$
חדשנות

"המיטב" של תל אביב: ביצרון ממשיכה למגנט אוכלוסיות חדשות

שילוב בין מגורים, מסחר, תעסוקה ומשרדים, ויצירת מרחב ציבורי מזמין ומפותח – כל אלה עתידים להזניק את מזרח תל אביב כולה ולהפוך את שכונת ביצרון לאלטרנטיבה איכותית למרכז העיר הסואן. פרויקט המיטב של קבוצת תדהר מוביל את קפיצת המדרגה שפוקדת את האזור

דב כהן 09:0606.10.20

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

עם תדמית של איסט וילג' בגרסה תל אביבית, מסמלת שכונת ביצרון את ההתעוררות העוברת על אזור מזרח תל אביב המשנה את פניו ומציע אלטרנטיבה מודרנית למרכז העיר הוותיק. בזכות שילוב בין בתי קפה ומסעדות שיקיות ובהם לחמנינה, יפו-תל אביב וקפה איטליה; מוסדות תרבות כתיאטרון תמונע; בתי ספר וגנים; ומרכז קהילתי שוקק המציע שלל פעילויות לגדולים ולקטנים – מושכת אליה השכונה אוכלוסייה צעירה ואיכותית וממתגת עצמה כמוקד צומח ונחשק.

 

"ביצרון תהווה מודל לדנ"א של שכונה חדשה", אומרת לאורה הופמן שפטלר, מתכננת עיר בכירה באזור מזרח העיר בעיריית תל אביב. "זו תהיה שכונה שצופה פני עתיד, אבל גם יודעת להתכתב עם ההיסטוריה והנרטיב של ביצרון. בתוכניות הבנייה העתידיות ניתן דגש לשילוב בין מגורים, מסחר, תעסוקה ומשרדים, ויצירת מרחב ציבורי מזמין ומפותח". הופמן שפטלר מכוונת בין היתר בדבריה גם לעבודות השיפוץ בשדרות ההשכלה, שיספקו לשכונה ריאה ירוקה, מתקני משחק לילדים וכושר למבוגרים, כמו גם פינות מנוחה מוצללות ומזמינות בכל עונות השנה.

 

 

 

"כבר היום כשמסתובבים במרחב ביצרון ניתן להרגיש את האיכויות והיתרונות של עירוב השימושים ואת הפיכתו לאזור חי ושוקק", מדגישה הופמן שפטלר. "אנו רואים כי כוחות השוק בהחלט נותנים את אותותיהם ושואפים להיות חלק מביצרון, מה שמביא כמובן לעלייה בערכה הנדל"ני של השכונה.

 

"על השינויים העוברים על ביצרון חובה להתבונן בקונטקסט מרחבי, שכן השכונה תהיה חלק מהתפתחות המע"ר הבא של תל אביב לאורך נתיבי איילון. מבחינת תוכנית המתאר והחזון, כאן יהיו עוצמות הבנייה הגבוהות ביותר בתל אביב. האזור יציע נגישות תחבורתית מקסימלית, תוך עידוד הליכה ברגל ורכיבה על אופניים, וזניחת הרכב הפרטי לטובת תחבורה ציבורית הכוללת רכבת כבדה וקלה, מטרו ואוטובוסים".

 

גשר יהודית. יספק נגישות תחבורתית מקסימלית לשכונה, תוך עידוד הליכה ורכיבה על אופניים  גשר יהודית. יספק נגישות תחבורתית מקסימלית לשכונה, תוך עידוד הליכה ורכיבה על אופניים צילום: יעל דונר

 

שכונה עולה

גשר יהודית, שנחנך רשמית בינואר האחרון לאחר שלוש שנות בנייה, הוא עוד עדות לקפיצת המדרגה שביצע חלקה המזרחי של תל אביב. הגשר מקשר בין ביצרון ושדרות יהודית לשכונות לב העיר. עוד מיזם משמעותי בשדרוגו העתידי של האזור הוא הפרויקט לקירוי ציר איילון שאושר בוועדה המקומית ב-2016. הקירוי יאפשר פיתוח של שטח ציבורי חדש עם מסלולי הליכה ואופניים, בתי קפה ופעילות מסחרית תומכת. כחלק מהתוכנית יוקם גם פארק גג האיילון, שייצור מרחב ציבורי פתוח ונגיש.

 

"ביצרון היא השכונה העולה של מזרח תל אביב", מנתח שמאי המקרקעין ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת שמאי הקרקעין בישראל. "להקמת מוקדי התעסוקה והמשרדים דוגמת צ'ק פוינט וגוגל השלכה ישירה גם על הביקוש למגורים בשכונה, כשהדרישה גדולה מההיצע. העניין מתבטא הן ברמת המחירים – שבשכונת ביצרון גבוהים משמעותית מהשכונות הסמוכות לה – והן בחוזקה של האוכלוסייה שנקלטת בה. בהתחשב בפרויקטים שמתוכננים בשכונה, אני מעריך שהמחירים בביצרון עדיין לא הגיעו למיצוי".

 

סלון בפרויקט המיטב בביצרון. נוף פתוח המשקיף עד להרי ירושלים סלון בפרויקט המיטב בביצרון. נוף פתוח המשקיף עד להרי ירושלים הדמיה: תדהר

 

יוצרים קהילה

את יישומו בשטח של החזון השאפתי לביצרון מוביל פרויקט המיטב, שכבר כיום נמצא בהליך בנייה מתקדם. לתכנון הפרויקט ובנייתו חברו יחד קבוצת תדהר וקבוצת מבנה, שני גופים בעלי ניסיון מוכח בשוק הנדל"ן המקומי. במסגרת הפרויקט, בפינת הרחובות עמינדב והמיטב, נבנה בניין מודרני של 27 קומות ו-170 דירות, המתכונן בהתאם לתקן הבנייה הירוקה.

 

"מדובר בשכונה מאוד קהילתית שמבקשת לייצר אינטראקציה בין תושביה", מספרת רוני חורש, מנהלת המכירות של תדהר. "על רקע מוסדות החינוך, השטחים הפתוחים והתשתיות הקיימות בה, היא מספקת אקלים אידיאלי לגידול ילדים. פה יש הווי אמיתי של שכונה".

 

פרויקט המיטב, עליו הופקד משרד קייזר אדריכלים ומתכננים, פונה במוצהר לקהל יעד מגוון, ובראשו זוגות צעירים ומשפרי דיור: משפחות המתגוררות בביצרון בשכירות וחפצות לרכוש דירה ולהמשיך להתגורר בה; ומשפחות שרוצות לשנות אווירה ולעבור אליה משכונות הצפון והמרכז, כמו גם מהמושבים ומערים שכנות. גם רוכשים מבוגרים נמצאים על הכוונת, במיוחד זוגות שילדיהם כבר עזבו את הקן, וכעת מבקשים להתגורר בדירה קטנה יותר – במרכז העניינים.

 

שכונת ביצרון ופרויקט המיטב שכונת ביצרון ופרויקט המיטב הדמיה: תדהר

 

התמהיל בבניין כולל דירות 5-3 חדרים וכן ארבעה פנטהאוזים, כאשר האחרונים תוכננו בידי משרד האדריכלים דנה אוברזון. "חשוב לנו לספק פתרונות דיור לאוכלוסייה מגוונת, כזו שמבקשת לגור בתל אביב ולא מקבלת מענה", מבהירה חורש. קהלי היעד, כך נראה, מבינים היטב את הפוטנציאל הטמון בפרויקט עצמו ובאזור כולו, כשנכון להיום 85% מהדירות בבניין כבר נמכרו.

 

אחת הסיבות לנהירת הרוכשים לפרויקט טמונה בגודל הדירות ומאפייניהן. כך, דירת 3 חדרים משתרעת על שטח של 86 מ"ר – לדירות נוף פתוח המשקיף עד להרי ירושלים ולא פחות חשוב – מפרט עשיר שיחסוך הוצאות נוספות עם המעבר. "הפרויקט מספק הזדמנות להגיע לדירה בתל אביב במחירים שפויים. מי שיתמהמה עשוי להחמיץ את הרכבת, כי מחירי הנדל"ן בשכונה נמצאים בעלייה", מבהירה חורש.

 

מעבר לרף מגורים מוקפד, יתרון נוסף במיזם טמון במיקומו, המאפשר נגישות אופטימלית לצירי תנועה ראשיים ובראשם נתיבי איילון, תחנת רכבת השלום והקו האדום של הרכבת הקלה שצפוי להתחיל לפעול בשנים הקרובות. גם מרכזי קניות ובילוי דוגמת מתחם שרונה וקניוני עזריאלי ו-TLV, נמצאים במרחק הליכה.

 

פרויקט המיטב בביצרון פרויקט המיטב בביצרון הדמיה: תדהר

 

"האזור סביב פרויקט המיטב יכלול שטחים ירוקים רבים ויספק אווירת מגורים פסטורלית, לצד נגישות גבוהה לצירי התנועה המרכזיים ולכניסות לעיר", אומר מנכ"ל מבנה נדל"ן, דודו זבידה. לדבריו, המרקם הייחודי של האזור משלב באופן הרמוני בין מגורים, תעסוקה, שירותים ומסחר: "האזור כולו מתעורר כעת לחיים אחרי שנים ארוכות שבהן היה מאופיין בבנייני משרדים, מסחר ובנייה ישנה. אנו רואים בסביבה פרויקטים רבים נוספים, כשבעתיד הקרוב יוקם עוד פרויקט של קבוצת מבנה – 'פרויקט הסוללים', שישלב מגורים, תעסוקה מסחר ושירותים".

 

"מזרח תל אביב הופך למרכז העיר החדש, וביצרון היא השכונה שמובילה את המגמה", מסכמת חורש. "תנופת העשייה והפיתוח מורגשת בכל פינה. בביצרון גם מקודם פרויקט נוסף של מבנה ותדהר בדגש על עירוב שימושים - הכולל פארק גדול במרכזו, לצד 360 דירות למגורים, מסחר, משרדים וגני ילדים. מי שרוצה להיות חלק משכונה תוססת ומתל אביב המתחדשת, מגיע לכאן".

 

פרויקט המיטב – תעודת זהות

המיזם: בניין של 27 קומות הכולל 170 יחידות דיור

המיקום: עמינדב פינת המיטב, שכונת ביצרון

התמהיל: דירות 5-2 חדרים ופנטהאוזים מרשימים בעיצובה של דנה אוברזון

המחירים: החל מ-3.2 מיליון שקל לדירת 3 חדרים

החברה היזמית: פרויקט משותף לקבוצות תדהר ומבנה

אדריכל הפרויקט: משרד קייזר אדריכלים ומתכננים

 

לפרטים נוספים על פרויקט מיטב בשכונת ביצרון– הקליקו כאן>>

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"