שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT

MedOne מקימה תשתית Azure Stack במתקניה בישראל

חברת מרכזי הנתונים הישראלית חתמה על הסכם ראשון מסוגו עם מיקרוסופט בארץ. הקמת התשתית תאפשר ללקוחות ישראלים שמנועים משימוש ב-Azure המאוחסן בחו''ל לקבל שירותים אלה גם בישראל

רפאל קאהאן 19:2330.06.19

חברת MedOne המפעילה מרכזי נתונים הודיעה היום (א') על הקמה של שירות Azure Stack במתקניה בישראל. ההקמה של השירות תאפשר ללקוחות ישראלים שמנועים משימוש בשירותי ענן בחו''ל בגלל הרגולציה לקבל אליהם גישה. בנוסף התשתית תאפשר הפעלה של שירותים הדורשים מהירות גבוהה וקישוריות עם שיהוי נמוך.

 

חבילת Azure Stack הושקה על ידי מיקרוסופט לאחרונה ומיועדת לאפשר צריכה של שירותי ענן של החברה במקרים ובהם ללקוח אין גישה לשירות הענן הציבורי Azure. בדרך כלל מדובר במקרים בהם הלקוחות מוגבלים בהוצאת מידע ונתונים מחוץ לגבולות המדינה.

 

החבילה ניתנת להתקנה על ידי לקוחות קצה בדאטה סנטר פרטי, או על ידי מפעיל צד שלישי כמו במקרה הנוכחי. הסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין MedOne לבין מיקרוסופט אינו בלעדי, כך שניתן לצפות שספקי שירות נוספים יוכלו להתקין את החבילה ולספק את היכולת הזו.

 

רוני שדה רוני שדה

 

שימוש בשירותי ענן על ידי ארגונים וחברות גדולות בישראל מהווה שוק שהיקפו כ-170 מיליון דולר בשנה, כך על פי נתוני STKI. ברובו הוא מתחלק בין שלוש ספקיות השירות הגדולות, אמזון AWS, מיקרוסופט Azure וגוגל קלאוד. אך חברות נוספות בעיקר בתחום הפיננסים או התשתיות הקריטיות נאלצו להימנע משימוש בשירותים האלה.

 

ב-MedOne הבהירו שהתמחור והשירות יתבצע כולו בשקלים ובעברית. יתרון לא קטן עבור חברות ישראליות שמקבלות כך חשבונית מקומית בשקלים. עם זאת גם התשתית הזו אינה מלאה וחלק משירותי Azure המתקדמים לא יהיו זמינים ללקוחות של השירות. ואולם מדובר בסנונית ראשונה שאולי תתמרץ את השוק המקומי לאמץ את הענן באופן יותר נרחב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x