$
בחירות 2020

בחירות 2020

1,000 אנשי חינוך לנשיא: אל תטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו

בין החותמים, מנהל גימנסיה הרצליה פרופ' זאב דגני, הרבנית לאה שקדיאל והפרופ' לחינוך ישעיהו תדמור. לטענתם: "כשם שאיננו מעלים על דעתנו למנות נאשם בעבירות חמורות למורה, לא יעלה על הדעת להטיל על חבר כנסת להקים ממשלה בעודו תחת כתב אישום שכזה"

שחר אילן וצבי זרחיה 12:4801.03.20

1,000 אנשי חינוך חתמו על מכתב לחברי הכנסת ולנשיא המדינה בו הם קוראים לו שלא להטיל את הרכבת הממשלה החדשה על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנגדו הוגשו שלושה כתבי אישום.

 

 

הרבנית לאה שקדיאל הרבנית לאה שקדיאל צילום: ישראל יוסף

 

 

מכתבם מצטרף למכתב "הפרופסורים", מכתב "בכירי המשק והכלכלה", מכתב ״השגרירים״ וכן למכתבים של 314 לוחמי סיירת מטכ״ל והשייטת ו-540 לוחמי צוות אוויר. הם מסבירים ש"כשם שאיננו מעלים על דעתנו למנות מורה הנאשם בעבירות חמורות, לא יעלה על הדעת להטיל על חבר כנסת להקים ממשלה בעודו תחת כתב אישום שכזה".

 

מנהל גימנסיה הרצליה, פרופ' זאב דגני מנהל גימנסיה הרצליה, פרופ' זאב דגני צילום: יאיר שגיא

 

המכתבים הם יוזמה של איש ההייטק ברק חכמוב. בין החותמים מנהל גימנסיה הרצליה פרופ' זאב דגני, שני מנהלים לשעבר של בית הספר הריאלי בחיפה תא"ל (מיל') רון כתרי וכן הפרופ' לחינוך ישעיהו תדמור. חותמים נוספים: נשיאת מכללת אורנים להוראה פרופ' יערה בר-און, מנהל מכון מנדל למנהיגות בחינוך לשעבר פרופ' יורם הרפז, הרבנית לאה שקדיאל שהגישה את העתירה לשילוב נשים במועצות דתיות, ומנהלת מחלקת החינוך בעיריית חיפה לשעבר אילנה וגמן.

 

הפרופסור לחינוך ישעיהו תדמור הפרופסור לחינוך ישעיהו תדמור צילום: ערן יופי כהן

 

אנשי החינוך כותבים ש"בקרוב מאד עלולה לעמוד בליבו של התהליך הפוליטי בארץ האפשרות שאדם שהוגש נגדו כתב אישום חמור בעבירות שיש עמן קלון יקבל מנדט להקים ממשלה בישראל". הם מציינים ש"חלקנו סבורים שנתניהו הוביל אותנו להישגים רבים ולחלקנו ביקורת קשה על התנהלותו, אבל כולנו סבורים שראש ממשלה שאמור להוות מודל לחיקוי לילדינו לא יכול להיות אדם הנאשם בעבירות חמורות. ראש הממשלה חייב להיות נקי וללא רבב"!

 

לדבריהם, "לכל נאשם עומדת זכות החפות. יראה ראש הממשלה דוגמה אישית ויאבק על חפותו בבית המשפט, כפי שאף יעץ בזמנו למר אולמרט – נאה דורש נאה מקיים. כשם שאיננו מעלים על דעתנו למנות מורה הנאשם בעבירות חמורות", הם מציינים, "כך לא יעלה על הדעת להטיל על חבר כנסת להקים ממשלה בעודו תחת כתב אישום שכזה, ואז לעמוד בראשה".

 

הם מסיימים את מכתבם באמירה: "טוהר המידות של ההנהגה חיוני לחינוך דור העתיד של מדינת ישראל ולעתיד ילדינו. אין מצב בו אדם המואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים ירכיב את הממשלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x