$
רכב

בלעדי לכלכליסט

יצרנית הרכב הסינית גרייט וול בוחנת קאמבק לישראל

חברת המזרח, יבואנית גרייט וול בישראל, החלה לבחון מחדש את האפשרות לייבא רכבים חשמליים של החברה, חמש שנים לאחר שהיבוא הופסק; זאת, בין היתר, לנוכח חדירתן של MG ושל GAC הסיניות לישראל עם דגמים חשמליים

תומר הדר 15:4730.09.20

גרייט וול, יצרנית הרכב הסינית הראשונה שנכנסה לשוק הישראלי - ונסוגה ממנו לאחר שנים ספורות - בוחנת בימים אלה חדירה מחודשת לישראל, עם רכב חשמלי; כך נודע לכלכליסט.

 

גרייט וול החלה את דרכה בישראל עם הסטיד - טנדר ששווק בארץ במשך מספר שנים; אחריו יובאה לישראל במשך זמן קצר מכונית הנוסעים 10 C-, ולפני כחמש שנים הופסק היבוא לישראל, בין היתר משום שהיצרן חדל לייצר מכוניות בתקינה האירופית.

 

רכבים של גרייט וול רכבים של גרייט וול צילום: גרייט וול

 

ואולם, כעת נודע לכלכליסט כי חברת המזרח, יבואנית גרייט וול, החלה לבחון מחדש את היבוא, זאת בין היתר לנוכח חדירתן של MG ושל GAC הסיניות לישראל עם דגמים חשמליים. יצוין כי בישראל קיימת כיום תקנה אשר מחריגה יצרני רכב סינים ומאפשרת יבוא של עד 400 מכוניות בשנה מדגמים חשמליים מבלי שיצטרכו לעבור את מלוא בדיקות התקינה של ישראל, אך הדגמים שיבואם נבדק מיועדים להגיע ארצה דווקא שלא במסגרת אותה מגבלת 400 רכבים.

 

גרייט וול נמצאת בימים אלה בעיצומו של מהלך התרחבות לשווקים חדשים, מה שעשוי להסביר את ההתעניינות המחודשת בישראל. השבוע הודיעה החברה כי היא שואפת למכור השנה 70 אלף מכוניות מחוץ לסין, זאת בניגוד ל-65 אלף מכוניות מתוצרתה שנמכרו מחוץ לסין אשתקד. בין היתר, ההתעניינות המחודשת של גרייט וול בשווקים שמחוץ לסין נובעת גם מפגיעה במכירותיה בגלל התפרצות הקורונה. לפי תחזיות גרייט וול, היצרנית תמכור השנה 1.02 מיליון מכוניות, לעומת 1.06 מיליון מכוניות שמכרה אשתקד.

x