$
משפט

פרסום ראשון

עפ"י החוק החדש: בימ"ש אישר תוכנית שיקום כלכלי ל"א.ח תעשיות עיבוד שבבי מדויק"

חובות החברה נאמדים ב-20 מיליון שקל ומדובר באחת התוכניות הראשונות שמאושרות על פי חוק חדלות הפירעון החדש. בית המשפט: "פירוק החברה מבלי שאושרה התוכנית לשיקום כלכלי תוביל להפסקת עבודתם של עשרות עובדי החברה והכנסתם למעגל האבטלה"

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר אתמול תוכנית שיקום כלכלי לחברת "א.ח תעשיות עיבוד שבבי מדויק". מדובר בחברה ותיקה שהוקמה בשנת 1987 העוסקת בעיבוד שבבי ובהרכבתם של רכיבים אלו. מדובר באחת התוכניות הראשונות שמאושרות על פי חוק חדלות הפירעון החדש.

 

 

את תוצרתה מספקת החברה לתעשייה הצבאית ובעיקר לרפאל מערכות לחימה מתקדמות. לאור אישור הסדר הנושים תישמר פרנסתם של 25 עובדים במפעל החברה הממוקם באזור התעשייה בקרית אתא. באוקטובר ניתן צו לפתיחת הליכים ובית משפט מינה את עו"ד ליאור מזור ממשרד מזור בית הלחמי כנאמן להקפאת הליכים והפעלת החברה לצורך שיקומה. חובות החברה נאמדים בכ-20 מיליון שקל.

  צילום: שאטרסטוק

 

 

תוכנית השיקום הכלכלי שגובשה על ידי הערבים לחובות החברה בתיאום עם הנאמן מבוססת על הערכת מצב שלפיה תישמר פעילות החברה באמצעות חברה חדשה שיקימו הערבים אשר אינם משמשים כבעלי מניות בחברה תמורת 4 מיליון שקל ואשר אליה תועבר פעילות החברה.

 

תוכנית השיקום הכלכלי נסמכת על מקורות העולים כדי 8.1 מיליון שקל. השופטת בטינה טאובר קבעה כי "אין צורך להוסיף ולהדגיש כי פירוק החברה מבלי שאושרה התוכנית לשיקום כלכלי תוביל להפסקת עבודתם של עשרות עובדי החברה והכנסתם למעגל האבטלה". את החברה ייצג בהליך הגשת הקפאת ההליכים עוה"ד חובב ביטון וזכריא קאסם. את העובדים מייצגת עו"ד ליזה חדש.

x