$
הייטק והון סיכון

ענקית הרכב BMW תשלב במכוניותיה טכנולוגיה של טקטייל הישראלית

החל מ-2021 יוטמעו במלמעלה מ-2.5 מיליון רכבים של החברה הגרמנית רכיבי תוכנה וחיישנים ווירטואליים של טקטייל מוביליטי אשר יאפשרו שיפור בביצועי הנהיגה וזיהוי תנאי הכביש

מאיר אורבך 15:5815.09.20
ענקית הרכב הגרמנית BMW תטמיע בדגמיה העתידיים טכנולוגיה של טקטייל מוביליטי הישראלית שמפתחת רכיבי תוכנה וחיישנים ווירטואליים לרכב, שיתוף הפעולה בין החברות צפוי לשלב לראשונה הטמעה של טכנולוגית חישה ועיבוד מידע ברכבי BMW הטכנולוגיה תשמש לשיפור ביצועי נהיגה וזיהוי תנאי הכביש. הטכנולוגיה תכנס לכל הדגמים של קבוצת ב.מ.וו (רולסרוייס, מיני, ורחבי החברה עצמה) שנת 2021. מדובר בלמעלה מ-2.5 מיליון רכבים שיכניסו את הטכנולוגיה הישראלי. 

 

מנכ"ל החברה עמית ניסנבאום פרש ממנה לאחרונה וכיום מתנהלת החברה ללא מנכ"ל. טקטייל מוביליטי הוקמה עוד ב-2012 על ידי אלכס אקרמן, יוסי שירי ובועז מזרחי. החברה גייסה עד היום 18 מיליון דולר - שני המשקיעים שנכנסו בסבב האחרון הם פורש ויוניון מוטורס שהם היבואנים של טויוטה ולקסוס בישראל (משפחת חורש) לחברה 30 עובדים בישראל ועם נציגות בגרמניה סינגפור וארה״ב.

צוות טקטייל מוביליטי צוות טקטייל מוביליטי צילום: אלכס פרגמנט

 

מהחברה נמסר ששיתוף הפעולה יעניק לרכבי BMW יכולות לניתוח מצב פני הכביש ויאפשר זיהוי מדויק של תנאי הכביש וניהול פונקציות של דינמיקת הרכב לשיפור יכולות וביצועים. במאי האחרון דיווחה החברה על עיסקה דומה עם חברת פורש.

 

Tactile Mobility מספקת תוכנה אשר עושה שימוש בחיישנים שונים הקיימים ברכב לשם איסוף וניתוח מידע אודות הדינמיקה בין הרכב לכביש, ומאפשרת לרכבים לנתח את תנאי פני השטח וכן את ביצועי מערכות הרכב ותנאי הכביש. מידע זה, המופק בתוך הרכב בזמן אמת כולל תכונות כמו מידת האחיזה הקיימת בכביש, אשר מסמנת את מגבלות האחיזה הפרטניות של הרכב בכביש. מרכיב הטכנולוגיה של החברה, ה- VehicleDNA יוצרת מידע של מאפייני המערכות עבור כל רכב, ומנתח את מערכות המתלים, יעילות הבלימה, בריאות צמיגי הרכב ועוד. מרכיב ה- SurfaceDNA מכיל מיפוי של תכונות הכביש, תנאי הדרך ומפגעים אשר מספקים מבט מעמיק של סביבת הנהיגה על מנת להיערך באופן מיטבי לתנאי הכביש בהמשך הדרך ולהתאים אליהם מראש את מערכות הרכב השונות.

 

מטה BMW מטה BMW צילום: בלומברג

 

"שילוב הטכנולוגיה שלנו ברכבים החכמים ובעתיד גם שילוב הטכנולוגיה ברכבים אוטונומיים של קבוצת BMW עם חוש 'המגע', הוא משמעותי מאוד ואנו שמחים להיות החברה הראשונה שמממשת את הפוטנציאל הכלכלי של טכנולוגיית מתקדמות בתחום הרכב", אומר בועז מזרחי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של Tactile Mobility ואחד ממייסדי החברה.

 

שיתוף הפעולה ארוך הטווח בין קבוצת BMW ו - Tactile Mobility החל דרך BMW סטארטאפ גאראג׳ (BMW Startup Garage), האקסלרטור של קבוצת BMW.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x