$
שוק ההון

פרסום ראשון

עסקת בזק בסכנה: הראל מצטרפת לאלטשולר - מתנגדת למתווה של סרצ'לייט ופורר

באסיפת מחזיקי האג"ח שהתכנסה היום הודיע יוני שר נציג הראל כי הוא ימליץ להצביע נגד העסקה, אלא אם ישונה סעיף הבטוחות; מדובר בהצהרה משמעותית שעלולה לטרפד את הרכישה

גולן חזני 14:5812.06.19

התנגדות של חלק ממחזיקי אג"ח מסדרה ג' של ביקום, עשויה להכשיל את רכישת החברה בידי קרן סרצ'לייט ודוד פורר.

 

באסיפת מחזיקי האג"ח שהתכנסה היום (ד') ברמת גן הודיע יוני שר נציג הראל כי "אמליץ להצביע נגד העסקה, אלא אם ישונה סעיף הבטוחות".

 

האסיפה דנה בהצעה הסופית של קרן סרצ'לייט לרכישת השליטה בבזק שהוגשה אמש ואשר מחזיקי האג"ח בארבע סדרות אמורים לאשר ברוב של 75% לפחות בשבוע הבא, כדי שתוכל להיחתם מול החברות ביקום ואינטרנט זהב.

 

מדובר בהצהרה משמעותית שעלולה לטרפד את הרכישה מצד סרצ'לייט ודוד פורר. מתנגד מוצהר להסדר הוא בית ההשקעות אלטשולר שחם שמחזיק ב-14% מהסידרה. לאסיפות לא מגיעים כל מחזיקי האג"ח כך שהתנגדות של שני הגופים לבדם צפויה להביא לאי אישור ההצעה וטרפוד חתימת ההסכם. עפ"י הערכות יש גופים נוספים שמתנגדים לעיסקה כפי שהיא מוצעת, מבין מחזיקי האג"ח.

 

בזק בזק צילום: אוראל כהן

 

 

הסיבה המרכזית להתנגדות של המחזיקים היא העובדה שבהסכם המוצע אין שיעבוד של מניות בזק, לו מתחייבת סרצ'לייט לטובת מחזיקי האג"ח כתנאי מתלה לעסקה.

 

סרצ'לייט מתחייבת לבצע מאמץ סביר לרישום שיעבוד כזה, אולם לא כתנאי מתלה. המחזיקים דורשים תנאי כזה ורואים בו נושא מהותי שימנע מהקרן נסיגה מההסכם.

 

סעיף נוסף שמפריע הוא דרישה של סרצ'לייט למזומן ברמה מינימלית של 685-695 מיליון שקל בהשלמת העסקה בקופת ביקום, כשמתחת 685 מיליון שקל יאפשר לסרצ'לייט לסגת ללא תנאי. סעיף שלישי הוא העובדה שסרצ'לייט ופורר לא מעמידים פקדונות שיחולטו במידה ויסוגו מהעסקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x