$
תקשורת

תחרות חדשה בטלוויזיה האינטרנטית: קיצור הדיליי בשידור

yes הציגה היום פיתוח שיאפשר צפייה בשידורים חיים ללא שיהוי, לאחר שאתמול חשפה פרטנר פיתוח דומה; עם זאת, הפיתוח יינתן ללא עלות רק ללקוחות yes+ בעלי ממיר אנדרואיד ורק ב-11 ערוצים. המחיר החודשי נותר יקר – 199 שקל לחודש

אביאור אבו 11:5115.07.20
חברת yes הציגה היום (ד') פיתוח טכנולוגי חדש המאפשר צפייה בשידורים חיים בשירות הטלוויזיה על גבי האינטרנט של החברה, בזמן אמת וללא שיהוי.

 

כיום, בכל שירותי הטלוויזיה הפועלים על בסיס האינטרנט, קיים דיליי ממוצע של 40 שניות שגורם לתוכן המשודר להופיע באיחור בהשוואה לשירותי הטלוויזיה המסורתיים דוגמת הלוויין והכבלים. ההשפעה משמעותית במיוחד בעת צפייה בשידורי ספורט חיים, תכניות ריאליטי, מהדורות חדשות וכדומה.

לא עוד שער בדילי? לא עוד שער בדילי? צילום: רויטרס

 

המהלך של yes מצית למעשה את התחרות ההבאה בשידורי הטלוויזיה. אתמול, ערב ההשקה של yes, הודיעה חברת פרטנר על פיתוח טכנולוגי דומה, שיאפשר התאמה של השיהוי לאיכות האינטרנט של הלקוח, כך שניתן יהיה לאפשר צפייה בשיהוי של שניות בודדות כאשר האינטרנט יציב ואיכותי. השירות יכנס בהדרגה ללקוחות החברה בחודשים הקרובים.

 

במהלך השנה האחרונה עבדה yes, שחוגגת היום 20 שנה להיווסדה, בשיתוף חברת Synamedia הישראלית, על הפיתוח הטכנולוגי שזכה לשם yes+ Live. הטכנולוגיה מבוססת על פירוק השידור למקטעים זעירים של מידע, שמאפשר הזרמה מהירה יותר וכך התוכן מופיע על המסך ללא שיהוי.

 

 

פרטנר TV פרטנר TV צילום: עומר כביר

 

למרות ההצהרות, השירות כרגע מוגבל ויינתן רק ללקוחות yes+ בעלי ממיר אנדרואיד, שהושק לפני כחודשיים, כך שלא מדובר על יותר מכמה אלפים. כלומר, לקוחות yes+ בעלי ממיר של אפל לא יזכו לחוויה, כך גם לקוחות STING-TV, השירות המוזל והצר של החברה. זאת ועוד, עד ספטמבר השירות יהיה זמין ב-11 ערוצים בלבד, ביניהם ערוצי ספורט 5 ו-ONE והערוצים של קשת ורשת, ורק בהמשך יורחב ל-16 ערוצים סך הכל, ביניהם כאן 11 ויורוספורט. השירות יינתן ללא עלות ויופעל באופן אוטומטי והדרגתי ללא צורך בפעולה יזומה מצד הלקוחות.

 

לקוחות של סטינג TV ויס פלוס עם ממיר אפל TV לא יקבלו את השירות החדש לקוחות של סטינג TV ויס פלוס עם ממיר אפל TV לא יקבלו את השירות החדש

 

yes צופה כי המעבר ההדרגתי משידורי לוויין לאינטרנט יסתיים בפברואר 2026, אז מסתיים החוזה בינה לבין חלל תקשורת. מהלכים אלה אמורים להציל את החברה, שסובלת מזה מספר רבעונים מנטישת לקוחות, שמספרם עומד כיום על 556 אלף. החברה צופה כי עד סוף השנה כ-150 אלף מלקוחות החברה יעברו לשירותי האינטרנט שלה. עם זאת, yes עדיין לא מציגה בשורה בתחום המחיר, שעדיין יקר יחסית למתחרות: 199 שקל לחודש עם ממיר בודד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x