$
גיימינג

לאחר שנחסם: טוויץ' החזירה לפעילות את החשבון של טראמפ ברשת החברתית

הרשת החברתית המיועדת לגיימרים ומאפשרת שידורי חיים, החזירה הלילה את חשבונו של נשיא ארצות הברית לפעילות לאחר שהוקפא לפני שבועיים בגין תכנים מעודדי שנאה

שירות כלכליסט 11:2714.07.20

אתר טוויץ' (Twitch), שנרכש על ידי אמזון, ביטל את החסימה שהוטלה על חשבונו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לפני שבועיים בשל "תכנים מעודדי שנאה".

 

 

החשבון של טראמפ, שבו שידרו עצרות תמיכה בעבר ובהווה, נחסם בשל הערות גזעניות של הנשיא. בעצרת הבחירות שקיים לאחרונה בטולסה התייחס לפושעים בכינוי 'hombres' עוד קודם לכן, באירוע ב-2015 שבו הכריז כי יתמודד על הנשיאות הוא קרא למהגרים ממקסיקו "אנסים".

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צילום: איי פי

 

 

החסימה של טראמפ הייתה חלק מהמאמצים של האתר למנוע הטרדות, זאת על רקע הפרסום לאחרונה של סיפורי הטרדות מיניות ותקיפה בתעשיית הגיימינג. בכך שהם חסמו את טראמפ הם ניסו להעביר את המסר שאף אחד אינו מעל לחוק. השאלה שנותרה כעת היא כמה זמן החשבון שלו יישאר פתוח, שכן הוא קרוב לוודאי שימשיך לשדר את עצרות הבחירות שלה כך שקיים סיכוי גבוה לעוד הערות גזעניות. התקנון של טוויץ' אוסר שידור של תכנים שמעודדים הטרדות על רקע גזע, מגדר ומאפיינים אישיים או חיצוניים אחרים.

 

טוויץ' טוויץ' צילום: שאטרסטוק

 

"כמו כולם, הפוליטיקאים בטוויץ' חייבים לציית לתקנון שלנו", נמסר מהחברה. "אין לנו יוצאים מהכלל מסיבות פוליטיות או מכיוון שמדובר בתוכן חדשותי, וננקוט בצעדים נגד תכנים שידווחו לנו שמפרים את החוקים".

 

חסימת החשבון הצביעה על כך שבטוויץ' מעוניינים להפריד את עצמם מרשתות חבריות אחריות, שמעניקות לטראמפ מרחב תמרון לפרסום הערות ותכנים גזעניים ואלימים, מהסוג שמשתמש מהשורה היה נענש בגינם. גם בטוויטר הצטרפו למאבק והחלו לתייג הצהרות כוזבות או אלימות מצידו של הנשיא. לעומת זאת, פייסבוק ספגה ביקורת רבה מצד העובדים שלה על כך שאינה פועלת בצורה דומה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x