$
דעות

בצל הקורונה: קבוצת מזרחי ובניו רכשה מגרשים בכ-200 מיליון שקל

בזמן שרבים מענפי המשק מושבתים והפעילות בשוק הנדל"ן כמעט משותקת, בקבוצת מזרחי ובניו חתמו על רכישת מגרשים בבת ים, חולון ואשדוד. היו"ר, רוני מזרחי: "אנו מבקשים לספק מענה לצרכי הדיור ההולכים וגדלים"

רוני מזרחי 09:0314.04.20

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

"מחר יפציע יום חדש" –  אותו משפט אלמותי שחתם את הסרט "חלף עם הרוח", הוא בבחינת נר לרגליה של קבוצת "מזרחי ובניו". גם בתקופה הלא פשוטה העוברת על כולנו, אנו מביטים קדימה באופטימיות – בידיעה כי מגפת הקורונה בסופו של דבר תמוגר, והחיים, כמו גם קצב בניית הדירות, יחזרו למסלולם.

 

גם במצב העניינים הקיים, כשמשבר הקורונה פוגע כמעט בכל תחומי החיים ומשתק את הפעילות בענפים רבים, אנו מקפידים להמשיך בעשייה ובקצב גבוה. רובם הגדול של אתרי הבנייה שלנו עובדים במרץ, ובד בבד ביצענו שלוש עסקות ענק בלמעלה מ-200 מיליון שקל.

 

במהלך 60 שנות פעילות, ידעה הקבוצה להתמודד ולצלוח אינספור משברים במשק הישראלי, כמו גם טלטלות עולמיות. מהמיתון שלאחר מלחמת יום הכיפורים בשנות ה-70 והאינפלציה הדוהרת של שנות ה-80, דרך העלייה הגדולה בשנות ה-90, משבר הדוט קום והאינתיפאדה בראשית המאה ה-21, ועד האתגרים של ענף הנדל"ן ושוק הדיור במהלך העשור האחרון.

פרויקט SEA LINE בבת ים. אחד מ-36 מיזמים של קבוצת מזרחי ובניו ברחבי הארץ פרויקט SEA LINE בבת ים. אחד מ-36 מיזמים של קבוצת מזרחי ובניו ברחבי הארץ הדמיה: פטרוס מטעם לאה רובננקו אדריכלים

 

כיום קבוצת "מזרחי ובניו" היא אחת החברות הגדולות, המובילות והחזקות פיננסית בענף הבנייה בישראל. ברזומה –  36 פרויקטים המפוזרים לאורכה ולרוחבה של הארץ, וכוללים כ-3,500 יחידות דיור, 4 בתי מלון ושטחי מסחר ותעסוקה. אחד מאותם פרויקטים הוא מיזם הענק שאנו מקדמים בבת ים, המשלב בין מגורים, בתי מלון, מסחר ועסקים, ועתיד להשתרע על שטח עצום של כ-360 אלף מ"ר, כמעט פי שניים ביחס למתחם מגדלי עזריאלי בתל אביב.

 

ההיקף הכלכלי של פעילות החברה נאמד בכ-5.5 מיליארד שקל. נדגיש רק כי קבוצת "מזרחי ובניו" הינה חברה פרטית לכל דבר ועניין, בבעלות משפחת מזרחי והיו"ר רוני מזרחי, והיא איננה מעורבת, לא במישרין ולא בעקיפין, בתחום שוק ההון והבורסה לניירות ערך.

 

מדברים מהשטח

מבחינתנו, ההסתכלות היא לא רק על ה"כאן והעכשיו" אלא בעיקר על הטווח הארוך. האתגר הגדול הוא לא היום שלאחר משבר הקרונה, אלא הבנייה לדורות הבאים. על פי התחזיות, ב-30 השנים הקרובות צפויה האוכלוסייה להכפיל את עצמה, כשהמשמעות היא הזדקקות לעוד מיליוני דירות חדשות.

 

מתוך ראיית צורכי העתיד, רכשנו בימים אלה מגרשים חדשים לבנייה בחולון, בת ים ואשדוד – ערים ההולכות וצומחות במהירות בלב אזורי הביקוש. כך, בבת ים רכשנו מגרש עם תב"ע לבניית 148 יחידות דיור (אשר בתוספת הקלת שבס יגיע ל-175 יחידות דיור), בסכום של 165 מיליון שקל. המגרש שוכן במיקום אופטימלי, על חוף ימה של בת ים, במתחם "פארק הים", שם אנו מתכננים הקמה של 550 יחידות דיור נוספות, ובסך הכל למעלה מ-700 יחידות דיור. בהקשר הזה יש להוסיף כי בבת ים, ובקרבת קו החוף, מקדמת החברה כ-2,200 יחידות דיור אשר ישנו את אופייה של העיר מקצה לקצה, ויהפכו אותה בשנים הבאות לעיר חוף מבוקשת, מתחדשת ומובילה.

 

בהקשר הזה יש להוסיף כי בבת ים, ובקרבת קו החוף, מקדמת החברה כ-2,200 יחידות דיור אשר ישנו את אופייה של העיר מקצה לקצה, ויהפכו אותה בשנים הבאות לעיר חוף מבוקשת, מתחדשת ומובילה.

פרויקט אטלנטיס בבת ים. קבוצת מזרחי ובניו מקדמת בנייתן של כ-2,200 יחידות דיור בעיר  פרויקט אטלנטיס בבת ים. קבוצת מזרחי ובניו מקדמת בנייתן של כ-2,200 יחידות דיור בעיר הדמיה: פטרוס מטעם לאה רובננקו אדריכלים

 

בעיר השכנה, חולון, רכשנו במתחם ח-370 החדיש, מגרש לבניית כ-40 יחידות דיור, בעסקת מזומן של כ-16 מיליון שקל - זאת בנוסף לעסקת ביצוע ועסקת קומבינציה באותו המתחם, ובקרבה לעוד שני בניינים נוספים שאותם אנחנו מקדמים בח-370, ובהם אנו פועלים להקים כ-90 יחידות דיור. בסך הכל אנחנו בונים במתחם ח-370 כ-130 יחידות דיור, המצטרפות לכ-190 יחידות יחידות שאנו מתכננים להקים באזורים נוספים בעיר. בהתאם לכך, מתעתדת קבוצת מזרחי לבנות בחולון לא פחות מ-320 יחידות דיור.

 

גם באשדוד, היעד הברור הוא לייצר חותם משמעותי ולהגדיל את היצע הדירות בעיר. בהתאם לזאת, השלמנו רכישת מגרש ברובע י"ב, לבניית בניין של 56 יחידות דיור, המצטרף לבניין נוסף של 56 יחידות דיור שאותו אנחנו בונים ברחוב שבט שמעון 9 ברובע זה. המגרש נרכש במחיר של 27.5 מיליון שקל והוא מצטרף למגרש נוסף אשר נרכש ב-33 מיליון שקל.

 

רוני מזרחי. "ההסתכלות היא לא רק על ה'כאן והעכשיו' אלא לטווח הארוך" רוני מזרחי. "ההסתכלות היא לא רק על ה'כאן והעכשיו' אלא לטווח הארוך" קרדיט: יחצ

 

לצד כל אלו, באמתחתנו עסקות משמעותיות נוספות שאותן החברה עתידה לבצע בפרק הזמן הקרוב. העסקות הללו מביאות בחשבון את צורכי הדיור ההולכים וגדלים לנוכח הזינוק הצפוי באוכלוסיית ישראל, עם כ-185 אלף נפשות מדי שנה, והן מבקשות לסייע במענה לתוספת של 60-55 אלף בתי אב.

 

אני מאמין באמונה שלמה כי לא ירחק היום שבו וירוס הקורונה יחלוף מעל מחוזותינו, כשלראייתי זה יקרה כבר ביוני 2020, כלומר בתוך כחודשיים. על כן, קבוצת "מזרחי ובניו", בדומה לחברות המובילות, נדרשת להיערך באופן מקיף ויסודי לקראת חזרת המשק לשגרה, בתקוה להצעיד את ענף הנדל"ן כולו למציאות חדשה וטובה יותר.

 

כותב המאמר הינו יו"ר קבוצת "מזרחי ובניו" ונשיא לשכת הקבלנים בישראל

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"