שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

סופית: עו"ד יוסי שגב ישלם מס על שירותים משפטיים בסכסוך הירושה במשפחת אייזנברג

ביהמ"ש העליון דחה את ערעורו של שגב על החלטת המחוזי לפיה עליו לשלם מע"מ על שכר טרחה של כ-15 מיליון שקל עבור השירותים שנתן ב-2003 במסגרת הטיפול בעיזבון של המיליאדר המנוח שאול אייזנברג

עמרי מילמן ותומר גנון 16:4820.02.19

בית המשפט העליון דחה היום (ד') את הערעור שהגיש עו"ד יוסי שגב נגד החלטת בית המשפט המחוזי המחייבת אותו לשלם מע"מ (שעמד אז על 18%) על שכר טרחה של כ-15 מיליון שקל (כ-3 מיליון דולר) עבור השירותים שנתן ב-2003 במסגרת הטיפול בעיזבון של המיליאדר המנוח שאול אייזנברג, שנפטר ב-1997.

 

 

 

התשלום הגיע מאלמנתו של המיליארדר, שמתגוררת ביפן, ולכן טען שגב כי מאחר והיא תושבת חוץ עליו לשלם מע"מ בשיעור 0%. אולם רשות המסים טענה כי בפועל השירות ניתן לביתם של הזוג, ליז הרדי , שמרכז חייה היה בישראל במשך אותה תקופה (הרדי נפטרה מאז), ואמה רק שילמה על אותם שירותים.

 

 

עו"ד יוסי שגב עו"ד יוסי שגב צילום: אוראל כהן

 

 

שאול אייזנברג המנוח שאול אייזנברג המנוח צילום: מיכאל קרמר

 

 

במקביל להליך האזרחי שהחל ב-2008 פתחה רשות המסים בהליך פלילי נגד שגב ב-2010 בגין מסירת ידיעה כוזבת או דו"ח או מסמך אחר אשר כוללים ידיעה כוזבת בנסיבות מחמירות. בהליך הפלילי הפסיד לפני שנתיים שגב לאחר שטענותיו נדחו. אולם עוד לפני כן עתר לעליון על פסק הדין האזרחי שניתן ב-2016 במחוזי, שם, לטענתו, נעשה שימוש בראיות מההליך הפלילי.

 

כאמור, העליון דחה את הטענות של שגב והשאיר את פסק הדין של השופטת מיכל אגמון גונן על כנה לפיו הוא יידרש לשלם את תשלום המע"מ המלא. העליון חייב את שגב גם בהוצאות המשפט בסך של 40 אלף שקל (זאת לאחר שגם המחוזי השית עליו הוצאות שכר טרחה של 75 אלף שקל)

בטל שלח
    לכל התגובות
    x