$
חדשות טכנולוגיה

אריק גורדון מונה למנכ"ל לנדא דיגיטל פרינטינג

גורדון מחליף את ישי אמיר שפרש במפתיע בינואר האחרון אחרי חמש שנים בתפקיד. החברה שבשליטת בני לנדא מעסיקה כיום כ-550 עובדים והושקעו בה עד היום 700 מיליון דולר

גולן חזני 11:0802.06.20

מנכ"ל חדש לחברת הדפוס הדיגיטלי של בני לנדא. החברה הודיעה על מינויו של אריק גורדון למנכ"ל לנדא דיגיטל פרינטינג (LDP). גורדון מחליף את ישי אמיר שפרש במפתיע בינואר האחרון אחרי חמש שנים בתפקיד. החברה שבשליטת בני לנדא מעסיקה כיום כ-550 עובדים. בחברה הושקעו עד היום 700 מיליון דולר.

 

ביוני 2018 ביצעה לנדא דיגיטל פרינטינג את הגיוס האחרון שלה, 300 מיליון דולר, שהתווספו ליותר מ־400 מיליון דולר שהושקעו בה. הגיוס נעשה מחברת ההשקעות הפרטית SKion GmbH, אליה הצטרפה קבוצת הכימיקלים הייחודיים Altana, בעלת מניות בחברה. שתי המשקיעות מחזיקות ב־46% ממניות החברה ולנדא עצמו ב־54%.

אריק גורדון מנכ"ל לנדא דיגיטל פרינטינג אריק גורדון מנכ"ל לנדא דיגיטל פרינטינג צילום: עופר חן

 

החברה מוכרת באמצעות כונות הדפוס הננוגרפי המתקדמות שלה, המבוססות על טכנולוגיה חדשנית.  לנדא גייס בינואר, לצד פרישתו של אמיר את אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק עד לפני שנה וחצי, לעמדת יו"ר פעיל של החברה במקום לנדא. עצמו. לוי עומד עם לנדא מאחורי גיוסו של גורדון שב-18 השנים האחרונות עבד באורבוטק, כולל לאחר מכירתה.

 

בשנתיים האחרונות הוא כיהן כסגן נשיא בכיר לאסטרטגיה וצמיחה, והיה אחראי להגדרת והובלת אסטרטגיית הצמיחה הטכנולוגית העתידית של החברה והגידול שלה בשווקים חדשים. הוא מילא מספר תפקידי ניהול בכירים בפעילויות החברה באסיה פסיפיק, ועם שובו לישראל ב- 2013 התמנה לנשיא חטיבת ה- PCB (מעגלים מודפסים). לפני שהצטרף לאורבוטק גורדון עבד במשך ארבע שנים בחברת סייטקס באירופה.

 

אשר לוי, יו"ר פעיל של לנדא דיגיטל פרינטינג התייחס למינוי: "במהלך שנותיי באורבוטק הייתה לי הזכות לעבוד בצמוד לאריק. אני מעריך אותו כמנהיג בעל רקע טכנולוגי רחב, אשר הוכיח הבנה עסקית עמוקה וחשיבה אסטרטגית בכל תפקיד אותו מילא. לאריק יש את היכולות המקצועיות והבינאישיות הדרושות להובלת צוות העובדים המקצועיים והמסורים שלנו במימוש ההזדמנויות העסקיות הייחודיות והמשמעותיות העומדות בפנינו, וביסוס לנדא דיגיטל פרינטינג כמובילה בשוק הדפוס העולמי", אמר.

 

"בשנת 2019 התקינה לנדא דיגיטל פרינטינג מכונות דפוס ננוגרפיות ראשונות באתרי לקוחות ברחבי העולם", הוסיף, "קיבלנו חיזוק חיובי לכך שהמוצרים שלנו עומדים לשנות את תעשיית הדפוס. ב- 2020, למרות מגפת הקורונה הכלל-עולמית, אנו מצפים לראות התקנות נוספות ברחבי העולם, בעוד הביקוש למוצרינו ממשיך להיות חזק. אנו משוכנעים שאריק הוא האדם הנכון להוביל את החברה להצלחה עולמית".

 

עם מינויו למנכ"ל אמר אריק גורדון: "אני שמח ונרגש להצטרף ללנדא דיגיטל פרינטינג. יש בחברה שילוב מיוחד ונדיר של טכנולוגיה פורצת דרך, מוצרים מהפכניים, אנשים מקצועיים מהשורה הראשונה, ולא פחות מכך הפוטנציאל להוביל את תעשיית הדפוס שהיקפה טריליון דולר. כמנכ"ל אני מקבל עלי את המשימה להנהיג את הצוות המוכשר של לנדא בישראל וברחבי העולם למימוש ההזדמנות המשמעותית שלפנינו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x