$
רכב

עם "דלק" בחינם: כמה יעלה לשכור רכב חשמלי בארץ

ליס4יו מציעה את הסופר־מיני רנו זואי ב־158 שקל ליום, ואילו בליץ משכירה קטנוע חשמלי החל מ־99 שקל ליום

אודי עציון 08:1626.02.20

חדש בישראל: מכוניות וקטנועים חשמליים להשכרה. חברת ליס4יו צירפה לצי ההשכרה שלה את רנו זואי, מכונית הסופר־מיני החשמלית, ואילו בליץ, יצרנית הקטנועים החשמליים, מציעה אותם גם להשכרה יומית.

 

 

היתרון בשני המקרים: בעלות ההשכרה כלולה גם עלות ה"דלק", כך שהלקוח לא צריך להוסיף כסף לתדלוק אם נסיעותיו קצרות, ולא צריך להתאמץ להחזיר את כלי הרכב עם מכל מלא כדי שלא יחויב בתשלומים נוספים מהמשכיר.

 

רנו זואי חשמלית רנו זואי חשמלית צילום: רנו

 

ליס4יו, שבבעלות קרסו מוטורס יבואנית רנו, מציעה את הזואי בסניפיה בפתח־תקווה ובחיפה. מחיר ההשכרה 158 שקל ליום, ללא מגבלת קילומטראז'. מדובר במחיר דומה לזה שנדרש עבור מכוניות סופר־מיני אוטומטיות עם מנוע בנזין.

הלקוחות מקבלים את המכונית טעונה לנסיעה בטווח של 200־250 ק"מ, תלוי בתוואי הנסיעה ובאופן הנהיגה.

 

המכוניות מיועדות בעיקר להשכרות יומיות, אולם לקוח ששוכר את הרכב למספר ימים יכול לטעון אותו בסניפי ליס4יו בחינם, או בתשלום נוסף בעמדות הטעינה הציבוריות של ג'ינרג'י, אפקון, סונול EVI ואחרות, אם הן זמינות באזור הנסיעה שלו, וגם אז עלות החשמל נמוכה מעלות בנזין בנסיעה מקבילה. ליס4יו מציעה גם את הניסאן ליף המשפחתית החשמלית להשכרות חודשיות.

 

בליץ, יצרנית הקטנועים החשמליים, מציעה שני מסלולים להשכרה של קטנועים חשמליים, בינתיים בסניף בתל־אביב. החברה מציעה להשכרה בעלות של 99 שקל ליום את הקטנוע החשמלי החדש הבליץ 3000X.

 

מדובר בקטנוע חשמלי עירוני עם מערכת סוללות מתחלפות. השוכרים יקבלו את הקטנוע עם סוללה אחת מלאה שהטווח העירוני שלה הוא עד 100 ק"מ. אם יתעורר צורך, הלקוחות רשאים לבצע החלפת סוללה במהלך היום. גם כאן אין חיוב על החשמל ואין מגבלת קילומטראז' מעבר לזו של הכלי עצמו.

 

במקביל, החברה מציעה את הקטנוע במסלול ליסינג ב־1,699 שקל בחודש לתקופה של 3 שנים עם אופציית יציאה לאחר שנתיים. מסלול הליסינג הוא ללא הגבלת קילומטראז' וכולל ביטוח וטיפולים. מחיר הקטנוע החדש, 26,325 שקל, כולל שתי סוללות ועמדת טעינה המתאימה לעסק/בית ומתחברת לשקע חשמל רגיל.

x