$
רכב

בלעדי לכלכליסט

במקום דלקן: החידוש שייתן למלא דלק באפליקציה

המכונית החכמה מתחילה לעשות קניות גם בארץ: אפליקציית סונול תועלה ל־20 אלף דגמי פולקסווגן, סקודה וסיאט ותאפשר למלא דלק בלי לשלוף את הארנק • החשש: פריצה לרכב תאפשר השגת האשראי שלכם יחסית בקלות

אודי עציון 08:1116.07.19
אפליקציה ראשונה המאפשרת רכישות מתוך הרכב מגיעה למכוניות בישראל: בימים הקרובים יעודכנו מערכות המולטימדיה בכ־20 אלף מכוניות פולקסווגן, סקודה וסיאט באפליקציה של חברת הדלק סונול. האפליקציה, שפיתחה iGroup, תאפשר לבעלי המכוניות למלא דלק בלי לשלוף את כרטיס האשראי ובלי להצטייד בדלקן.

 

צ'מפיון השיקה לפני שנה את מערכת ה־Connect it, המאפשרת לרכב להיות מקושר לרשת, להשתמש בווייז, באפליקציות חניה ולהאזין לתחנות רדיו אינטרנטיות. מערכות דומות מוצעות גם בידי יבואניות יונדאי, מיצובישי ומרצדס, טויוטה ופיג'ו סיטרואן ו־MG, עם תכונות דומות, ונמצאות במאות אלפי מכוניות בארץ. צ'מפיון וסונול יהיו הראשונות שיאפשרו לאפליקציה לבצע רכישות מהרכב, מעבר לתשלום על חניה.

  

האפליקציה של סונול האפליקציה של סונול צילום: צ'מפיון מוטורס

 

בין היתר, מאפשרת האפליקציה לבחור את משאבת התדלוק דרך הכנסת סכום התדלוק הרצוי, ועד האישור והשלמת הרכישה. סונול לא תציע הטבות מיוחדות לנהגי פולקסווגן, סקודה וסיאט, אך אלה יוכלו ליהנות מההטבות הרגילות שמציעה החברה במסגרת תוכנית goods.

 

רכישת מוצרים ושירותים באמצעות אפליקציות ברכב היא תחום מתפתח, שתעשיית הרכב מעודדת כדי ליצור לעצמה אפיק הכנסות חדש. בארה"ב כבר מאפשרות מקדונלד'ס ודאנקן דונטס להזמין מהאפליקציות ברכב ארוחות וקפה בדרך לסניף ולקבל אותן עם ההגעה אליו. אבל לצד הפיכת התדלוק לנוח

יותר יש כמובן גם פתח לבעיות.

 

השימוש באפליקציות מחייב להזין אליהן את פרטי כרטיס האשראי של הנהגים, מה שמחייב את היצרנים, היבואנים ובעלי האפליקציות להשקיע בהגנת סייבר שתמנע מהאקרים לגנוב את פרטי האשראי ולעשות בהם שימוש לא חוקי. ההגנה על הפרטים עומדת במוקד תעשיית הסייבר לרכב, עם חשש גדול יותר מגניבת מידע מאשר מהשתלטות של האקרים על הרכב למטרות אחרות.

 

"אנחנו מספקים פתרון ראשון מסוגו בארץ לתדלוק פשוט ומהיר מהרכב בלחיצת כפתור", אומרת רונית בן עזרי, מנהלת חטיבת הלקוחות בצ'מפיון מוטורס. שרון סמרי לזרוביץ', מנהלת אגף השיווק בסונול: "היינו הראשונים שהצענו תשלום סלולרי בתחנות דלק ואנחנו שמחים להפיץ את הבשורה גם בקרב לקוחות צ'מפיון מוטורס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x