$
משפט

עו"ד אלי סרור מונה ליו"ר ועדת המשמעת של רואי החשבון

הוועדה שהוקמה בעקבות תיקון לחוק שאושר אשתקד מוסמכת לנקוט באמצעי משמעת שונים, ובהם התראה, נזיפה וקנס. המינוי של סרור הוא לארבע שנים

תומר גנון 08:5509.07.19

שר המשפטים, אמיר אוחנה, מינה את עו"ד אלי סרור ליו"ר ועדת המשמעת לרואי החשבון. המינוי הוא לארבע שנים. לממלא מקומו של יו"ר הועדה מונה אלי אור.

 

עו"ד אלי סרור עו"ד אלי סרור

 

 

ועדת המשמעת הוקמה בעקבות תיקון לחוק רואי חשבון שאושר בשנה שעברה. התיקון העביר את סמכות השיפוט המשמעתי שהיה בידי מועצת רואי החשבון, אשר ריכזה בידיה את סמכויות החקירה, ההחלטה והאכיפה של הדין המשמעתי, לוועדת משמעת.

 

על פי דבר ההסבר להצעת החוק שאושרה, המודל הקודם עורר קשיים, שכן למועצה לא היו כלים מתאימים לחקור את המקרים המובאים לפניה. לא פעם גם עלו טענות על ניגודי עניינים של חברי המועצה בנושא.

 

ועדת המשמעת כוללת שלושה חברים. היא מוסמכת לנקוט באמצעי משמעת של התראה, נזיפה, קנס בשיעור הקובע בחוק העונשין (כ-75 אלף שקל), דין משמעתי למתמחים בראיית חשבון וכן דין משמעתי למשרדי רואי חשבון. זאת תוך אפשרות להטלת קנס עד סכום של כ-900 אלף שקל למשרד וכן איסור על אימון מתמחים חדשים באותו משרד, התליית רישיון לתקופה קצובה שלא תעלה על חמש שנים, עד סיום ההליכים או ביטול רישיון. על החלטה של ועדת המשמעת רשאים התובע והנקבל לערער לפני בית משפט המחוזי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x