$
הייטק והון סיכון

פתרון חדש של חברת BigID הישראלית יאיץ משמעותית סריקת קבצים בענן

חברת הסטארט-אפ הישראלית BigID המתמחה בניהול מדיניות פרטיות ברשת, השיקה פתרון המאפשר האצה של סריקת קבצים ב- Data center או בענן ללא תלות בתצורתם, בהיקפם או בגודלם. באמצעות הפטנט, המבוסס על למידת מכונה, יורחבו דרמטית יכולות הקטלוג והקישוריות עבור כמויות עצומות של מידע

מאיר אורבך 16:0020.08.20
חברת הסטארט-אפ הישראלית BigID המתמחה בניהול מדיניות פרטיות ברשת, השיקה פתרון המאפשר האצה של סריקת קבצים ב-Data Center או בענן ללא תלות בתצורתם, בהיקפם או בגודלם. באמצעות הפטנט אשר מבוסס על למידת-מכונה, יורחבו דרמטית יכולות הקטלוג והקישוריות עבור כמויות עצומות של מידע.  

 

מדי שנה, ארגונים גדולים מאחסנים כמויות מידע עצומות בקבצים חסרי מבנה קבוע מה שהוביל לכך שהפקת תובנות, וניטור של המידע המופיע בתוך אותם הקבצים היוו אתגר משמעותי עבור הארגונים, דרשו כוח עיבוד גדול וזמן סריקה ארוך. בנוסף, הדבר גרם לקשיים משמעותיים ביכולת של ארגון לוודא עמידה בנהלי אחסון ואבטחת מידע בין לאומיים.

 

"במשך עשור עיקר החידושים בתחום עסקו בדרכים לבצע את תהליכי עיבוד המידע במקביל או בטיוב של אופן העיבוד הקיים. הגישה החדשנית שאנחנו מציגים היום עושה מהפכה בתחום ולראשונה מזה דור מביאה שיפור שלא נראה כמותו. בעזרת השימוש בפתרון החדש יאפשר לארגונים לחסוך עד כ-95% מהזמן שהם השקיעו בסריקה של קבצים", מסביר נמרוד וקס מייסד שותף וסמנכ"ל המוצר בחברה.

דימיטרי סירוטה ונמרוד וקס, מייסדי BigID דימיטרי סירוטה ונמרוד וקס, מייסדי BigID צילום: באדיבות BigID

 

הפטנט החדש שנקרא Hyperscan עוסק ביכולת של אלגוריתמי למידת מכונה לתעדף באופן חכם את האופן שבו המידע מעובד ולהשיג שיפור של פי 10 בזמן העיבוד מבלי לפגוע באיכות הבדיקה. הפטנט אף מרחיב את היכולות הקיימות כמו: קיבוץ קבצים דומים, כיווץ המידע לאבטחה או לטובת שינוע המידע, הרחבת יכולות קטלוג המידע, סימון כפילויות, איתור והגנה על זכויות גישה ועריכה לקבצים, שיפור תהליך הגישה למידע, הצפנה ועוד.

 

החברה שהוקמה בשנת 2016 על-ידי המנכ"ל דימיטרי סירוטה וסמנכ"ל המוצר נמרוד וקס מעסיקה כ-200 עובדים מתוכם כ-70 בישראל. גם בימים אלו ממשיכים בחברה לגייס עובדים חדשים למגוון משרות. עד היום גייסה החברה 146 מיליון דולר ובין המשקיעים בה נמנות קרנות כמו Tiger global, Bessemer venture ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x