$
השקעות ומימון

פנטהאוזים בשכונת הקאנטרי החדשה: אלקטרה מגורים מאמינה ברעננה

אזור צפון-מזרח העיר ממתג עצמו מחדש, כשבתנופת הפיתוח משתלבת אלקטרה מגורים עם פרויקט שני שכבר זוכה לביקוש גדול בזכות דירות המיני-פנטהאוז והפנטהאוז היוקרתיות: "זו תהיה אחת השכונות האטרקטיביות ברעננה"

רונן ניב 09:0216.07.20
צפון-מזרח רעננה, אזור שזוהה במשך שנים עם מתחם התעשייה האפרורי והמנומנם, משנה את פניו וממתג את עצמו מחדש. את המוסכים ובתי המלאכה ששלטו בנוף לאורך שנים מחליף כיום מרכז היי-טק מתקדם המושך שמות נוצצים כמו אמדוקס ומיקרוסופט, כמו גם מרכז אקדמי של האוניברסיטה הפתוחה הנמצא בסמוך.

 

מפריחת האזור נהנה גם ענף הנדל"ן למגורים, בעיקר בזכות נאות שדה – שכונה חדשה הידועה בקרב תושבי השרון גם כ"שכונת הקאנטרי", בשל קרבתה למתחם הפנאי השוכן בסמוך. השכונה האינטימית כוללת כ-400 יחידות דיור בסך הכל, וממזגת בין מגורים, תעסוקה ומסחר, לצד מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים.  

בהליכי התכנון והפיתוח ניתן מענה מקיף גם להיבט התחבורתי, כשהשכונה ממוקמת במרחק דקות ספורות מצירים ראשיים – כביש 4, כביש 531 והכביש העוקף החדש, המחבר את כביש החוף וכביש 4, המשחרר את העיר מעומסי תנועה ופקקים שהיו נחלתה לאורך שנים.

 

פרויקט "אלקטרה בשכונת הקאנטרי". מקפיד להתכתב עם אופייה של השכונה פרויקט "אלקטרה בשכונת הקאנטרי". מקפיד להתכתב עם אופייה של השכונה הדמיה: 3dvision

 

מעלים את הרף

חלוצת הבנייה בשכונה החדשה ומי שעודנה מהווה את אחד השחקנים הבולטים במקום היא חברת אלקטרה מגורים מקבוצת אלקטרה. פרויקט הביכורים "אלקטרה בשדרה", שכלל את הקמתם של ארבעת הבניינים הראשונים בשכונה, כבר הושלם ואוכלס בהצלחה, וכעת מקדמת החברה מיזם נוסף – "אלקטרה בשכונת הקאנטרי".

 

"הפרויקט הוא המשך ישיר ל'אלקטרה בשדרה' וממחיש עד כמה אנחנו מאמינים בשכונה הזו", מסביר יובל מרטין, מנהל השיווק באלקטרה מגורים. "לאורך שנים סבלה רעננה מהיצע נמוך של בנייה חדשה, ואנחנו כאן כדי להשתלב בתנופת הפיתוח, ולענות על הביקוש הרב למגורים בעיר. מעבר לזה, בכל הארץ שכונות הקאנטרי נחשבות לשכונות איכותיות, וזה בדיוק היעד שלנו ברעננה – אנחנו מספרים את הסיפור של האזור מחדש".

 

עם השלמתו בעוד כשנתיים יכלול הפרויקט שלושה מבנים של 9-5 קומות ו-89 יחידות דיור בתמהיל חדרים מגוון, כשגולת הכותרת הן 7 דירות הפנטהאוז והמיני-פנטהאוז היוקרתיות, הנהנות ממרפסות הענק.

 

בניגוד למרבית דירות היוקרה בישראל, הפנטהאוזים והמיני-פנטהאוזים בפרויקט משתרעים על מפלס אחד בלבד. המיני-פנטהאוזים כוללים 5 חדרים בשטח שנע בין 151 מ"ר עם מרפסת של 66 מ"ר, ל-170 מ"ר עם מרפסת של 90 מ"ר; הפנטהאוזים הם של 5 חדרים בשטח של 180 מ"ר ושלוש מרפסות של 140 מ"ר, או של 6 חדרים בשטח של 164 מ"ר עם מרפסת של 155 מ"ר. 

 

פנטהאוז בפרויקט "אלקטרה בשכונת הקאנטרי". מרפסות ענק וחלונות מסך גדולים כמו בחו"ל פנטהאוז בפרויקט "אלקטרה בשכונת הקאנטרי". מרפסות ענק וחלונות מסך גדולים כמו בחו"ל הדמיה: 3dvision

 

לדברי מרטין, "אלו דירות במפרט ובסטנדרט שלא קיימים ברעננה, ומתאפיינות בחלונות מסך גדולים ממש כמו בחו"ל, דרכם ניתן להשקיף אל הנוף הפתוח של העיר ושל אזור השרון כולו. בכל דירה תותקן מערכת בית חכם, לצד ממ"ד, מחסן ושתי חניות בחניון תת-קרקעי".

 

קהל היעד אליו מכוונות דירות היוקרה מורכב בראש ובראשונה מתושבי העיר החפצים להמשיך ולגור ברעננה. מדובר בעיקר מצמצמי דיור המבקשים, אחרי שהדור הצעיר כבר עזב את הקן, לצאת מהווילות מרובות המדרגות ולעבור לפנטהאוזים יוקרתיים ורחבי ידיים, כאלה המספקים חללים אופטימליים הן למגורים והן לאירוח המשפחה והחברים.

 

כעיר המזוהה עם אוכלוסייה אנגלו-סקסית, לא מפתיע לגלות כי הפנטהאוזים והמיני-פנטהאוזים זוכים להתעניינות גם מעבר לים. "אנחנו מוצפים בפניות מתושבי חוץ מארה"ב ומדינות מערב אירופה", מדווח מרטין. "משבר הקורונה מלווה בעלייה ניכרת בכמות התקריות האנטישמיות, עניין הגורם ליהודים רבים לחשב מסלול מחדש".

 

מנוי לקאנטרי ונועה קירל

מעבר לדירות ברף מגורים גבוה, הפרויקט של אלקטה מגורים מבקש ליצור אקלים קהילתי והווי של שכונה. לרוכשי הדירות מוענק ללא תשלום נוסף מנוי לקאנטרי-קלאב, ואפשרות ליהנות ממגוון פעילויות לכל המשפחה. את אקורד הפתיחה סיפק הפנינג תוסס בקיץ שעבר שאירגנה החברה ובו כיכבה נועה קירל, כשעם מיגור מגפת הקורונה, מתוכננים אירועים נוספים.

 

המיזם מקפיד להתכתב עם אופייה של השכונה ועיקרון עירוב השימושים, כשלמרגלות הבניינים החדשים יוקמו שטחי מסחר ופנאי שיאפשרו לדיירים ליהנות משלל שירותים מתחת לבית מבלי להזדקק לכלי הרכב. לכך צריך להוסיף גם את הקרבה למוקדי הקניות והבילוי של רעננה – ובראשם קניון רננים – הנמצא במרחק הליכה קצר.

 

יובל מרטין. "לקחת חלק משמעותי בבניית שכונות חדשות זו האג'נדה שלנו" יובל מרטין. "לקחת חלק משמעותי בבניית שכונות חדשות זו האג'נדה שלנו" צילום: אלקטרה מגורים

 

מפזרים את החששות

בזמן שהפעילות בשוק הנדל"ן הואטה בשל משבר הקורונה, באלקטרה מגורים ממשיכים בשגרת העבודה. כזרועה היזמות של קבוצת אלקטרה בענף הנדל"ן, מצויות תחת אחריותה כ-2,500 יחידות דיור בשלבים שונים של תכנון, בנייה, שיווק ואכלוס – בשורה של פרויקטים במוקדי ביקוש ברחבי הארץ. הגב הרחב והמוניטין של אלקטרה, מהחברות הוותיקות והמנוסות במשק הישראלי, משחקים תפקיד מרכזי אצל ציבור הצרכנים, ומסייעים בחיזוק תחושת הביטחון והפגת החששות לקראת כניסה לתהליך של רכישת דירה.

 

"לקחת חלק משמעותי בבניית שכונות חדשות זו האג'נדה שלנו", מסכם מרטין. "כמי שידעו לזהות את הפוטנציאל בשכונות כמו פארק הים בבת ים, אכזיב בנהריה ואור ים הסמוכה לקיסריה, אנו מאמינים שגם שכונת הקאנטרי הולכת באותו הכיוון, ותוך שנים ספורות היא תמצב את עצמה כאחת השכונות האטרקטיביות והיקרות ברעננה".

 

פרויקט אלקטרה בשכונת הקאנטרי – תעודת זהות

המיזם: 3 בניינים של 5 עד 9 קומות ו-89 יחידות דיור

המיקום: שכונת הקאנטרי, צפון-מזרח רעננה

התהמיל: דירות 6-3 חדרים, דירות גן, מיני-פנטהאוזים ופנטהאוזים

המחירים: החל מ-4.2 מיליון שקל לדירות המיני-פנטהאוז, החל מ-4.7 מיליון שקל לדירות הפנטהאוז

האכלוס: 2022

החברה היזמית: אלקטרה מגורים

 

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן