$
הייטק והון סיכון

חברת Gauzy תקים בשטוטגרט מפעל SPD ב-5 מיליון יורו

החברה מפתחת רכיבים מתקדמים לייצור חלונות שמשנים את רמת השקיפות שלהם בלחיצת כפתור. טכנולוגיה זו מאפשרת לייעל קירור מכוניות, לצמצם סינוור, להוזיל קירור בניינים ולתרום לבטיחות גם במטוסים וספינות. זהו המפעל השני של גאוזי, שקם בקרבת מפעלי הרכב של גרמניה

מאיר אורבך 10:4606.02.19

חברת הסטארט-אפ הישראלית גאוזי (Gauzy), העוסקת בתחום הנדסת החומרים, תקים בשטוטגרט שבגרמניה מפעל לייצור כימיקלים לזכוכית עבור ענף הרכב. המפעל, שיוקם בהשקעה של כ-5 מיליון יורו ישתרע על 550 מ"ר וצפוי להעסיק כעשרה עובדים. מנכ"ל גאוזי, אייל פסו, הכריז על ההקמה בטקס בפתיחת המסחר בנאסד"ק, בו השתתף ג'וזף הררי, מנכ"ל Reasearch Frontiers בה השקיעה גאוזי בעבר.

 

 

פסו מסר לכלכליסט שהמפעל מוקם בסמוך למערכי הייצור של תעשיית הרכב הגרמנית, מבלי להרחיב על עסקאות ספציפיות. זהו המפעל השני של גאוזי; הראשון הוקם ופועל בתל אביב. גאוזי מפתחת טכנולוגיות SPD - חלונות שמסוגלים לשנות את רמת השקיפות שלהם באמצעות שידור אלקטרוני של חלקיקים זעירים בתוך סרט דקיק בתוכם, בין אם נבנו מזכוכית או מחומרים פלסטיים.

 

אייל פסו אייל פסו צילום: ליבי גרין, נאסד"ק

 

 

זכוכיות SPD מאפשרות להכהות חלונות במכוניות, ספינות, מטוסים ובניינים בלחיצת כפתור. לחלונות כאלה יתרונות רבים, כשמירה על קרירות תא הנוסעים, מניעת סנוור, הפחתת רעש ועוד. לקירור המכונית לבדו יתרונות חשובים, כצמצום משמעותי בפליטת פחמן דו חמצני ושיפור של כ-5.5% בטווח הנסיעה של רכב חשמלי. המפעל החדש ייצר סרטי SPD ברוחב של עד 1.8 מ' לתעשיות שונות, ביניהן גם בניין; למשל, חלונות שמשנים את שקיפותם יכולים להוזיל עלויות קירור בבנייני זכוכית באקלים חם.

 

"אנו משקיעים מיליוני אירו בבניית מפעל מתקדם וייחודי שיכלול אזורי ציפוי ופילמור שתוכננו במיוחד, ויאפשרו לגאוזי לייצר יותר ממיליון מ"ר של פילם SPD בשנה". סיפר פסו. החברה צופה כי הייצור במפעל החדש יחל בתוך שישה חודשים.

 

 

 

משרדייה הראשיים של גאוזי ממוקמים בתל אביב, והיא מפעילה משרדים גם בארה"ב, גרמניה וסין. לחברה יש רשת הפצה גלובלית בה יותר מ-50 שותפים, ומוצריה זמינים כיום ב-40 מדינות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x