואווי פועלת להקמת מפעל ייעודי לייצור שבבים בשנגחאי, שלא יתבסס על שימוש בטכנולוגיה אמריקאית. כך מדווח ה"פייננשל טיימס".

 

מטרת החברה היא להבטיח שתוכל להמשיך להפעיל את חטיבת תשתיות הטלקום שלה, על אף הסנקציות שהטיל עליה הממשל האמריקאי

שני אנשים המעורים בנושא מסרו כי המפעל ינוהל על ידי שותפה בשם Shanghai IC R&D Center, - חברת מחקר שבבים שבמימון הרשות המקומית של שנגחאי. מומחים בתעשייה מעריכים כי הפרויקט יסייע לוואווי, שאין לה ניסיון בייצור שבבים, לשרוד את המשבר עם ארה"ב.

 

ההגבלות על החברה הסינית, שהוטלו לראשונה במאי ואז הוחמרו באוגוסט אוסרות על יצרניות שבבים אמריקאיות לספק לוואווי רכיבים. המפעל המתוכנן יהווה מקור חלופי חדש עבורה לאחר שיאזל מלאי השבבים המיובאים שצברה בשנה שעברה.

 

בשלבים הראשוניים, המפעל יתנסה בייצור שבבי 45nm, טכנולוגיה שהחברות המובילות בייצור שבבים החלו להשתמש בה לפני 15 שנה. אולם, וואווי מעוניינת לייצר גם שבבים מתקדמים יותר של 28nm עד סוף השנה. השבבים יאפשרו לוואווי לייצר טלוויזיות ומכשירים חכמים נוספים. לאחר מכן מתכננים בוואווי להתחיל לייצר שבבי 20nm עד סוף ,2022 שישמשו לייצור מרבית ציוד רשתות הדור החמישי ויאפשרו לחברה להמשיך ולפעול בתחום. 

 

וואווי והסנקציות של ארה"ב וואווי והסנקציות של ארה"ב צילום: שאטרסטוק

 

 

"קו הייצור החדש לא יסייע לחטיבת הסמארטפונים, מכיוון שהשבבים הנחוצים למכשירי הסמארטפון דורשים אמצעים טכנולוגיים מתקדמים יותר", הגיב בכיר בתעשיית המוליכים למחצה המכיר את התוכנית. "אם התוכנית תצלח, היא תשמש כגשר לעסקי התשתיות של החברה, שיחד עם מלאי השבבים שצברה, שאמור להספיק לה לעוד שנה או שנתיים", אמר.

 

גם מארק לי, אנליסט בתחום המוליכים למחצה בחברת ברנסטיין בהונג קונג מאמין שוואווי תוכל לעשות זאת בתוך שנתיים: "וואווי יכולה לפצות על החסרים שלה בתחום התוכנה והמערכות", במקביל, היצרנים הסינים יוכלו לעמוד בעלויות הגבוהיות יותר וחוסר היעילות התפעולי מאשר המתחרים מחוץ למדינה".

 

לפי הדיווחים, וואווי כבר החלה להשקיע בסקטור המוליכים למחצה המקומי, בעיקר בקרב מפעילים קטנים יותר. לדברי המקורבים, וואווי מתכננת בסופו של דבר לבסס את הייצור המקומי שלה אך ורק בציוד תוצרת סין.

 

מוואווי סרבו להגיב על הדיווח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x