שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

הושלמה העסקה לרכישת לומניס ב-1.2 מיליארד דולר

קרן ההשקעות בארינג פריווט אקוויטי אסיה רכשה את חברת המכשור הרפואי הישראלית מיקנעם, מבעלת השליטה הנוכחית, XIO הסינית. ההסכם למכירת לומניס לבארינג נחתם בסוף השנה שעברה לאחר תהליך מכירה ארוך שנמשך מאז 2017

גולן חזני 20:3219.02.20

קרן ההשקעות בארינג פריווט אקוויטי אסיה השלימה את רכישת לומניס, חברת המכשור הרפואי הישראלית מיקנעם, מבעלת השליטה הנוכחית, XIO הסינית. לפי ההערכות החברה נמכרה בשווי של 1.2 מיליארד דולר.

 

בארינג היא קרן פרייבט אקוויטי שהוקמה ב-1997. הקרן ממוקדת באסיה, וזוהי כנראה אחת הסיבות לעניין שגילתה בלומניס, המנהלת פעילות עניפה בשוקי אסיה, לצד ארה"ב, אירופה ואמריקה הלטינית. פעילות הפרייבט אקוויטי של בארינג פרוסה על פני תחומים רבים, ובהם גם תחום הבריאות. לקרן הון של מעל 20 מיליארד דולר ועד כה ביצעה השקעות ביותר ממאה חברות ברחבי העולם.

 

ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית לומניס ציפי עוזר ערמון, מנכ"לית לומניס צילום: יאיר שגיא

 

ההסכם למכירת לומניס לבארינג נחתם בסוף השנה שעברה לאחר תהליך מכירה ארוך שנמשך מאז 2017. סגירת העסקה התאפשרה לאחר שהתקבלו האישורים הרגולטוריים במדינות שונות לרבות בסין.

 

 

מכשיר לייזר של לומניס מכשיר לייזר של לומניס

 

לומניס היא חלוצת תחום האסתטיקה הרפואית כשעוד נקראה ESC בשנות התשעים. היא הונפקה בנאסד"ק בשלהי אותו עשור והגיעה לשווי של מיליארד דולר. אך לאחר סכסוכים בהנהלה, השתלטות עוינת, ושינויים בדינמיקת השוק, היא נמחקה מהמסחר ונרכשה על ידי קרן ויולה והאחים עופר ב־2006 לפי שווי של 120 מיליון דולר.

 

החברה הונפקה מחדש ב־2014 לפי שווי של 470 מיליון דולר, וב־2015 נרכשה על ידי קרן XIO לפי שווי של 520 מיליון דולר.

 

לומניס, בניהולה של ציפי עוזר־ערמון,  פועלת באמצעות שלוש חטיבות נפרדות. הגדולה ביותר היא חטיבת האסתטיקה, המייצרת מכשירי לייזר ופתרונות אנרגיה אחרים לטיפול בעור הפנים, הגוף והסרת השיער. החטיבה השנייה מייצרת מכשירי לייזר, בין היתר לניתוחי אף־אוזן־גרון, הורדת גידולים טיפול באבני כליה ובערמונית. השלישית מייצרת מכשיר לייזר לטיפול בגלאוקומה עינית ולהסרתה.

 

את XIO ייצגו משרד Latham & Watkins ועוה"ד דוני טולדנו, שי דיין, יונתן אחיירון ואייל וויזל ממשרד ארדינסט בן נתן טולדנו. את הרוכשים ייצג משרד Ropes & Gray ועוה"ד שרון גזית, רואי ליבר ומתן חנינא ממשרד גולדפרב זליגמן

את לומניס דן שמגר ונעם צור ממשרד מיתר.

x