$
משפט

מונה כונס נכסים לחברת המימד החמישי

בסוף השבוע הוגשה נגד חברת הסייבר שבני גנץ היה היו"ר שלה - בקשה בהסכמה למנות לנכסיה ולזכויותיה כונס נכסים בטענה לחוב של 11 מיליון שקל

עכשו זה סופי: מונה כונס נכסים לחברת המימד החמישי שבני גנץ היה יו"ר שלה. השופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב מינה היום את עו"ד יובל ברגיל ממשרד יגאל ארנון לכונס נכסים של חברת המימד החמישי החזקות. זאת בעקבות טענות לחוב בסך 11 מיליון שקל לחברה אמריקאית שממנה לוותה לכאורה כספים, ולאחר שבשבוע האחרון הוגשה נגד החברה בקשה בהסכמה למנות לנכסיה ולזכויותיה כונס נכסים.

 

המימד החמישי הוקמה ב־2014 ופיתחה מערכות בינה מלאכותית לעיבוד נתונים בתחום מודיעין צבאי, ממשלתי ואזרחי. החברה גייסה עשרות מיליוני דולרים, העסיקה בשיאה כ־100 עובדים בתל אביב וגייסה שורה של בכירים לשעבר בצה"ל, במשטרה ובגורמי הביטחון. בספטמבר 2015 מונה גנץ ליו"ר, ובדצמבר האחרון דווח כי החברה פיטרה את כל עובדיה.

 

בבקשה למינוי כונס שהגישה חברת אס.קיו.אן ונצ'ר אינקם פאנד אל.פי האמריקאית היא טוענת שהלוותה למימד החמישי ולחברה־בת שלה כספים בתמורה לשעבוד נכסים לטובתה, במסגרת הסכם שנכרת במאי אשתקד. באמצעות משרד עוה"ד יגאל ארנון מבקשת החברה האמריקאית להורות על אכיפת הסכם השעבוד. לפי הבקשה, כלל חובות המימד החמישי והחברה־הבת לחברה האמריקאית הוא כ־3 מיליון דולר.

 

עוד מצוין בבקשה כי "בהתאם למידע המצוי בידי המבקשת ובהתאם להודעות המימד החמישי בעצמה, היא אינה פעילה עוד, פיטרה את כל עובדיה ואין ברשותה האמצעים לפרוע את חובותיה כלפי המבקשת".

 

בית המשפט התבקש למנות ככונס נכסים לחברה את עו"ד יובל ברגיל. לבקשה צורפה כנספח הסכמת המימד החמישי להליך באמצעות הדירקטור דורון כהן, הנמנה עלם מייסדיה. כהן וגנץ בחרו שלא להגיב.

 

 

בני גנץ בני גנץ צילום: אלכס קולומויסקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x