$
משפט

בנימין נתניהו בחקירת תיק 1000 : "מילצ'ן קנה טונות של סיגרים גם בשביל אחרים"

רה"מ הטיח בחוקרים: "אתם מעמיסים עלי את כל החשבונות של מילצ'ן". לדבריו, איש העסקים הוא "דוכן נייד של סיגרים", אבל לא היה ספק הסיגרים הבלעדי שלו - והוא שלח נהגים לקנות אותם עבורם. חוקרי המשטרה השיבו לו כי הלכו לשבעה נהגים, ואלה הכחישו

ליטל דוברוביצקי ותומר גנון 20:5909.07.19

"אתם מעמיסים עלי את כל החשבונות של ארנון מילצ'ן שקנה טונות של סיגרים גם בשביל אחרים", כך אמר בנימין נתניהו בחקירתו בפרשת תיק 1000 . הערב פורסם דיווח על החקירה בחדשות כך פורסם הערב במהדורה המרכזית של "חדשות 12".

 

 

מהפרסום עולה כי נתניהו טען בחקירתו בתיק 1000 כי קנה בעצמו סיגרים רבים וכי איש העסקים מילצ'ן לא היה הספק הבלעדי שלו. עוד פורסם כי ראש הממשלה טען כי שלח נהגים לקנות עבורו סיגרים.

 

אולם חוקר המשטרה ציין בפני נתניהו בחקירה כי החוקרים הלכו לשבעה נהגים ולראשי לשכה לשעבר ושבעה נהגים אמרו שלא קנו לביבי כלום. נתניהו השיב לחוקר, על פי הפרסום, כי "אתם ממש לא רציניים. חד משמעית קניתי סיגרים".

 

נתניהו ומילצ'ן ב-2005 נתניהו ומילצ'ן ב-2005 צילום: גטי אימג'ס

 

 

מנגד אמר החוקר לראש הממשלה: "קנית סיגר אחד". נתניהו על פי הפרסום אמר בחקירה: "אולי פעם בעשר שנים הוא שואל אותי: 'אחי, איך אני יכול לעזור לך? אני אשלח לך עלים קובניים.. ברור לכם שקניתי וקניתי הרבה, ולכן זה הכול קשקוש".

 

עוד פורסם כי נתניהו אמר לחוקר: "קודם כול הוא (מילצ'ן) נותן את זה בדרך קבע בין חברים, אבל הוא לא עושה אספקה. ארנון הוא דוכן נייד של ..".

 

החוקר: "סיגרים"

 

נתניהו: "שמפניה וזה. מגיעים אליו עיתונאים ומקבלים סיגרים... אתם מעמיסים עלי את כל החשבונות של ארנון מילצ'ן שקנה טונות של סיגרים גם בשביל אחרים".

 

תיק 1000 מכונה גם פרשת המתנות. בפברואר השנה הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי הוא שוקל להעמיד את נתניהו לדין בכפוף לשימוע באשמת מרמה והפרת אמונים.

 

נתניהו המיוצג על ידי עו"ד עמית חדד מכחיש את החשדות נגדו.

 

מטעמו של רה"מ נמסר כי המידע שהוצג הינו חלקי וכולל מניפולציה בעדויות. לטענת נתניהו, אחד מנהגיו טוען כי נתניהו נהג להעביר לו כסף מזומן כדי שיקנה עבורו סיגרים, והחזיר לו כסף עבור מה שהוציא מכיסו. נתן אשל העיד שקנה לרה"מ סיגרים והאחרון החזיר לו את עלותם, וכך גם גיל שפר.

 

לטענת נתניהו, "הדיווחים המגמתיים והמסולפים רחוקים מאוד מהמציאות ונועדו לפגוע ברה"מ נתניהו בעיצומה של מערכת הבחירות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x