$
הייטק והון סיכון

מקדונלדס רכשה את Apprente שמייסדיה ישראלים

החברה פיתחה טכנולוגיה לניהול שיחה קולית מלאכותית, תוך תמיכה בשלל שפות ומבטאים; היא הוקמה בידי איתמר אראל ומשה לוקס והמשקיעה העיקרית בה היא קרן StageOne הישראלית

הגר רבט 16:1310.09.19
ענקית המזון המהיר מקדונלדס הודיעה היום (ג') על רכישת אפרנטה (Apprente) שמייסדיה ישראלים; החברה פיתחה טכנולוגיית AI לניהול שיחה קולית. סכום העסקה ופרטיה לא נמסרו.

 

 

אפרנטה הוקמה ב-2017 בידי איתמר אראל ומשה לוקס, ומעסיקה כיום 16 עובדים במשרדים במאונטן וויו, קליפורניה. הטכנולוגיה שפיתחה מאפשרת אוטומציה מלאה של תהליך לקיחת הזמנה באמצעות דיבור, תוך תמיכה בשפות שונות, מבטאים, והזמנות מורכבות במהלך השיח.

 

עובדי Apprente עובדי Apprente

 

 

החברה גייסה כתשעה מיליון דולר מאז הקמתה. קרן הון הסיכון הישראלית StageOne הינה המשקיע הגדול ביותר באפרנטה; שאר המשקיעים בחברה הם גופים אמריקאים, בהם הקרנות Greylock, AME Cloud Ventures, Morado ו-Point72.

 

יואב סאמט, שותף מנהל בקרן StageOne, שהוביל את ההשקעה מטעמה, מסר: "משימת ניהול שיח עמוק מבוסס קול באמצעות בינה מלאכותית הינה בעיה מורכבת ביותר. לפני יותר משנתיים חיפשנו להשקיע בחברה הנכונה בסקטור כי האמנו שפיתרון מתקדם בתחום יכול לייעל שווקים עצומים. מדובר בהרבה יותר מאשר פיתרונות 'שאלה-תשובה' של סייעניות וירטואליות: הצוות המדהים של אפרנטה מצליח לאפשר למחשב לנהל שיחה ארוכה, עמוקה, ורבת-ניואנסים עם בני אדם, בתנאי סביבה קשים, בקול אנושי, וברמת איכות שעוברת סף גבוה ביותר של חווית משתמש. פגשנו את יזמי אפרנטה עוד לפני הקמת החברה ויצאנו איתם לדרך שבה הצליחו להקדים את כל ענקי התעשיה".

 

 

 

במרץ האחרון פורסם כי ענקית המזון המהיר רכשה את את הסטארט-אפ הישראלי דיינמיק יילד (Dynamic Yield). החברות לא פרסמו את סכום הרכישה אבל הוא הוערך ביותר מ-300 מיליון דולר. דיינמיק יילד פיתחה פלטפורמה שמסייעת למשווקים להגדיל את הכנסותיהם על ידי התאמה אוטומטית של תוכן אתרי אינטרנט, אתרי המובייל, אפליקציות או המיילים השיווקיים שהמשווק שולח ללקוחות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x