שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
השקעות ומימון

החל שיווק הדירות בפרויקט SEA WAY של ניו ארה בבת ים

אזור צפון-מערב בת ים מתעורר לחיים ומתחיל לממש את הפוטנציאל האדיר שלו. חברת ניו ארה מתמזגת בתנופת הפיתוח עם בניין בוטיק יוקרתי על גבול הים, והמנכ"ל אולג לוקינסקי מבטיח: "תוך כמה שנים העיר הזו תהפוך למשהו אחר לגמרי"

רונן ניב 09:1826.07.20

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

מתיחת הפנים שעוברת בת ים בשנים האחרונות מתורגמת לפעילות ענפה בתחום ההתחדשות העירונית. את אחד ממוקדי הפעילות מהווה שכונת צפון-מערב העיר, שבזכות מיזמי תמ"א 38 ופינוי-בינוי ממתגת עצמה מחדש.

 

אחרי שבמשך שנים זוהתה כאחת השכונות הפחות זוהרות של בת ים, מתעוררת כעת השכונה לחיים, ומתחילה בהדרגה לממש את הפוטנציאל הטמון בה בזכות הקרבה לים ולטיילת. כאשר מביאים בחשבון גם את החזון לפיתוח רצועת החוף, והתוכנית להקמת המרינה, הרי שהביקוש שכבר עכשיו מורגש היטב בשטח, צפוי רק לטפס.

"הצפיפות הקיימת בערים לצד התמעטות שטחי החוף הזמינים לבנייה, הופכים את הדירות בקרבת הים לאטרקטיביות", מנתח השמאי רועי בלייר, שותף במשרד בלייר כץ-אהרונוב שמאות מקרקעין. "האטרקטיביות הזו מביאה לעלייה בערך הדירות, כשלעיתים מדובר בעשרות אחוזים ביחס לדירות בסדר גודל דומה שאינן סמוכות לים. בפועל אנו רואים כי ככל שהמרחק בין הדירה והחוף קטן, המחיר שלה גדל". 

 

 

דבריו של בלייר משתקפים היטב במחירי הדירות בשכונת צפון-מערב, שרושמים קפיצה מרשימה. נתוני מדלן מלמדים כי מחירה הממוצע של דירה בשכונה טיפס מ-962 אלף שקל בינואר 2011, ל-1.736 מיליון שקל בראשית 2020 – זינוק של למעלה מ-80%.

 

אורבניות שוקקת

את ההזדמנות הנדלנית שמציעה עיר החוף המתחדשת הקדימה לזהות ניו ארה (NEW ERA), מחברות ההתחדשות העירונית המובילות בבת ים. לחברה כעשרה מיזמים ברחבי העיר, כשכעת מופנה הפוקוס אל פרויקט SEA WAY, בשכונת צפון-מערב, הממוקם 70 מטר בלבד מקו החוף, ושיווק הדירות בו יוצא בימים אלו לדרך.

 

מדובר בפרויקט במסלול תמ"א 38/1 (חיזוק ותוספת), במסגרתו ישוקם בניין ותיק ויהפוך לבניין בוטיק חדיש ומודרני. "ערכנו ניתוח מקיף לפני שהחלטנו להגיע לבת ים. אנחנו מאוד מאמינים בתהליך שהעיר הזו עוברת", אומר אולג לוקינסקי, שותף ומנכ"ל בחברת ניו ארה.

 

לדבריו, "צפון מערב העיר, שהיה אזור מנומנם ולא מזמין, מציע כיום אורבניות שוקקת במובן הטוב של המונח – בזכות מגוון חנויות, מוסדות לימוד ומתקני משחקים לדור הצעיר, כמו גם בזכות הצמידות שלו ליפו, שבעצמה עוברת רנסנס".

פרויקט  SEA WAY בבת ים פרויקט SEA WAY בבת ים הדמיה: דני שמש 3ddesign

 

במסגרת הפרויקט שמלווה על ידי בנק הפועלים, אל 15 הדירות הקיימות יצטרפו עם סיום העבודות 12 דירות חדשות, בהן שני פנטהאוזים יוקרתיים עם מרפסות ענק של למעלה מ-60 מ"ר שיציעו נוף פתוח לים ולטיילת. העבודות בשטח יחלו בעוד כשלושה חודשים, כשהאכלוס המשוער צפוי בעוד כשנתיים.

 

מרבית הדירות בפרויקט הן של 3 חדרים בטווח גדלים משתנה – ומחירן בפרי-סייל הוא החל מ-1.8 מיליון שקל. דירות הפנטהאוז, בקומה השישית והעליונה של הבניין, הן בנות 4 ו-5 חדרים, ומחירן 3.7 מיליון שקל ו-4.4 מיליון שקל. בתכנון הפרויקט ניתן מענה גם לענייני החניה, עם חניון ייעודי לטובת הדיירים.

 

"הפניות שאנו מקבלים מגיעות מקהל מגוון", מרחיב לוקינסקי: "משפחות צעירות שמקבלות כאן הזדמנות לרכוש דירה ראשונה; מצמצמי דיור שאחרי הילדים עזבו את הבית מבקשים ליהנות מדירה חדשה ליד הים; וגם משקיעים שמזהים את ההתעוררות של האזור ומבקשים לייצר לעצמם נכס בעל תשואה גבוהה. הפנטהאוזים זה כבר סיפור אחר. פה מרבית ההתעניינות נרשמת בקרב משפרי דיור ותושבי חוץ".

 

מנכ"ל ניו ארה, אולג לוקינסקי מנכ"ל ניו ארה, אולג לוקינסקי צילום: מושיק לינדנבאום

 

נגישות אופטימלית

מעבר לדירות עצמן, אחד היתרונות הבולטים שמציע הפרויקט טמון בנגישותו התחבורתית, הן למשתמשי התחבורה ציבורית והן לבעלי הרכב הפרטי. כך למשל, למתניידים באמצעות רכבת ישראל צפויה הגעה קלה ומהירה לתחנת וולפסון. גם הרכבת הקלה, שעתידה להתחיל לפעול בתוך שנים ספורות, תעבור בסמוך לפרויקט, כשהמרחק מפתח הבניין לתחנה המיועדת יעמוד על פחות מחמש דקות הליכה.

 

בנוסף, כחלק מהליך פיתוח התשתיות, רשת עתידית של שבילי הליכה, אופניים וקורקינטים תאפשר גישה עד לירקון. בעלי הרכב הפרטי ייהנו מקרבה לנתיבי אילון, כשנסיעה לתל אביב תארך כ-10 דקות בלבד. "חשוב להסתכל על התמונה הרחבה ולהבין שתוך כמה שנים בת ים הולכת להפוך למשהו אחר לגמרי ממה שהכרנו", מסכם לוקינסקי. "פרויקט SEA WAY הוא ביטוי מוחשי למהפך הזה".

 

פרויקט SEA WAY – תעודת זהות

המיזם: חיזוק, עיבוי וחידוש של בניין בן עשרות שנים, והפיכתו לבניין בוטיק בן 6 קומות ו-27 דירות

המיקום: צפון-מערב העיר, בת ים

התמהיל: דירות 3 חדרים ופנטהאוזים של 4 ו-5 חדרים

המחירים: חל מ-1.8 מיליון שקל לדירת 3 חדרים; 3.789 מיליון שקל לפנטהאוז של 4 חדרים; 4.454 מיליון שקל לפנטהאוז של 5 חדרים

האכלוס: 2022

החברה היזמית: ניו ארה

אדריכל הפרויקט: קו אחד אדריכלים

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

התחדשות עירונית בתל אביב אוקטובר 20
צמצום שטחי התמורה בתל אביב: "במקום שבו המכפלות גבוהות יותר גם התושב צריך לקבל יותר"
פאנל באר יעקב
ניסים גוזלן בונה על המטרו: "שיפור הנגישות התחבורתית הוא הבשורה הגדולה של באר יעקב"