$
רכב

רנו ניסאן משיקה מעבדת חדשנות בישראל

המעבדה הממוקמת בפארק עתידים בתל אביב עוסקת באיתור טכנולוגיות מקומיות. סגן נשיא בכיר ברנו ניסאן: "כיום תעשיית הרכב העולמית עוברת למודלים של מוביליות"

תומר הדר 14:5710.06.19

רנו וניסאן השיקו היום באופן רשמי את מעבדת החדשנות של הקבוצה, בפארק עתידים בתל אביב. המעבדה פועלת בשותפות עם רשות החדשנות הישראלית וממוקדת בטכנולוגיות חיישנים לרכב אוטונומי, הגנות סייבר וביג דאטה

 

בניגוד לג'נרל מוטורס ודיימלר, הקבוצה אינה עוסקת בישראל בפיתוחים, אלא באיתור של טכנולוגיות. לפי רנו ניסאן - צוות המעבדה מבצע כיום בדיקות היתכנות למעל 10 אבות טיפוס יחד עם סטארט-אפים ישראליים, ביניהם Apollo Power, Autotalks, Argus, BrightWay Vision, Electreon, Enigmatos, IRP Systems, Karamba, Moodify, Saferide ו-Upstream k.

  

טקס השקת מרכז החדשות של רנו ניסן בישראל טקס השקת מרכז החדשות של רנו ניסן בישראל צילום: ניב קנטור

 

 

גספאר גסקון אבלאן, סגן נשיא בכיר להנדסה בקבוצת רנו ניסאן מיצובישי: "כיום תעשיית הרכב העולמית עוברת למודלים של מוביליות, כלומר פחות לבעלות על מכונית ויותר לאמצעי תחבורה אישיים. אנו יודעים שבעתיד יהיה שימוש שונה למכונית, והדבר יתבטא לשיטתנו באמצעות פלטפורמות אינטרנטיות. אנו מבינים שיצרני רכב אחרים עובדים גם הם על פתרונות נוספים בתחום ואנו יודעים שכיום לא מספיק לגשת רק לספקים הראשוניים. פעם יצרני הרכב עבדו רק עם הספקים הראשוניים, אלה שמייצרים מתכת, או צמיג. כיום בעידן הרכב החדש נדרשים גם ספקים מהדרגה השנייה והשלישית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x