$
נדל"ן עולמי

קבוצת המגזינים של ווג ו-GQ שוקלת לשבור את הסכם השכירות – 20 שנה לפני המועד

קבוצת המו"לות קונדה נאסט חתמה לפני 6 שנים הסכם שכירות על 21 קומות במגדל וואן וורלד טרייד סנטר, לתקופה של 25 שנה תמורת כ-2 מיליארד דולר. לפני שנתיים, לאחר הפסדים מתמשכים, צמצמה את הפעילות לחצי והחלה להשכיר לצדדים שלישיים את 10 הקומות שהתפנו. עתה היא מעוניינת לעבור למקום חדש וזול יותר במנהטן

שירות כלכליסט 18:5905.08.20

קבוצת המו"לות קונדה נאסט (Conde Nast) מעוניינת לנטוש את המטה היוקרתי שלה במגדל וואן וורלד טרייד סנטר – 6 שנים בלבד לאחר שנכנסה אליו במסגרת הסכם שכירות ארוך טווח, ועל שטח בנוי ענק. כך לפי דיווח בניו יורק פוסט. החברה מעוניינת לאתר מיקום חדש, מתאים יותר מבחינת הגודל וזול יותר במחיר.

 

קונדה נאסט, הבעלים של ווג, ואניטי פייר, ניו יורקר, GQ (בין היתר) השכירה 21 קומות במגדל, (קומות 41-20) לתקופה של 25 שנה ולפי הערכות שפורסמו בעבר, התמורה הכוללת בהסכם עמדה על כ-2 מיליארד דולר. 3,400 עובדי הקבוצה נכנסו לבניין בשנת 2014.

מגדל One world trade center מגדל One world trade center צילום: שאטרסטוק

 

ואולם כבר בשנת 2018, ולאחר שנסיגה העקבית בהכנסות מפרסום גררו הפסדים של מיליוני דולרים, איחדה המו"לית פעילויות, צמצמה את שטחי העבודה שלה בחצי והחלה להשכיר את השטחים ב-10 הקומות שהתפנו לצדדים שלישיים בשכירות משנה. לא ידוע כמה משרות קוצצו במהלך השנים הללו.

 

בעלת השליטה של קונדה נאסט, חברת האחזקות Advance Publications, אישרה בשיחה בניו יורק פוסט כי אפשרות המעבר נבדקת – ככל הידוע ההעדפה של המו"לית היא לאזור מידטאון מנהטן.

 

"אדוונסד פאבליקיישנס מנהלת שיחות על התאמת השכירות בוואן וורלד טרייד סנטר לתנאי השוק הנוכחיים ולצרכים שלה במיקום האמור. היא בוחנת גם מיקומים אחרים שיספקו מענה לדרישות הללו", מסרה אדוונסד.

 

זו לא הפעם הראשונה שקונדה נאסט שוברת חוזה שכירות – היא עשתה זאת גם במעונה הקודם, במטה בטיימס סקוור, אליו היא נכנסה בשנת 1996 ובסופו של דבר סיימה את החוזה 4 שנים לפני המועד שנקבע בהסכם.

 

אז לא נדרשה לפצות את הבעלים, חברת דורסט (Durst Organization) מסיבה פשוטה – דורסט היא גם השותפה של רשויות הערים ניו יורק וניו ג'רזי במגדל וואן ורלד טרייד סנטר והיא עצמה דחפה למעבר (שוכר אטרקטיבי כמו קונדה נאסט כנתפס אז כמושך שוכרים איכותיים). דורסט סירבה להגיב לידיעה.

x