$
אינטרנט

תרכך את האלגוריתם? פייסבוק בוחנת שינויים בפיד

החברה מתכננת את השינוי המהותי ביותר בתצוגת הפיד מאז 2013; בין השאר, נבחנת האפשרות להוספת גישה מהירה לפוסטים האחרונים שנצפו

רפאל קאהאן 17:4019.02.20

פייסבוק אמנם לא הודיעה על כך רשמית, אך ככל הנראה היא מתכננת שינוי מהותי של תצוגת הפיד, חלון הראשי המופיע לאחר שנכנסים לאתר.

על פי דיווח של אתר טקראנץ' אמש (ג'), הרשת החברתית רוצה "לרכך" את ההשפעה של האלגוריתם שקובע כיום את הפוסטים המופיעים בפיד. אחת הדרכים שהיא בודקת כוללת שימוש בחוצצים או חלוניות שיתווספו לתצוגה הראשית.

 

המשתמשים יקבלו שלושה חוצצים: תצוגה רגילה מבוססת אלגוריתם, תצוגה של פוסטים אחרונים, ותצוגה של פוסטים אותם המשתמש ראה. את תצוגת הפוסטים האחרונים פייסבוק קיימת זה זמן רב, אך את ההגדרה היא "קברה" בעמודה הצדדית באתר ובאפליקציה. גם צפייה בפוסטים אותם ראה המשתמש היתה קיימת למחצה במסגרת הפיד בקישור facebook.com/seen, אך מעטים מכירים את התכונה הזו. עם זאת עדיין לא ברור אם השינוי יוטמע בקרוב.

 

שינויים בפיד של פייסבוק שינויים בפיד של פייסבוק צילום: שאטרסטוק

 

 

פייסבוק נוהגת לא פעם לבצע ניסויים במבנה הפיד ורבים מהם לא מגיעים כלל לציבור המשתמשים. השינויים האלה מאפשרים לקבל תצוגה דינמית ואישית יותר של הפיד. הדבר גם מאפשר מעקב קל יותר אחרי פרסומים איתם ניהלנו אינטראקציה. במידה שהגרסה החדשה תוטמע, זה יהיה השינוי הגדול והחשוב ביותר שפייסבוק תוסיף לפיד מאז 2013.

 

התכונה החדשה זכתה לאישור מפייסבוק, אך זו ציינה כי מדובר בינתיים בתכונה שנבדקת בפנים החברה.

 

יצוין כי התכונה עשויה להשתלם לפייסבוק, מאחר שתאפשר לה להגדיל את היקף הזמן שהגולשים מבלים בגלילת הפיד.

 

x