$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אמזון תפתח רשת חנויות מכולת בערים גדולות בארה"ב

לפי הדיווח בוול סטריט ג'ורנל, הרשת החדשה של ענקית הסחר המקוון תהיה מובדלת מהול פודס שרכשה אמזון ב-2017. הסניף הראשון ייפתח בלוס אנג'לס לקראת סוף 2019 והחברה במגעים לפתיחת חנויות גם בסן פרנסיסקו, סיאטל, וושינגטון הבירה ופילדלפיה

שירות כלכליסט 09:1602.03.19
אמזון מתכוונת לפתוח עשרות חנויות מכולת במספר ערים גדולות ברחבי ארה"ב, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל המתבסס על אנשים המקורבים לנושא. לדבריהם, ענקית המסחר המקוון מעוניינת להרחיב את הנוכחות שלה בשוק המצרכים ולהשפיע על היבטים נוספים בחיי הצרכנים.

 

לפי הדיווח, החברה מתכוונת לפתוח את הסניף הראשון בלוס אנג'לס כבר לקראת סוף השנה הנוכחית. בנוסף, החברה חתמה על חוזי שכירות לשני מיקומים נוספים, מתוך תכנון לפתוח אותם בתחילת השנה הבאה.

 

לפי המקורבים, אמזון גם מנהלת מגעים לפתיחת חנויות בסן פרנסיסקו, סיאטל, שיקגו, וושינגטון הבירה ופילדלפיה. עוד הוסיפו כי אמזון מחפשת לפתוח את החנויות במקומן של חנויות שחוזה השכירות שלהן עומד להסתיים בקרוב. החנויות מתוכננות להיפתח במרכזי קניות ואף שמיועדות להתחרות בסופרמרקטים הגדולים כמו וולמארט, יהיו בגודל סביבות 3,250 מ"ר, קטן בהשוואה לגודל הממוצע של סופרמרקטים שעומד על 5,575 מ"ר.

ג'ף בזוס, אמזון ג'ף בזוס, אמזון צילום: בלומברג

 

 

הרשת החדשה תהיה מובדלת מרשתהול פודס שרכשה אמזון ב-2017, ובשלב זה עוד לא ברור אם היא תכלול את השם של אמזון. היא אינה אמורה להתחרות ישירות בהול פודס היוקרתית, ומתוכננת להציע מגוון אחר וגדול יותר של מוצרים במחירים נמוכים יותר. בהול פודס לא מוכרים מוצרים עם צבעי מאכל, משמרים וממתיקים מלאכותיים.

 

לפי אחד המקורבים, אמזון שוקלת גם לרכוש רשתות אזוריות של מרכולים שמפעילות בסביבות 12 סניפים. הרשת החדשה היא בנוסף לרשת אמזון גו הפועלת ללא קופאיים, המתרחבת בארה"ב.

 

ההתרחבות הנוספת הזו של אמזון לתחום החנויות הפיזיות הוא שלב נוסף בהתפשטות של החברה שהחלה כמוכרת ספרים באינטרנט. לאורך השנים, אמזון הפכה לענקית מחשוב ענן, לשחקנית מרכזית בתעשיית הבידור וספקית של שירותי לוגיסטיקה. לאחרונה היא אף התגלתה כמתחרה בשוק הפרסום הדיגיטלי ואף השיקה מיזמים בתחומי הפיננסים והבריאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x