$
משפט

פרשת הסליקה האסורה: 4 חודשי עבודות שירות וקנס למנכ"ל כאל לשעבר בעז צ'צ'יק

צ'צ'יק הורשע, על פי הודאתו, בעבירה של מנהל בתאגיד. השופטת עינת רון קבעה כי מעשיו עניינם בהיעדר בקרה ובפיקוח תקינים דיים, והדגישה כי אין בהם היבט של הפרת אמונים כלשהי

תומר גנון 15:4203.01.19

פרשת הסליקה האסורה של אתרי הימורים בכאל: נשיאת בית משפט השלום בראשון לציון, השופטת עינת רון, אישרה היום (ה') את הסדר הטיעון בין הפרקליטות לבעז צ'צ'יק, מנכ"ל החברה לשעבר, וגזרה עליו עונש של ארבעה חדשי עבודות שירות וקנס כספי של 350 אלף שקלים. צ'צ'יק הורשע, על פי הודאתו, בעבירה של מנהל בתאגיד.

 

 

 

בעז צ'צ'יק. עבודות שירות וקנס בעז צ'צ'יק. עבודות שירות וקנס

 

 

התובע בתיק, עו"ד ניר וינטראוב, הדגיש שכל התיקים האחרים בפרשה זו התייחסו לעבירות של קבלת דבר במרמה, בעוד שבעניינו של צ'צ'יק מדובר בעבירת מנהל בתאגיד. בית המשפט קבע כי את עיקר הפעילות ביצע סטיב גרינשפן, שהיה מנכ"ל חברת הבת כאל אינטרנשיונל, שהודה במסגרת הסדר בקבלת דבר במרמה. צ'צ'יק, כך נקבע, לא פיקח היטב על פעילותו של גרינשפן.

 

השופטת רון קבעה כי מעשיו של צ'צ'יק עניינם בהיעדר בקרה ובפיקוח תקינים דיים, והדגישה כי אין בהם היבט של הפרת אמונים כלשהי. כן קבעה, כי כאשר צ'צ'יק הבין את מלוא הנסיבות, הוא נתן הנחיות לפיקוח ולסגירת הפעילות הבעייתית. עוד הדגישה השופטת את חלוף הזמן הרב מאז ביצוע העבירות (שהתרחשו בשנים 2007-2009).

 

מעו"ד נוית נגב ועו"ד יאנה פוגל-סלוצניק, ממשרד שינמן-נגב-ניב, המייצגות את בועז צ'צ'ק, נמסר: "חקירת המשטרה בפרשה נפתחה לפני למעלה משבע שנים בחשדות חמורים ביחס לפעילות הסליקה הבינלאומית של כאל בעשור הקודם.

 

"בכל הנוגע למר צ'צ'יק, בסופו של דבר יוחסה לו עבירת מנהל בתאגיד, שעיקרה פיקוח על פעילות הסליקה הבינלאומית, אשר היוותה חלק קטן מכלל הפעילות של כאל באותם שנים. זאת לאחר שנתקיים מול הפרקליטות הליך שימוע מקיף ומעמיק, במהלכו הוצגו טענות כבדות משקל אשר הפריכו, לחלוטין, את החשדות שעלו כלפיו בחקירה. מבחינתו של מר צ'צ'יק בא היום קץ לשנים ארוכות של עינוי דין, והוא מקווה שיתאפשר לו ולמשפחתו להניח מאחור את הפרק המטלטל הזה ולפתוח פרק חדש בחייו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x