$
אקזיטוואלי

הפעולה שאתם עושים כל יום גורמת לסוכרת ולמחלות לב. סטארט-אפ ישראלי חדש מבטיח לפתור את הבעיה

שיתוף פעולה חדש בין מומחים מהטכניון ליוצאי מערכת הביטחון הביא ליצירת טכנולוגיה חדשנית אשר מונעת את הבעיות החמורות הנובעות מישיבה לקויה וממושכת אשר מאפיינת את אורח החיים בעולם המערבי

בשיתוף Exitvalley 16:3328.11.19
אתם יושבים כבר כמה שעות במשרד ופתאום מתחילים להרגיש כאב גב? אתם לא לבד. על פי מחקרים אנו מבלים כ-13 שעות מדי יום בישיבה, כ-8.5 מהן מול מסך כזה או אחר. ישיבה ממושכת – כך לדברי אתר המוסד הישראלי לבטיחות ולגהות - כוללת סכנות אורתופדיות כגון הפרעות שלד שריר מגוונות ונמצאה כגורם סיכון הקשור לתחלואה ולתמותה ממחלות לב וכלי דם, סכרת, השמנת-יתר ,תסמונת מטבולית ואפילו סוגים מסוימים של סרטן.

 

טכנולוגיה ישראלית אשר מונעת את נזקי הישיבה הממושכת

שוק הציוד המשרדי והבריאות גדל באופן יוצא דופן. משווי גלובלי של למעלה מ-300 מיליארד דולר ב-2017, שוק הציוד המשרדי בלבד צפוי לצמוח לשווי של כ-500 מיליארד דולר עד 2024. כמו תחומים רבים אחרים, גם בשוק זה הטכנולוגיה משנה את כללי המשחק ומאפשרת לשחקנים השונים בתחום, החל מיצרניות ציוד ועד לחברות ביטוח, לשפר את המוצרים הקיימים בו ולתרום להגברת היעילות של כל מי שמשתמשים במוצרים הקיימים בתחום זה.

 

ב- Seatback, שהוקמה על ידי צוות של מומחי ארגונומיה וטכנולוגיה מבינים את הסוגיה הזו לעומק ולכן פיתחו מוצר ייחודי המאפשר לחבר בין טכנולוגיה, בריאות וציוד משרדי, ובכך להגיע בעתיד הנראה לעין למאות אלפי משתמשים. Seatback הוקמה על ידי אור לוסטיג, מהנדס בעל רקע עשיר בפיתוח מוצרים מכאניים בתחומי הרפואה והתעשיות הביטחוניות, שהחליט לתרגם את הידע המתקדם שלו לעולם הציוד המשרדי ולשם כך הוא רתם את פרופ' יאיר ליפשיץ.

פרופ' ליפשיץ וצוות הפיתוח של חברת SeatBack פרופ' ליפשיץ וצוות הפיתוח של חברת SeatBack קרדיט: אקזיטוואלי

פרופ' ליפשיץ, אחד החוקרים הבולטים בעולם בתחום הארגונומיה, מוביל את צוות הארגונומיה בחברה ונרתם לסייע לחברה כדי לפתח מוצר בעל איכות יוצאת דופן. לפרופ' ליפשיץ ניסיון של מעל ל-20 שנים במחקר בתחום הארגונומיה, והוא אף כיהן במשך כ-7 שנים כנשיא ארגון הארגונומיה הישראלי. יתרה מכך, פרופ' ליפשיץ תרגם את הידע המחקרי שלו לשיתופי פעולה פורצי דרך וייעוץ לחברות גלובליות מובילות, כגון: כגון,BMW, Mercedes, Audi, Volvo, IBM, Ford Motor Company, Domino’s Pizza, GM, Microsoft.

 

בנוסף לפרופ' ליפשיץ צוות החברה כולל מומחים מהשורה הראשונה בתחום הבריאות והארגונומיה בפרט. כך למשל, מנהלת הצוות הרפואי של החברה, ענבר גלבוע, עבדה באינטל כארגונומית של החברה וכיום היא מייעצת לחברות הייטק רבות בתחום הארגונומיה. מלבדה, גם סיגל לוסטיג, פיזיותרפיסטית ומובילת תחום באחד מארגוני הבריאות הגדולים בישראל היא חלק מצוות החברה. בנוסף, החברה נעזרת במומחיותו של ד"ר שלונסן, מומחה גרמני בתחום הרפואה המונעת והשיקום. יחד, הצוות הכולל מומחי ארגונומיה וטכנולוגיה מהשורה הראשונה הנתמכים במחקרים מתקדמים בתחום, תודות למומחיותו של פרופ' ליפשיץ, פיתח מוצר איכותי במיוחד המעורר עניין בקרב חברות מובילות בתחום הציוד המשרדי, כבר בשלב זה.

 

 

 

מערכת סנסורים מתקדמת וניתוח Big Data

 

המוצר של Seatback כולל מערכת חיישנים מתקדמת המוטמעת בכיסא (או בכרית מושב ניידת), אשר פועלת ומנטרת את איכות הישיבה של המשתמש. כך, באמצעות התראות מובנות בכיסא או באמצעות אפליקציה מתקדמת שפותחה במיוחד עבור מוצר זה, יכולים המשתמשים לנוע בזמן הישיבה בזמן אמת, להחליף מנחים, לקום להליכה ומתיחה קצרה ולהתרענן ממצב הישיבה המאומץ לפני שנוצר לחץ רב מדי המוביל בסופו של דבר לשחיקה ולפגיעה ביעילות לאורך זמן. מלבד היתרונות למשתמשים עצמם, המערכת מאפשרת גם להבין את הרגלי התנועה שלהם, ועל ידי כך להציע לחברות הביטוח השונות כלים נוספים להתאמה ותמחור ביטוחים אישיים, מגמה שהולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות.

 

 קרדיט: אקזיטוואלי

 

שיתוף פעולה עם חברת גלובל – ענקית הציוד המשרדי

 

עדות מצוינת לאיכות המוצר ניתן לראות בעובדה ש – Seatback יצרה שיתופי פעולה עם מספר גופים וארגונים בולטים בתחום הריהוט והציוד המשרדי, כולל בין היתר חברת גלובל, אחת מענקיות הציוד המשרדי הגדולות בעולם, ויצרנית הריהוט המשרדי הגדולה בישראל. הסכם זה מאפשר לה למכור כבר כיום אלפי יחידות מהמוצר המתקדם שלה ולהשיג דריסת רגל משמעותית בשוק השווה כבר כיום מאות מיליארדים ורק ילך ויגדל בעשרות אחוזים בשנים הקרובות.

 

בימים אלו Seatback מקיימת קמפיין גיוס בפלטפורמת ההשקעות של Exitvalley. לצד הפעילות הענפה והמכירות שקיימות כבר כיום מהמוצר, קמפיין הגיוס נועד לסייע לה להרחיב את פעילותה, להגיע ללקוחות נוספים שיאפשרו לה למכור עשרות אלפי יחידות מהמוצר ואף לפעול לקבלת אישור מה – FDA האמריקאי כדי להתרחב לגופים ציבוריים גדולים, קופות חולים וחברות ביטוח. בכך, Seatback תוכל ליצור מהפכה של ממש בעולם הציוד המשרדי ולהגיע לרווחים יוצאי דופן בשוק רחב היקף.

 

 

 

חזרה לערוץ ההשקעות >>