$
נדל"ן בינ"ל
האדר מובייל זירת הנדל"ן מעודכן

הגשמה עצמית – ועוד 5 סיבות להשקיע בנדל"ן בחו"ל

השקעות בנדל"ן הן כבר לא פריבילגיה השמורה רק לבעלי הון. כל מה שצריך לדעת כדי להצטרף לחגיגה ולהשקיע בפרויקטים גדולים כבר מהחיסכון הראשון

יוליה אוחיון 09:3404.03.19

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

 

רבים מהישראלים מחזיקים בסכומי כסף הנתפסים בעיניהם "קטנים" מדי למינוף כלכלי. בהיעדר הידע הפיננסי המתאים, סכומים אלה שוכבים בבנק וצוברים אבק כאבן שאין לה הופכין. התשואות נמוכות עד לא קיימות, לאור הריביות הנמוכות בשוק והעמלות שמכלות את הרווח האפשרי. גם אופציית ההשקעה בשוק ההון לא קורצת כבעבר, כשבשנה האחרונה הפגינו השווקים תנודתיות רבה.

 

אל הוואקום הזה נכנסה באחרונה חברת הגשמה, עם השקתה של CoFund X - מוצר פיננסי חדש המאפשר לכל משק בית להשתתף בהשקעות נדל"ן בחו"ל, אפילו מהשקעות צנועות של 5,000 דולר. אלה הסיבות להצטרף להשקעות האלה כבר מהחיסכון הראשון:

 

1. כי לא צריך להבין בנדל"ן, יש מומחים שיעשו זאת עבורכם

אי אפשר ללמוד את התורה כולה ביום אחד, וגם לא בכמה חודשים. בנושאים בריאותיים אנו פונים לרופא, בנושאים משפטיים לעורך דין, בעת שיפוץ לאדריכל, ובהשקעות בנדל"ן - לחברה הגדולה והמובילה בישראל.

במסגרת הגשמה פועלות מחלקות שלמות המכירות את השווקים השונים על בוריים. אלה מאתרות הזדמנויות השקעה אשר לאחר מכן עוברות בדיקת נאותות על ידי אנליסטים בכירים, וכן בדיקות משפטיות מקיפות על ידי המחלקה המשפטית. סוללת בעלי מקצוע מהטובים בשוק יושבת תחת קורת גג אחת, ובוחנת בזכוכית מגדלת כל אחד מהיבטי ההשקעה - החל בשלב איתור הנכסים, במשך תקופת הפרויקט ועד להשלמת הפרויקט והחלוקה הצפויה של היתרות לחשבון המשקיעים.

ברוקלין, ניו יורק. מולטי פמילי הם אחת ממגמות ההשקעה הבולטות בארה"ב ברוקלין, ניו יורק. מולטי פמילי הם אחת ממגמות ההשקעה הבולטות בארה"ב צילום: scaerfsystem

 

2. כי הכסף מוגן יותר באמצעות פיזור השקעות חכם

כשיש לכם סכום שחסכתם בזיעת אפכם, כואב ומשמעותי יותר לאבד אותו מאשר אם בכיסכם נמצא הון רב. אף שלא ניתן לעולם לבטל את מרכיב הסיכון בכל השקעה מסוג שהוא, משקיעים חדשים לרוב נרתעים מלשים את כל ביצי הזהב בסל אחד.

 

ואכן, כשמשקיעים בנדל"ן בנכס אחד במקום אחד, חשופים יותר לסיכונים שונים הנובעים מהאזור הספציפי של הנכס וכן לשינויים בביקוש לסוג הנכס ביחס למיקומו. לכן, השקעה במוצר פיננסי כמוCoFund X , המפזר את ההשקעה בין נכסים שונים ובסקטורים שונים, היא השקעה אחראית יותר. כך, אם אחד הנכסים הכלולים בהשקעה נפגע משינויים שלא ניתן היה לחזות אותם או לשלוט עליהם, בזכות פיזור ההשקעות המגוון הכסף חשוף פחות לתנודות.

 

3. כי ההון מושקע בנכסים בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר

בחמש השנים האחרונות גדל הביקוש בארה"ב לנכסי מוליטיפמילי, המהווים את אחת ממגמות הנדל"ן הבולטות לשנה הקרובה. נכסי המולטיפמילי, הנפוצים מאוד בארה"ב, הם למעשה מקבצי דיור הכוללים את כל המתקנים הדרושים לרווחת הדיירים. הקומפלקסים כוללים בריכת שחייה, שבילי אופניים והליכה, פארק לכלבים, חדר כושר וחניות מקורות, וכל זה תחת תחזוקה שוטפת מסביב לשעון. לרוב, התפוסה בנכסים אלה גבוהה מ-90%, ובזכות הביקוש הגבוה נבנים בארה"ב עוד ועוד קומלפקסים מסוג זה.

 

אך לא די בהשקעה בנכסי מולטיפמילי, צריך לדעת גם לבחור נכון את אזורי ההשקעה בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר. על כן הנכס הראשון בתיק ההשקעות של CoFund X הוא קומפלקס מולטיפמילי באזור בעל ביקוש גבוה - עסקת ייזום בשיקגו, המטרופולין השלישי בגודלו בארה"ב. על פי מחקר שערך אתר הנדל"ן Zillow, שוק הנדל"ן למגורים בשיקגו צפוי לצמוח בשנה הקרובה ב-5.9%, בהמשך לגידול של יותר מ-2.5% ב-2018. בנוסף לעסקת הייזום הזו, נציין כי בהתאם למדיניות הקרן, צפויה להיכלל בה השקעה מניבה אחת לפחות אשר תפיק תזרים מזומנים בתוך תקופה של חצי שנה ממועד ההשקעה בפרויקט.

 

שיקגו. מחסום השפה ואי-ידיעת החוק מרתיעים משקיעים רבים  שיקגו. מחסום השפה ואי-ידיעת החוק מרתיעים משקיעים רבים צילום: Shutterstock

 

4. כי לא צריך להתעסק עם דו"חות מס במדינה זרה

 

משקיעים רבים נרתעים מהפן הביורוקרטי של השקעות נדל"ן במדינות זרות, ולא בכדי. מלבד מחסום השפה, קיים גם הקושי בהתמודדות עם ביורוקרטיה וחוקים במוסדות השונים במדינה הזרה, ובהן תשלום המס בחו"ל. משקיעים חדשים שאינם בקיאים בפרטים ולא נעזרים בליווי הנכון, עלולים לאבד את הידיים והרגליים, או לוותר מראש.

 

בהגשמה מבינים זאת, ולכן קרן CoFund X כוללת מבנה ייחודי המאגד את מרבית ההיבטים הביורוקרטיים במקום אחד. כך, למשל, המשקיעים בקרן לא נדרשים להגיש דו"חות מס בחו"ל. דיווחי המס מתבצעים רק מול רשויות המס בישראל, ובכך מצטמצמות משמעותית הביורוקרטיה והעלויות הנלוות אליה.

 

5. כי החיסכון נמצא בידיים הכי טובות שיש

הגשמה היא חברת השקעות הנדל"ן המובילה בארץ ויש לה יותר מ-32 אלף משקיעים רשומים. היא הוקמה לפני עשור, אשר במהלכו צברה ניסיון במעל מ-300 השקעות ו-145 אקזיטים.

 

עד לפני מספר שנים, השקעות בנדל"ן היו מסיבה סגורה של השחקנים הגדולים והעשירים במשק. הגשמה הרחיבה את תחום גיוס ההמונים להשקעות בנדל"ן, ובכך פתחה אותו לציבור הרחב. עם השקת קרן CoFund X, השקעות בנדל"ן הפכו לאפשריות עבור כל מי שיש באמתחתו סכום ראשוני של 5,000 דולר ומעלה, ומעוניין ליהנות מתחום ההשקעות המשגשג והיציב ביותר כיום.

 

תמורת ההצעה בתשקיף הראשון מיועדת להשקעה בנכס אילינוי. בכוונת הקרן להשקיע במספר נכסים, בכפוף לגיוס סכום הגיוס המקסימלי ולהיתר רשות ניירות ערך לפרסום דוחות הצעת מדף. האפשרות למכור את יחידות ההשתתפות לנעבר שיאתר המשקיע ניתנת על פי התנאים המתוארים בסעיפים 2.6 ו-4.13 לתשקיף ובכפוף לאישור השותף הכללי. ההשקעה מוצעת באמצעות שותפות ייעודית (הגשמה קופאנד 10 אל פי), על פי תשקיף. המידע והנתונים בפרסום הינם תמצית מן התשקיף אשר פורסם באתר ההפצה של רשות ניירות ערך (מגנ"א). המידע אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך של החברה או הזמנה לקבלת הצעות כאמור. ההשקעה טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לפרטים בדבר גורמי הסיכון ראו סעיף 7.51 לתשקיף. אין באמור לעיל משום הבטחת תשואה כלשהי.

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

 

פאנל התחדשות עירונית בחולון
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
ראיון עם דליה עסיס שמאית המקרקעין ומתכננת הערים
דליה עסיס: "גביית היטל השבחה בסמיכות לרכבת הקלה – ענישה כפולה של בעלי הנכסים"
עוד בזירת הנדל"ן