$
חדשות טכנולוגיה

האיחוד האירופי שוקל לאסור טכנולוגיות זיהוי פנים בציבור

תוכנית חדשה של האיחוד האירופי מבקשת לנסח מחדש את הרגולציה על הפרטיות תוך שימת דגש על זיהוי פנים. לשם כך שוקלים באיחוד לאסור על שימוש בזיהוי פנים במקומות ציבוריים לתקופה של עד 5 שנים

שירות כלכליסט 15:5319.01.20
האיחוד האירופי שוקל לאסור על שימוש בטכנולוגיות זיהוי פנים במקומות ציבוריים לתקופה של עד כחמש שנים על מנת להבין כיצד ניתן למנוע שימוש לרעה בטכנולוגיה. התוכנית, אותה ניסחו בכירים באיחוד האירופי - נפרסת על פני 18 עמודים - נוסחה כך שתספק מענה לסוגיות שעולות משימוש בטכנולוגיות האלה.

 

טכנולוגיות זיהוי פנים החלו לצבור פופולריות והשימוש בהן הפך לנפוץ מאוד על ידי סוכנויות אכיפת החוק ברחבי העולם. תחקיר של הניו יורק טיימס שפורסם בסוף השבוע גילה שאפליקציה מסתורית שפותחה על ידי סטארט-אפ קטנה הפכה לאמצעי נפוץ מאוד במסגרת חקירות פליליות בעיקר בארה"ב.

 

האפליקציה משווה בין תמונות של חשודים למיליארדי תמונות ברשתות החברתיות וברחבי הרשת ומספקת קישורים לדמויות שהיא מזהה. עם זאת התחקיר של הטיימס גם גילה שהטכנולוגיה והיכולות שלה לא עברו אישור על ידי הרשויות או גופי פיקוח עצמאיים ועדיין לא ברור מה מידת הדיוק שלה.

באיחוד רוצים לאסור זיהוי פנים במקומות ציבוריים עד לבדיקת הנושא באיחוד רוצים לאסור זיהוי פנים במקומות ציבוריים עד לבדיקת הנושא צילום: ACLU

 

בינתיים, באירופה, הוועדה המיוחדת לעניין שהקים האיחוד הודיעה כי חוקים חדשים, ונוקשים נדרשים על מנת להגביר את האסדרה הנוכחית. "כאשר בונים על ההוראות הקיימות, מסגרת הרגולציה העתידית יכולה להתקדם ולכלול איסור המוגבל בזמן על השימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים במקומות ציבוריים", כך נכתב בספר הלבן של התכנית על פי דיווח של סוכנות רויטרס.

 

במהלך האיסור, תקופה של בין שלוש לחמש שנים, "צריך לזהות ולפתח מתודולוגיה מבוססת על מנת להקל את ההשפעות, וניהול הסיכונים, של הטכנולוגיה הזאת". עם זאת באיחוד לא מעוניינים לאסור לגמרי על השימוש בזיהוי פנים. על פי התכנית של האיחוד, יוחרגו מהאיסור פרויקטים של אבטחה, מחקר ופיתוח. בנוסף יוטלו תקנות חדשות על מפתחים ומשתמשי בינה מלאכותית, שזיהוי פנים היא הנגזרת שלה.

 

הוועדה צפויה לעבוד במקביל מול מומחים וגורמים באיחוד לפני שתינתן החלטה הסופית. מנהלת המחלקה לדיגיטל והגבלים עסקיים, מרגרט וסטאגר, צפויה להציג את הצעתה בחודש הבא. מוקדם יותר החודש, הממשל האמריקאי הכריז על הנחיות רגולטוריות הנוגעות לבינה מלאכותית ושמיועדות להגביל את הרשויות, אך עם זאת הוא דחק באיחוד האירופי להימנע מגישה אגרסיבית בנושא. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x