שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
השקעות ומימון

בתי אמנה בברקן: "הזדמנות לבתי יוקרה במחירים שפויים"

בעוד חלום צמוד הקרקע מתרחק והולך ממרבית הישראלים, בלב הארץ קם פרויקט יוקרה למעמד הביניים. "אנחנו כאן כדי להמשיך בתהליך הצמיחה והפיתוח של ברקן"

יונתן סידון 09:3502.06.19

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

ברקן – תעודת זהות

נוסד: 1981

סוג יישוב: קהילתי-חילוני

מיקום: מערב השומרון

תנועה מיישבת: חירות-בית"ר

מספר משפחות המתגוררות ביישוב: כ-600

מספר הדירות המתוכנן במסגרת פרויקט טרה ורדה: 78

 

עם התמעטות עתודות הקרקע הזמינות לבנייה, בעיקר במרכז הארץ, החלום לגור בבית פרטי עם גינה הולך ומתרחק. בדיקה שנערכה על ידי לשכת שמאי המקרקעין מאוקטובר האחרון, שהתבססה על נתוני התחלות הבנייה של הלמ"ס, מראה כי רק 26% מסך הבנייה בישראל היא של בתים צמודי קרקע, ביחס לכמות כמעט כפולה (46%) לפני כעשור.

 

ואמנם כיום, אחרי שנים שמגורים במגדלים היו הטרנד הלוהט, מורגשת בשוק פזילתם של הישראלים לעבר חלקות הקרקע במושבים ובקיבוצים, שם עוד אפשר לגור בבית צמוד קרקע, הרחק מהמולת העיר. עם זאת, מחירי הבתים האלה הופכים אותם לבלתי-מושגים עבור רובם המכריע של משקי הבית.

 

על הצורך הזה בדיוק מבקש לענות פרויקט היוקרה טרה ורדה של בתי אמנה וחברת לב טוב בנייה והשקעות ביישוב ברקן. מדובר באחד ממיזמי הדגל של החברה, החתומה על כ-70 פרויקטים ברחבי יהודה ושומרון, ובו דירות יוקרה מפנקות במיקום מנצח – על ציר חוצה שומרון (כביש 5), מרחק של 6 דקות נסיעה בלבד מאריאל, 15 דקות נסיעה מראש העין ו-32 דקות מתל אביב.

היישוב ברקן. "השתלבות בקהילה אכפתית ומחבקת" היישוב ברקן. "השתלבות בקהילה אכפתית ומחבקת" צילום: מאיר ברשן

 

"כתנועת התיישבות כלל ישראלית, אנחנו כאן כדי להמשיך בתהליך הצמיחה והפיתוח של ברקן", אומר אלון פרבשטיין, סמנכ"ל בתי אמנה. "חשוב לזכור כי ביישוב כבר שיווקנו ואכלסנו בהצלחה שלושה פרויקטים, ואנחנו נחושים להמשיך באותה המתכונת ובשיתוף הפעולה החיובי עם הנהלת היישוב. בפרויקט הנוכחי אנו פונים לקהל יעד המורכב ממשפחות בסטטוס סוציו-אקונומי גבוה יחסית, משפרי דיור שמבקשים לשדרג את בתיהם ואיכות חייהם. אנו מציעים בתי יוקרה צמודי קרקע, גדולים ומזמינים, עם נוף בקו אווירי ממש עד הים, ולא פחות חשוב – השתלבות בקהילה אכפתית ומחבקת".

 

כשפרבשטיין מדבר על אוכלוסייה איכותית המבקשת לפתוח פרק חדש, הוא מתכוון בין היתר גם לחברי הסגל האקדמי ועובדי אוניברסיטת אריאל הסמוכה, המבקשים להחליף את האטמוספרה העירונית באווירה כפרית ושלווה, וזאת מבלי שיידרשו להתרחק משמעותית מהמוסד האקדמי.

 

במסגרת הפרויקט מתוכננים 78 יחידות דיור, כאשר היתרי הבנייה כבר התקבלו והבנייה תצא לדרך בימים הקרובים. "בשלב הראשון ייבנו 30 בתים צמודי קרקע, של 4 עד 8 חדרים, ובהם גם וילות מפוארות", מרחיב יהודה יפרח, משווק הפרויקט. "כל בית ייבנה על שטח של 500 מ"ר ויכלול בין היתר גינה, מרפסות וחניה. בהתחשב בגודלו של השטח, הרי שפוטנציאל האפשרויות הוא באמת יוצא דופן. מחירי הבתים ינועו בין 1.75 ל-2.3 מיליון שקל, וברור כי אלו מחירים סופר אטרקטיביים שלא ניתן למצוא בפרויקטים דומים. בקרוב ייפתח לשיווק השלב השני בפרויקט שיכלול 48 דירות בסך הכל - דירות גן ודירות גג של 6-4 חדרים במחירים נמוכים יותר. מחירה של דירה בשלב זה הוא החל מ-1.41 מיליון שקל".

 

"הפרויקט שלנו מביא בשורה גם לדור הבנים, כאשר תוכננו עבורם בתים בבנייה רוויה ובמחירים אטרקטיביים", מוסיף פרבשטיין. "מדובר הן בדור ההמשך שרוצה להישאר קרוב למשפחה הגרעינית, לגור בברקן ולגדל במקום את ילדיו, והן באלו שעזבו עם השנים את היישוב ומבקשים כעת לחזור הביתה".

פרויקט טרה ורדה בברקן. "למזג בין אזור ירוק ופסטורלי לנגישות אופטימלית" פרויקט טרה ורדה בברקן. "למזג בין אזור ירוק ופסטורלי לנגישות אופטימלית" הדמיה: רן צרפתי הדמיות ממוחשבות

 

תנועת נוער, בריכה ואמפי-פארק

 

ברקן הוא ישוב קהילתי חילוני המשתייך למועצה האזורית שומרון. היישוב הוקם בראשית שנות ה-80 על ידי תנועת חירות-בית"ר, ונקרא בתחילה בית אבא – על שמו של אב"א אחימאיר, ממנהיגיה הרוחניים של התנועה הרוויזיוניסטית. בשנים האחרונות נמצא היישוב בתנופת בנייה משמעותית הכוללת הקמת שכונות חדשות, תשתיות ומבני ציבור, לצד קליטת תושבים חדשים. נכון להיום מתגוררים בברקן כ-600 משפחות, כשהשאיפה המוצהרת ביישוב היא להמשיך במרץ בתהליך ההתרחבות.

 

"החזון שלנו הוא שברקן יהיה מודל ליישוב חזק וערכי", מבהיר מאיר ברשן, מהנהלת היישוב. "חשוב לנו שתהיה כאן קהילה תוססת ומגובשת, שמעורבת בכל מה שקורה פה. מערכת החינוך שלנו נמצאת בגידול מתמיד, יש פה ארבעה גני ילדים ומעון, בית ספר יסודי ותוכניות למוסדות חינוך נוספים. ביישוב שלנו יש גם מגרשי ספורט, בריכת שחייה, ספרייה אזורית, מועדון לגיל הזהב ואולם תרבות, ולאחרונה גם חנכנו אמפי-פארק חדש ומודרני שמשקיף על כל האזור. אנחנו שמים דגש גדול על מגוון רחב של חוגים ופעילויות לכל המשפחה, ולטובת הדור הצעיר מפעילים גם סניף של תנועת הנוער בית"ר. משאבים רבים מושקעים גם בנראות ובתחזוקה של היישוב".

 

פרויקט טרה ורדה בברקן. "בשורה גם לדור הבנים" פרויקט טרה ורדה בברקן. "בשורה גם לדור הבנים" הדמיה: רן צרפתי הדמיות ממוחשבות

 

יתרון נוסף שמציע היישוב הוא הקרבה לאוניברסיטת אריאל ולשני מוקדי תעשייה ומסחר מרכזיים, המהווים עוגני תעסוקה לתושבי האזור. מדובר בפארק התעשיות ברקן, שהוקם ב-1982 ומרכז קרוב ל-200 מפעלים וחברות, ובפארק התעשיות אריאל מערב, שממצב גם הוא בהדרגה את מעמדו כמרכז תעשייתי חשוב.

 

"בכל אספקט שבוחנים, מדובר באזור בפריחה", מסכם פרבשטיין. "יש כאן הזדמנות יוצאת דופן ליהנות מדירות יוקרה במחירים מצוינים ולמזג בין אזור ירוק ופסטורלי לנגישות אופטימלית. אף על פי שאנחנו רק בתחילת הדרך, הפרויקט הזה זוכה להרבה מאוד התעניינות. מי שלא יתעורר עכשיו, עוד עלול להחמיץ את הרכבת".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

השם פאנל שוק הדיור סתיו שפיר זירת הנדלן
ספקטור: "אם יגעו להם בשכר הדירה - המשקיעים יברחו"; שפיר: "די לפופוליזם"
פאנל רמת גן זיו גרמן זירת הנדל
תמ"א 38 ברמת גן: "היזמים יכולים לתכנן פרויקטים; כל עוד גני הילדים מלאים - לא נאשר"