שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרסום ראשון

3 חברות בתחום דודי שמש מבקשות הקפאת הליכים

לחברות ספק סחר, התרמוסטט לישראל ואלצי ניר אחזקות מהיישוב סלעית, מחזור שנתי של כ-52 מיליון שקל וחובות בסך כולל של כ-41 מיליון שקל. הן מעסיקות 70 עובדים שכעת הם בסכנת פיטורים

ליטל דוברוביצקי 15:2708.04.19

החברות ספק סחר, התרמוסטט לישראל ואלצי ניר אחזקות - מהחברות המובילות בארץ בתחום הייצור והמכר של מערכות לדודי שמש ואנרגיה סולארית לחימום מים וכן בתחום ייצור ציפויי אמייל ותרמוסטט - הגישו היום (ב') לבית משפט המחוזי מרכז בקשת הקפאת הליכים.

 

 

עו"ד רו"ח אשר אנגלמן עו"ד רו"ח אשר אנגלמן צילום: דרור אברמוב

לחברות מחזור שנתי של כ-52 מיליון שקל וחובות בסך כולל של כ-41 מיליון שקל. החברות פועלות מאותו מתחם המצוי ביישוב סלעית שבשרון.

 

עוד נטען בבקשה כי בהיעדר צו הקפאת הליכים קיימת סכנה אמיתית שכל עובדי הקבוצה יפוטרו בערב חג הפסח.

 

הקבוצה טוענת כי מדובר בחברות מהמובילות בארץ בתחום, אשר מוכרות מתוצרתן לחברות מובילות בענף זה, ואשר מעסיקה נכון למועד הגשת בקשה זו 70 עובדים.

 

במסגרת הבקשה נטען כי למרבה הצער, בשל הוצאות כבדות שהושתו על החברות כתולדה מהעתקת פעילותן בשלהי שנת 2016 למתחם פעילות חדש, וברכישת והטמעת קווי ייצור עדכניים על מנת לשמר התחרותיות מול הענף, נזקי פריצה שאירעה סמוך לאחר מכן בסך של למעלה מ- 1.5 מיליון שקל, עלייה בהוצאות הקבועות, ומוסר תשלומים ירוד של חלק מלקוחות החברה נקלעו החברות למחנק אשראי, נאלצו ליטול בעת האחרונה אשראי חוץ בנקאי ובסופו של יום נקלעו למצב בו הבנקים החלו להימנע מלכבד שיקים של החברות, וחלקם אף הודיע על כוונה לנקוט בהליכים משפטיים.

 

עו"ד מזור בית הלחמי עו"ד מזור בית הלחמי צילום: איילת ויילדר

עוד נטען כי "במצב זה ברי כי החברות לא תוכלנה להמשיך בפעילותן ומכאן הדרך להפסקת פעילותן, אובדן המוניטין שלהן ומחיקת ערכן הינו קצר. בנוסף, קיים חשש ממשי כי נושי החברות ינקטו בהליכים משפטיים כנגד החברות באופן אשר יביא לחיסול פעילותן ולכניסתן להליכי פירוק. היעתרות לבקשה תמנע את קריסתן הצפויה של החברות, כבר בימים הקרובים, תוך הורדה לטמיון של פעילות ענפה ושל מוניטין רב שצברו".

 

בנסוף נטען כי לחברות מקורות כספיים אשר די בהם כדי לאפשר את הפעלתן הסדירה של החברות במסגרת הקפאת הליכים לפחות לחודשיים.

 

את החברות מייצגים עו"ד ורו"ח אשר אנגלמן, שותף וראש מחלקת חדלות פרעון בגולדפרב זליגמן וכן עו"ד ליאור מזור, שותף מייסד במזור בית הלחמי עורכי דין.

 

את עובדי החברות מייצגת עו"ד ליזה חדש. את בנק מרכנתיל דיסקונט מייצג עו"ד מור נרדיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x