$
נדל"ן מסחרי
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

בדרך למישור אדומים: בדיזיין סיטי בונים על הכבישים החדשים

כמיליארד שקל יושקעו בדרכים המובילות לפארק העסקים והתעשייה שמצפון לירושלים. ראש העיר מעלה אדומים: "המנהרות החדשות יאפשרו להגיע לירושלים ולתל אביב – ללא רמזור אחד"

רונן ניב 09:4801.05.19

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

פארק מישור אדומים ממשיך להתרחב, ולמצב את עצמו כמתחם התעשייה והמסחר הבא של ירושלים והסביבה. הפארק עתיד לשרת את 1.5 מיליון תושבי אזור ירושלים, ובכך ליהנות מכמות התושבים הגדולה ביותר ביחס למ"ר מסחרי.

 

בשורה משמעותית בהיבט התחבורתי טמונה בפרויקט הענק בצומת הגבעה הצרפתית שבצפון ירושלים. הפרויקט, באורך כולל של ארבעה קילומטרים, שיחבר את מישור אדומים ומעלה אדומים ישירות לעיר הגדולה ויקצר את משך הנסיעה ביותר ממחצית, ל-10 דקות בלבד.

 

 

 

העבודות בפרויקט, שעלותו נאמדת בכמיליארד שקל, כבר יצאו לדרך והן וצפויות להסתיים ב-2023. על ביצוע המיזם אחראית חברת מוריה, כשבמסגרתו יוקמו צמד מנהרות דו-מסלוליות ממזרח למערב, וצמד מנהרות נוסף, חד-מסלוליות, מכיוון רמות לפסגת זאב ונווה יעקב.

שר הכלכלה אלי כהן וראש העיר מעלה האדומים בני כשריאל בביקור בפארק העסקים במישור אדומים שר הכלכלה אלי כהן וראש העיר מעלה האדומים בני כשריאל בביקור בפארק העסקים במישור אדומים צילום: עיריית מעלה אדומים

לדברי שר התחבורה, ישראל כץ, "ניתן דגש מיוחד לגודש הקיים בכניסות לירושלים ממזרח, מדרום ומצפון, כך שירושלים רבתי תהפוך להיות למטרופולין אחד עם חיבור ישיר, בטוח ומהיר למעלה אדומים, גבעת זאב, גוש עציון, בנימין וביתר עלית".

 

ראש העיר מעלה אדומים, בני כשריאל, התייחס גם הוא לפרויקט, והצהיר כי "מיזם המנהרות החדש עתיד לשנות את פני התחבורה באזור, ולאפשר גישה רציפה ונוחה אל מעלה אדומים ומישור אדומים. עם השלמתו של הפרויקט לתושבים, לבעלי העסקים ולעובדים באזור התעשייה תתאפשר נסיעה חלקה לירושלים ולתל אביב, ללא אף רמזור".

 

על מעמדו המתחזק של פארק מישור אדומים מעידה גם הצהרתו של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, בביקורו באזור במרץ האחרון, שלפיה בתקופה האחרונה מקודמות תוכניות להרחבת אזור התעשייה ב-500 דונם. "תמיכה בפיתוח התעשייה והמסחר באזור מעלה אדומים נמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה", הדגיש השר, והוסיף כי "המשרד דואג למתן מענקים ממרכז ההשקעות וכן להקצאות קרקע לתעשייה. מעבר לתמיכות הכספיות, פועל המשרד לסייע בהסרת חסמים והקלות ברגולציה ובאיתור משקיעים לפיתוח התעשייה והתעסוקה באזור".

אזור התעשייה מישור אדומים. "יהפוך לאחד ממוקדי הפנאי של ירושלים" אזור התעשייה מישור אדומים. "יהפוך לאחד ממוקדי הפנאי של ירושלים" צילום: דיזיין סיטי

 

המותגים משריינים מקום

בשטח עצמו, עבודות ההרחבה והפיתוח של פארק מישור אדומים נמשכות בקצב גבוה. הפארק שמאכלס כבר כיום מאות מפעלים ובתי עסק, ממשיך במגמת הצמיחה וקורץ לשחקנים חדשים במגוון תחומים, בהם תחום ההסעדה ואולמות האירועים.

 

בין אלה מושך באחרונה את תשומת הלב הציבורית דיזיין סיטי – פרויקט גרנדיוזי שמבטיח לשנות את תרבות הצריכה בירושלים והסביבה עם חווית קניות, פנאי ובילוי משודרגת, בדומה לאואטלטים מעבר לים. המתחם החדש ירכז את כל הדרוש לבית תחת קורת גג אחת, ובנוסף יציע שטח הסעדה מקורה שייבנה בהשראת מלון הוניז'ן הנודע בלאס וגאס, ויכלול מסעדות יוקרה בהובלת שפים מובילים ומבחר בתי קפה.

 

החברה היזמית בפרויקט היא קס גרופ, המתמחה בהקמה של מתחמי בוטיק בארץ ובעולם. שטח המגרש שדיזיין סיטי נבנה עליו הוא 53 דונם, ושטחו הבנוי של הפרויקט הוא 90 אלף מ"ר - מהם 38 אלף מ"ר שטחי  מסחר, 5,000 מ"ר שטחי הסעדה ו־40 אלף מ"ר חניון, ובו 1,400 מקומות חניה.

 

"אזורי המסחר המסורתיים של ירושלים משנים את אופיים, ומרכז הכובד עובר למישור אדומים. תוך שנים ספורות זה יהיה אזור המסחר והעסקים המוביל בירושלים", אומרת פנינה רווח, סמנכ"לית השיווק בדיזיין סיטי. "המתחם הזה יספק מענה לכל תושבי ירושלים, ואין לנו ספק שגם במרכז הארץ לא יישארו אדישים אליו. אנחנו מזהים כבר היום תכונה מואצת, כשרשתות וחנויות בתחום עיצוב הבית עוזבות את ירושלים ועוברות לדיזיין סיטי".

 

עד כמה גדול הביקוש? ובכן, בתוך חמישה חודשים בלבד כבר הושכרו למעלה מ-15 אלף מ"ר במתחם החדש, כשלמעלה מ-50 מותגים מתחום עיצוב הבית כבר הבטיחו את מקומם.

פרויקט דיזיין סיטי. למעלה מ-15 אלף מ"ר כבר הושכרו פרויקט דיזיין סיטי. למעלה מ-15 אלף מ"ר כבר הושכרו הדמיה:3DVISION , באדיבות דיזיין סיטי

 

"לפארק העסקים מישור אדומים יש פוטנציאל אדיר, במיוחד כשמביאים בחשבון את ההשקעה הגדולה בפיתוח דרכי הגישה", ממשיכה רווח. "הפארק הזה זוכה לרוח גבית מהמדינה, ואנחנו רואים ושומעים את הבאזז סביבו".

 

"אנו גאים על כך שאזור התעשייה מתחזק באופן חסר תקדים", מסכם ראש העיר כשריאל. "החברה הכלכלית לפיתוח מעלה אדומים המנהלת את הפארק שמה דגש על קידמה, חדשנות וקיימות, ויוזמת כל העת פרויקטים שמטרתם לשדרג הפארק לדייריו בבחינת נגישות, תשתיות וחזות חיצונית. אנו צופים כי הוא יהפוך לאחד ממוקדי התרבות והפנאי החדשים של ירושלים והסביבה". 

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן